Northug vyhral v Davose beh na 30 km voľne, Bajčičák skončil 36.

V strede víťaz Petter Northug z Nórska, vľavo druhý Francúz Maurice Manificat, vpravo tretí v cieli Čech Lukáš Bauer. (Autor: TASR)
TASR|10. dec 2011 o 17:03

Olympijský víťaz Petter Northug sa stal vo švajčiarskom Davose víťazom pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach na 30 km.

Jedinému slovenskému zástupcovi v štartovom poli Martinovi Bajčičákovi sa nepodarilo bodovať.

DAVOS. Olympijský víťaz Petter Northug sa stal vo švajčiarskom Davose víťazom pretekov Svetového pohára v behu na lyžiach na 30 km voľnou technikou. Druhé miesto so stratou 51,4 s obsadil Francúz Maurice Manificat a tretí skončil s takmer minútovým mankom na Northuga Čech Lukáš Bauer.

Jedinému slovenskému zástupcovi v štartovom poli Martinovi Bajčičákovi sa nepodarilo bodovať, keď na víťazného Northuga stratil 3:20,6 min a obsadil 36. miesto.

Dvadsaťpäťročný Northug si týmto víťazstvom upevnil vedúce postavenie v priebežnom poradí SP, keď pred druhým Švajčiarom Dariom Colognom má náskok 169 bodov.

ico

Svetový pohár v behu na lyžiach, Davos:

Muži - 30 km voľne:

1. Petter Northug (Nór.) 1:07:43,8 h, 2. Maurice Manificat (Fr.) +51,4 s, 3. Lukáš Bauer (ČR) +59,5, 4. Marcus Hellner (Švéd.) +1:11,8, 5. Martin Johnsrud Sundby +1:19,7, 6. Petter Eliassen (obaja Nór.) +1:45,2, ... 36. Martin Bajčičák (SR)

Poradie vo Svetovom pohári po 7 pretekoch z 38 naplánovaných:

1. Petter Northug (Nór.) 455 bodov, 2. Dario Cologna (Švaj.) 286, 3. Johan Olsson (Švéd.) 259, 4. Marcus Hellner (Švéd.) 227, 5. Maurice Manificat (Fr.) 215, 6. Alexej Poltaranin (Kaz.) 187, ... 74. Martin Bajčičák (SR) 9

Hodnotenie tzv. dlhých behov (long distance - malý krištáľový glóbus) po 4 pretekoch z 22 naplánovaných:

1. Petter Northug (Nór.) 240, 2. Johan Olsson (Švéd.) 169, 3. Maurice Manificat (Fr.) 151, 4. Marcus Hellner (Švéd.) 147, 5. Lukáš Bauer (ČR) 114, 6. Roland Clara (Tal.) 109, ... 46. Martin Bajčičák (SR) 9

Domov»Zimné športy»Northug vyhral v Davose beh na 30 km voľne, Bajčičák skončil 36.