Davis Cup: Gombos tesne prehral rozhodujúci zápas

ONLINE: Norbert Gombos - Lorenzo Musetti (Davis Cup).
ONLINE: Norbert Gombos - Lorenzo Musetti (Davis Cup). (Autor: TASR)
Sportnet|5. mar 2022 o 20:00 (aktualizované 5. mar 2022 o 23:55)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z kvalifikačného zápasu Davisovho pohára 2022: Slovensko - Taliansko.

BRATISLAVA. Norbert Gombos a Lorenzo Musetti dnes hrali rozhodujúci zápas v rámci kvalifikačného stretnutia Davisovho pohára medzi Slovenskom a Talianskom.

Gombos po boji nestačil na Musettiho, ktorému podľahol 7:6 (3), 2:6, 4:6. Taliansko celkovo vyhralo stretnutie 3:2 na zápasy.

Súboj hostilo Národné tenisové centrum v Bratislave. Taliansko si zaistilo účasť na finálovom turnaji. Jeho vyraďovacia fáza sa odohrá od 23. do 27. novembra.

Sledovali ste tenis s nami naživo.

ONLINE PRENOS: Norbert Gombos - Lorenzo Musetti, dnes (Slovensko - Taliansko, LIVE, Davis Cup, sobota)

Musetti
Talianska mužská tenisová reprezentácia na čele s hrdinami Jannikom Sinnerom a Lorenzom Musettim začala veľkú oslavu po tom, čo si vybojovala miestenku na finálový turnaj Davis Cupu. O všetkom rozhodla až posledná dvojhra, ktorá sa vyvíjala po prvom sete výborne pre Slovensko, pretože Gomboš vyhral ťažký prvý set v tajbrejku. Ale potom prišlo viacero chýb, ktoré dostali na koňa Musettiho, ktorý druhý set vyhral jednoznačne 6:2. Momentum využil aj na začiatku tretieho setu, keď rýchlo odskočil do vedenia o brejk. Gomboš sa však nevzdal a manko zmazal, zdalo sa, že opäť začína diktovať tempo výmen. Lenže prišiel gem na udržanie v zápase a Musetti napokon aj s kusiskom šťastia zabezpečil Taliansku postup na finálový turnaj. Veľké sklamanie bude na strane Slovenska, pretože postup sme mali po úspešnej štvorhre veľmi blízko, ale nakoniec s odstupom času asi budeme hodnotiť celé stretnutie proti Taliansku ako úspech. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok večera!
4:6
importantTak to je neskutočné šťastie pre Taliansko a obrovská smola pre Slovensko, pretože Musetti ukončil zápas bekhendom, ktorý sa odrazil od pásky nechytateľne pre Gomboša, ktorý skončil smutný na zemi!
15-40
importantAle proti tomuto krížnemu bekhendovému obhodeniu Gomboš nemal nárok a Musetti má dva mečbaly!
15-30
Zatiaľ sa Gomboš drží, keď Musettiho forhend letel za základnú čiaru.
0-30
Musetti vytiahol bekhendový return po čiare a toto je kritický moment pre Gomboša.
0-15
Gomboš podáva na udržanie v zápase a začína nepríjemnou chybou z bekhendu.
4:5
Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.
4:5
Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:5
Gombošov bekhend letel do siete a Musetti je vo vedení 5:4 v koncovke rozhodujúceho setu.
0-40
Druhé eso za sebou a šanca na čistú hru pre Musettiho.
0-30
Musetti pridáva eso po dlhšej dobe.
0-15
Gomboš bol blízko k víťazstvu vo výmene, ale opäť v rozhodujúcej chvíli zlyhal a jeho forhend z dobrej pozície nedostal do kurtu.
4:4
Veľký víťazný krížny bekhend Gomboša, ktorý vyrovnáva na 4:4 a prenáša tlak na Musettiho.
40-15
Gombošov priamy bod znamená dva gembaly.
30-15
Ale jednoručný bekhend má talianska dvojka na vynikajúcej úrovni, znova si pripísal víťazný úder z tejto strany.
30-0
Musettiho forhend nebol presný.
15-0
Gomboša zatiaľ neopustilo podanie, teraz mu prinieslo priamy bod.
3:4
3:4
3:4
Napokon ani toto podanie Gomboš nevrátil a Musetti vedie 4:3 v rozhodujúcom sete.
15-40
Gombošov return sa nezmestil do kurtu a Musetti má dva gembaly.
15-30
Priamy bod pre Musettiho.
15-15
Musetti zahral zlé skrátenie, Gomboš bol rýchlo na sieti a zahral ľahký víťazný bekhend.
0-15
Vynikajúca forhendová výmena, ktorá skončila Musettiho tesným víťazným úderom.
3:3
Hra je na konci, pretože Gomboš na sieti zahral volej a vyrovnal na 3:3 v rozhodujúcom sete.
A-40
Gomboš zatiaľ Musettiho k brejkbalu nepúšťa, keď útočil do bekhendu a získal výhodu.
40-40
Po dlhej dobe však chyba úplne zbytočná, vyhodený bekhend Gomboša prináša zhodu.
40-30
Priamy bod pre Gomboša, ktorý znamená gembal.
30-30
Ale nebude to jednoduchý gem pre Gomboša, ktorý trafil forhend rámom rakety.
30-15
Ani ďalší forhend Musettiho nebol presný, čo dodáva silu Gombošovi.
15-15
Po druhýkrát sa Musetti snažil zaútočiť krížnym forhendom, ale z ťažkej pozície neuspel.
0-15
Musetti trafil forhend po čiare, na ktorý už Gomboš nemal nárok.
2:3
2:3
2:3
importantGomboš sa vracia do boja o rozhodujúci set, keď trafil return pod nohy a znižuje na 2:3.
40-15
importantAle dva brejkbaly pre Gomboša sú realitou po Musettiho jednoduchej chybe z forhendu.
30-15
Zase však Musetti trafil priamy bod vo vhodný moment.
30-0
Neúspešný halfvolej Musettiho, ktorý ho dostáva do problémov.
15-0
Gomboš uspel aj v dlhej výmene, keď udržal Musettiho na bekhende a počkal si na chybu.
1:3
Dôležitý gem pre Gomboša, ktorý sa hecuje a znižuje na 1:3 v rozhodujúcom sete.
40-30
Musetti musel behať za základnou čiarou a pri poslednom forhende už bol neskoro, nedostal ho na druhú stranu.
30-30
Gomboš už nemôže nechať nič náhode, pritlačil a dočkal si zisku bodu.
15-30
Teraz sa Musetti s Gombošom pohral na sieti a ukázal, že si momentálne o dosť viac verí.
15-15
Musetti ho však opäť trochu zrazil na kolená vďaka forhendu po čiare.
15-0
Bod z podania pre Gomboša, ktorý sa potrebuje chytiť.
0:3
0:3
0:3
Musetti si pripravil pozíciu na smeč a v rozhodujúcom sete vedie už 3:0.
30-40
Ale v dôležitej chvíli vytiahol Musetti priamy bod.
30-30
Gombošovi môže pomôcť aj vyhodený forhend Musettiho.
15-30
Konečne pozitívna správa pre Gomboša, ktorý na sieti zahral víťazný volej.
0-30
Čopovaný bekhend Gomboša sa nedostal na druhú stranu a Musetti kráča za potvrdením brejku.
0-15
Nevychádza to vo výmenách Gombošovi, ktorý sa musel prizerať k víťaznému forhendu Musettiho.
0:2
importantLenže Gomboš opäť pokazil forhend, ktorý určite nemusel, a tak Musetti vedie už 2:0 v rozhodujúcom sete.
30-40
Musetti nebol bez šance, ale našťastie nedokázal trafiť forhend, ktorým by prehodil Gomboša na sieti.
15-40
importantAle Musetti ho ihneď schladil, keď vytiahol nádherný jednoručný bekhend po čiare a má dva brejkbaly.
15-30
Gomboš sa ihneď potrebuje zdvihnúť a tento úspešný krížny bekhend je dôležitým momentom.
0-30
No a Musettimu sa črtá ďalšia príležitosť, pretože Gombošov bekhend nepadol do kurtu.
0-15
Ďalšia z kategórie zbytočných forhendových chýb Gomboša.
0:1
Forhend Gomboša sa nedostal cez sieť a Musetti vkročil do rozhodujúceho setu podržaným podaním.
15-40
Gomboša výrazne upustila úderová istota a po vyhodenom forhende má Musetti dva gembaly.
15-30
Potom prišiel pokus o neúspešné skrátenie.
0-30
Forhend do protipohybu Gomboša mu priniesol ďalší fiftín.
0-15
Musetti otvára tretí set priamym bodom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Lorenzo Musetti.
0:0
2:6
importantGomboš predviedol nepripravený nábeh a Musetti ho prestrelil bekhendom, takže o postupujúcom rozhodne až tretí set, pretože Musetti uspel v druhom sete pomerom 6:2 a vybojoval si rozhodujúci set!
30-40
importantA je tu setbal pre Musettiho, ktorý mu daroval Gomboš nepresným bekhendom!
30-30
Musetti si nabehol na forhendový return, ktorý bol víťazný.
30-15
Vo forhendovej prestrelke uspel Gomboš, keď Musetti trafil sieť.
15-15
Nábeh bol pripravený a na sieti už mal Gomboš ľahký volej.
0-15
Gomboš podáva na udržanie v druhom sete a začína ľahkou chybou z forhendu.
2:5
2:5
2:5
Nakoniec priamy bod Musettiho prináša gem pre talianskeho tenistu, ktorý je blízko k vyrovnaniu stavu, pretože vedie 5:2 v druhom sete.
40-A
Gembal pre Musettiho po dlhom forhende Gomboša.
40-40
Musetti však v nasledujúcej výmene nedal žiadnu šancu Gombošovi po úspešnom skrátení.
A-40
importantĎalší dôležitý brejkbal pre Gomboša, ktorý si ho vypracoval po aktivite a víťaznom forhende.
40-40
Priamy bod zachránil Musettiho v tomto geme.
40-30
importantTeraz si už Gomboš môže zakričať, lebo udržal Musettiho vo výmene od základnej čiary a aj ho prinútil k chybe.
30-30
To je škoda, Gomboš chcel rozhodnúť, ale netrafil forhend do kurtu.
30-15
Ale šanca tu je, pretože Musetti pokazil celkom jednoduchý čopovaný bekhend na sieti.
15-15
Musettiho odpoveď je skvelý bekhend po čiare.
15-0
Víťazný forhendový return po čiare môže naštartovať Gomboša ešte viac.
2:4
Dôležitý úspech Gomboša v dlhej výmene, takže je znížené na 2:4 v druhom sete.
40-15
Vzápätí to isté a dva gembaly pre Gomboša.
30-15
Aspoň podanie Gomboša drží, ďalší bod z podania.
15-15
Ale chce to zlepšiť medzihru, pretože Gomboša upustila presnosť a znova pridal chybu z forhendu.
15-0
Gomboš potrebuje nakopnúť, priamy bod mu prišiel vhod.
1:4
1:4
1:4
Na záver gemu Musettiho ďalšie eso, ktorým potvrdil brejk a navyšuje vedenie na 4:1 v druhuom sete.
30-40
Gomboš svoju príležitosť zahadzuje, pretože jeho bekhend nepadol do kurtu.
30-30
Musetti si pomáha esom a zatiaľ nepúšťa Gomboša k brejkbalom.
30-15
O veľa lepší tenis v podaní Gomboša, ktorý si otvoril kurt a zahral víťazný forhend po čiare.
15-15
Ale dobrá odpoveď Musettiho vďaka podaniu.
15-0
Musetti nebol na sieti pripravený a Gomboš ho prestrelil forhendom.
1:3
importantGomboš odovzdal podanie Musettimu, keď trafil forhend do siete a taliansky tenista vedie 3:1 v druhom sete.
40-A
importantGombošova dvojchyba prichádza v najnevhodnejšej chvíli, pretože Musetti má brejkbal.
40-40
Ale v hre Gomboša sa začínajú vyskytovať zbytočné chyby, ďalší vyhodený forhend znamená zhodu.
A-40
Po ďalšej výmene si Musetti vyčíta pokazený bekhend.
40-40
Na sieti Gomboš nedokázal výmenu ukončiť, tak ho Musetti potrestal bekhendom.
40-30
Musettiho return mal víťazné parametre, ale nakoniec tesne netrafil.
30-30
Páska nadvihla Gombošov forhend do outu, preto z toho sú nepríjemnosti.
30-15
Jednoduchá Gombošova chyba z forhendu.
30-0
Musetti sa rozhodol zariskovať, ale jeho forhend skončil v oute.
15-0
Bod z podania pre Gomboša.
1:2
1:2
1:2
Aj na záver priamy bod pre Musettiho, ktorý sa rýchlo dostáva do vedenia 2:1 v druhom sete.
0-40
Jasný Musettiho útok, ktorý znamená tri gembaly.
0-30
Trochu neskoro bol Gomboš pri forhende, a tak mu uletel do outu.
0-15
Musetti si pomáha priamym bodom.
1:1
Teraz už bekhend do protipohybu Musettiho ukončil gem a Gomboš vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
A-40
Naďalej sa Gomboš môže spoľahnúť na podanie a po priamom bode má výhodu.
40-40
Vzápätí jednoduchá chyba z bekhendu Gomboša a ďalšia zhoda.
A-40
Mohutný výkrik Gomboša po víťaznom krížnom bekhende.
40-40
Musettimu pomáha páska, znova Gomboš neskoro zareagoval a už nestihol prehodiť loptičku na druhú stranu.
A-40
Už je tu výhoda pre Gomboša, ktorý na sieti zahral víťazný bekhendový volej.
40-40
Dobre si Gomboš rozbehal Musettiho, ktorému bekhendový risk nevyšiel a brejkbal je odvrátený.
40-A
importantUkážkový útok v podaní Musettiho, ktorý si prišiel po brejkbal a zakončil volejom na sieti.
40-40
Gombošovi nevyšiel ani forhend po čiare, takže Musetti dostáva hru na zhodu.
40-30
Hneď druhý úder z bekhendu nedostal Gomboš na druhú stranu.
40-15
Podanie von z kurtu a bekhend po čiare prináša dva gembaly pre Gomboša.
30-15
Na pomoc Gombošovi prichádza priamy bod.
15-15
V tejto výmene mal navrch Gomboš, ale nakoniec trafil bekhend do siete.
15-0
Musetti skúsil forhend z ťažkej pozície, ale nebol presný.
0:1
Na viac to však nestačilo, pretože posledný forhend Gomboš netrafil do kurtu a Musetti vedie 1:0 na začiatku druhého setu.
30-40
Vzápätí predviedol ďalší parádny vítazný return, ale teraz bekhendom po čiare.
15-40
Gomboš sa nenechal zahanbiť a jeho forhendový return skončil na základnej čiare.
0-40
Víťazný forhend po čiare pre Musettiho.
0-30
Priamy bod pre taliansku dvojku.
0-15
Musettimu vyšiel útok do bekhendu Gomboša.
0:0
0:0
0:0
Ešte jeden set potrebuje Gomboš, aby dostal Slovensko na finálový turnaj Davis Cupu. Musetti mu v prvom sete vzdoroval veľmi dlho, ale nakoniec v tajbrejku asi rozhodli väčšie skúsenosti.
7:6
importantAle teraz už oslavuje Gomboš a spolu s ním diváci v NTC, pretože Musettiho obranný čopovaný bekhend nebol presný a Gomboš v tajbrejku prvého setu vyhral pomerom 7:3!
6-3
Veľmi dlhá výmena ešte nekončí prvý set, pretože Gomboš to nevydržal ako prvý a vyhodil forhend.
6-2
importantV tejto chvíli sa Gomboš dostáva hneď k štyrom setbalom po priamom bode!
5-2
Setbaly ešte neprichádzajú, aj keď ich mal Gomboš na rakete, ale jeho skrátenie zastavila sieť.
5-1
Gomboš takmer uhral aj túto ťažkú výmenu, ale napokon Musetti na sieti zakončil volejom a strany sa menia za stavu 1:5 z pohľadu talianskeho tenistu.
5-0
Priamy bod a Gombošovi chýbajú len dva body.
4-0
Vyzerá to nádejne pre Gomboša, ktorý si počkal na vyhodený forhend Musettiho.
3-0
Aj Gomboš vyťahuje vynikajúci bekhend, zaútočil po čiare a má k dispozícii dva minibrejky.
2-0
Následne parádny return Gomboša, ktorý Musetti nedostal na druhú stranu.
1-0
Nekomprisný Gombošov smeč, ktorý začína tajbrejk suverénnym spôsobom.
6:6
O osude prvého setu sa rozhodne v tajbrejku, pretože Gombošov forhend letel do siete.
15-40
Musetti opäť vytiahol famózny bekhend, Gomboš na sieti neuspel.
15-30
Ešte je tu malá nádej pre Gomboša, ktorý si forhendom otvoril priestor na víťazný volej.
0-30
Gombošov bekhendový return sa nedostal cez sieť.
0-15
Krásny víťazný jednoručný bekhend Musettiho presne do rohu.
6:5
6:5
6:5
Napokon Gombošove eso ukončilo túto hru a slovenská jednotka vedie 6:5 v prvom sete, takže má istý tajbrejk.
40-30
Gem ešte pokračuje, keďže Gombošovi nevyšiel forhend po čiare.
40-15
Priamy bod Gombošovi prináša dva gembaly.
30-15
Gomboš si rozbehal Musettiho, ktorého bekhend zastavila sieť.
15-15
Na druhýkrát zakončil Gomboš forhendom presne na základnú čiaru.
0-15
A zrazu môže byť Gomboš trochu pod tlakom, pretože jeho forhend bol široký.
5:5
Taktita servis-volej ukončila tento gem a Musetti vyrovnáva na 5:5 v prvom sete, keď dokázal odvrátiť dva Gombošove setbaly.
40-A
Taliansky tenista je z najhoršieho vonku a po priamom bode má výhodu.
40-40
To bola smola pre Gomboša, ktorý musel ísť na sieť po odraze loptičky od pásky a Musetti ho prehodil slajzovnaým bekhendom.
40-30
Musettiho v prvom prípade zachraňuje eso.
40-15
Ale teraz sa Gomboš dostáva k dvom setbalom po tom, čo nekompromisne zaútočil a zakončil smečom!
30-15
Toto trochu mrzí, pretože Gomboš mal na rakete setbaly, ale úplne zlyhal pri forhende po čiare.
30-0
Víťazný krížny forhendový return v podaní Gomboša, ktorý ho približuje k setbalom.
15-0
Dobrý začiatok desiateho gemu pre Gomboša, ktorý sa dočkal forhendu do siete od Musettiho.
5:4
5:4
5:4
Víťazný forhend pre Gomboša, ktorý drží podanie čistou hrou a vedie 5:4 v prvom sete.
40-0
Na dnešné pomery veľmi dlhá výmena skončila bekhendovou chybou Musettiho.
30-0
Tvrdý forhend Gomboša po čiare nedal žiadnu šancu Musettimu.
15-0
Gomboš sa povzbudzuje po priamom bode.
4:4
Priamy bod Musettiho znamená vyrovnanie na 4:4 v prvom sete a pomaly ide do tuhého.
30-40
Vzápätí prichádza aj prvá dvojchyba pre taliansku dvojku.
15-40
Prvé eso pre Musettiho, ktorý má dva gembaly.
15-30
Tento return mohol dostať Gomboš na druhú stranu, ale tesne ho zastavila sieť.
15-15
Musettiho odpoveď je útok do bekhendu Gomboša, ktorý mu vyšiel.
15-0
Už by to chcelo sa presadiť aj na returne, Gomboš začína dobre a prinútil Musettiho k pokazenému čopovanému forhendu.
4:3
4:3
4:3
Presvedčivý prechod na sieť v podaní Gomboša, ktorý po úspešnom voleji vedie 4:3 v prvom sete.
40-15
Musetti ešte zabojoval, a po dobrom returne pod nohy získal aspoň jeden fiftín.
40-0
Priamy bod pre Gomboša, ktorý sa blíži k čistej hre.
30-0
Aj krížny bekhend Gombošovi stačil na zisk bodu.
15-0
Gomboš si rozohral výmenu dobrým podaním a dokončil ju krížnym forhendom.
3:3
Vzápätí forhend po čiare Musettimu pomohol k vyrovnaniu na 3:3 v prvom sete.
15-40
Dva gembaly pre Musettiho po víťaznom voleji.
15-30
Presný forhend Musettiho na pravú čiaru prinútil Gomboša k vyhodenému úderu.
15-15
Gomboš bol vo výmene trpezlivý a Muesttiho posledný forhend skončil v sieti.
0-15
Musetti na podaní začína forhendom do protipohybu Gomboša.
3:2
3:2
3:2
Ale Gomboš sa znova dostal do tlaku cez Musettiho bekhend a v prvom sete vedie 3:2.
40-15
Čistá hra to pre Gomboša nebude, pretože forhend sa nezmestil do kurtu.
40-0
Musettiho zradil odskok loptičky a taliansky tenista nedokázal skrotiť loptičku, ktorá letela za základnú čiaru po neúspešnom voleji.
30-0
Gomboš tlačil do bekhendu Musettiho a prinieslo mu to bod.
15-0
Musetti nebol ideálne postavený k bekhendu, takže jeho úder letel za základnú čiaru.
2:2
Ani posledný forhend Gombošovi nesadol, letel do siete a Musetti vyrovnal na 2:2 v prvom sete.
30-40
To je veľká škoda, pretože Gomboš sa mohol dostať k brejkbalu, ale jeho forhend bol dlhý.
30-30
Musetti mal dostatok času, aby si rozmyslel kam zaútočiť po odraze loptičky od pásky, vybral si Gombošov bekhend a nakoniec pokazil volej.
15-30
Gomboš sa oprel do returnu, a potom zakončil bekhendom po čiare.
0-30
Výmeny sú zatiaľ krátke, posledná skončila víťazným úderom Musettiho.
0-15
Musettimu zafungovalo podanie na telo Gomboša.
2:1
2:1
2:1
O veľa jednoduchší gem ako ten prvý pre Gomboša, pretože po priamom bode a čistej hre vedie 2:1 v prvom sete.