Stina Nilssonová.
Stina Nilssonová. (Autor: SITA/AP)
TASR|7. jan 2017 o 15:53

Medzi ženami triumfovala Švédka Nilssonová.

VAL DI FIEMME. Švédka Stina Nilssonová vyhrala sobotňajšiu šiestu etapu Tour de Ski v behu na lyžiach.

V talianskom Val Di Fiemme triumfovala v pretekoch na 10 km klasicky s hromadným štartom s náskokom troch sekúnd pred Fínkou Anne Kyllönenovou. Tretia skončila Švédka Charlotte Kallová (+3,7).

Nilssonová sa vďaka zisku štvrtého etapového vavrína pred nedeľňajším vyvrcholením TdS vrátila na čelo priebežného poradia.

Pred doterajšou líderkou Nórkou Heidi Wengovou, ktorá dobehla v sobotu siedma, má náskok 19,2 s. Slovensko nemá na prestížnom podujatí zastúpenie.

Medzi mužmi sa na 15 km trati tešil z prvenstva tešil Nór Martin Johnsrud Sundby. Líder celkového poradia Svetového pohára predstihol o 2,2 s víťaza úvodných piatich etáp Rusa Sergeja Usťugova a ukončil jeho rekordnú sériu.

Tretí dobehol so stratou 2,8 s Fín Matti Heikkinen. Usťugov má pred nedeľňajšou derniérou pred Sundbym náskok 1:11 min.