Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Niekto z tímu musí byť neposlušný, tvrdí slovenský brankár Dušan Kuciak

Kuciak mal konflikt som spoluhráčom. (Autor: facebook)
SITA|19. máj 2014 o 12:30

Slovenský brankár Dušan Kuciak neľutuje momenty, keď kričal na klubových spoluhráčov.

VARŠAVA. Približne pred dvoma mesiacmi zaujal brankár slovenskej futbalovej reprezentácie v službách Legie Varšava Dušan Kuciak incidentom so spoluhráčom počas súťažného zápasu.

Kuciak vyletel na Tomasza Brzynského, čo zachytili reportéri a portál fakt.pl priniesol aj fotky inkriminovaného momentu, počas ktorého o niekoľko desiatok centimetrov vyšší Kuciak drží za hlavu poľského obrancu.

Žilinský rodák týmto netradičným spôsobom vyčítal spoluhráčovi nedôslednosť v defenzíve. Situáciu upokojil a

ž hlavný arbiter duelu Pawel Gil. Dušan Kuciak sa po niekoľkých týždňoch pokúsil uviesť veci na pravú mieru, obhajuje svoje rozhodnutie razantným spôsobom vyčítať spoluhráčovi chybu a tvrdí, že by konal rovnako aj teraz.

Nevie byť ticho

"Už som proste taký. Nemôžem sa zmeniť len tak z ničoho-nič. Neviem byť ticho len preto, že mi to niekto povie. Ešte nedávno sme robili chyby v obrane, dostávali sme veľa gólov, preto som bol nervóznejší a viac som aj kričal na spoluhráčov. Tí teraz môžu byť pokojní, keďže hráme dobre a neinkasujeme," povedal pre www.przegladsportowy.pl účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike.

V Poľsku to nebol prvý skrat Dušana Kuciaka v tejto sezóne. V jesennom dueli Európskej ligy s Laziom Rím prebehol rodák zo Žiliny polovicu ihriska a poriadne navrieskal na spoluhráča Henrika Ojamuu.

Urobil by to zase

"Neľutujem ani jednu z týchto dvoch situácií. Konal som pre dobro tímu a určite by som to urobil znovu. Každé mužstvo potrebuje niekoho, kto bude neposlušný, ale zároveň povie pravdu Nemôžeme predsa klamať sami seba," doplnil jeden z najlepších gólmanov najvyššej poľskej súťaže.

Legia je na čele nadstavbovej časti Ekstraklasy v skupine bojujúcej o titul, pred druhým v poradí Lechom Poznaň má pohodlný 8-bodový náskok.

Súvisiace články