Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Toronto bolo bez kapitána viac ako tri roky, novým lídrom sa stal Tavares

John Tavares. (Autor: Nathan Denette TASR)
TASR|3. okt 2019 o 07:49

Vážnym kandidátom bol aj Matthews.

TORONTO. Novým kapitánom hokejistov Toronta Maple Leafs sa stal John Tavares. Vedenie klubu NHL ho predstavilo fanúšikom pri nástupe na ľad pred úvodným zápasom sezóny proti Ottawe (5:3).

"Nikdy nezabudnem na tento moment. Bola to veľmi emotívna a skutočne výnimočná chvíľa," povedal Tavares po slávnostnom uvedení do funkcie.

Dvadsaťdeväťročný kanadský center je v poradí 25. kapitánom v histórii klubu. Ten nemal hráča s "céčkom" od februára 2016, keď Diona Phaneufa vymenil do Ottawy.

Tavares začína svoju druhú sezónu v Toronte. Maple Leafs sa upísal 1. júla 2018 ako voľný hráč po tom, čo si predošlých päť rokov plnil funkciu kapitána NY Islanders.

Jeho stálym asistentom bude obranca Morgan Reilly, "áčko" bude rotovať aj medzi Austonom Matthewsom a Mitchellom Marnerom.

Práve Matthews bol dlhý čas jedným z vážnych kandidátov na nového kapitána Toronta. Svoju povesť si však pokazil po tom, čo vyšiel najavo jeho májový incident.

Dvadsaťdvaročný Američan mal pod vplyvom alkoholu obťažovať členku bezpečnostnej služby, pred ktorou si stiahol nohavice.

Podľa generálneho manažéra klubu Kylea Dubasa však táto udalosť nemala vplyv na menovanie kapitána, o ňom údajne rozhodli ešte predtým, než na verejnosť vyšiel Matthewsov incident.

V Toronte pôsobí už piatu sezónu aj slovenský obranca Martin Marinčin.

Súvisiace články