NHL: Halák prispel k víťazstvu, Sekera a Marinčin asistovali

Brankár Buffala Sabres Chad Johnson (vľavo) inkasuje gól v stretnutí proti Minnesote. Pred jeho bránou cloní Jason Pominville (vpravo), bráni ho Phil Varone. (Autor: TASR)
TASR|22. sep 2015 o 08:11

Kanadsko-americká NHL priniesla v noci ďalšiu várku prípravných stretnutí. Bodovo sa predviedli aj slovenskí hokejisti.

NEW YORK. Dvaja slovenskí hokejisti sa bodovo presadili v noci na utorok v dvanástich prípravných zápasoch pred novou sezónou NHL. Obranca Edmontonu Andrej Sekera sa v novom pôsobisku uviedol asistenciou.

Prispel k víťazstvu Oilers nad Calgary 4:2. Rovnako asistenciu si pripísal ďalší slovenský zadák a letná posila Toronta Martin Marinčin. Pomohol k triumfu Maple Leafs nad Ottawou 4:1.

Brankár Toronta Jonathan Bernier vyráža puk pred Alexom Chiassonom z Ottawy. Bráni ho Jake Gardiner (vľavo). FOTO - SITA/AP.

Dve tretiny odchytal za New York Islanders slovenský brankár Jaroslav Halák. Smerovalo naňho dokopy trinásť striel. A za svoj chrbát pustil jednu.

Islanders aj vďaka nemu vyhrali nad Philadelphiou 3:2.

Hráč Philadelphie Taylor Leirer (vpravo) skóruje do siete slovenského brankára Jaroslava Haláka. FOTO - SITA/AP.

V nočných zápasoch sa predstavili aj ďalší Slováci. Z výhry Toronta sa okrem Marinčina tešil i jeho krajan Richard Pánik.

Za tím New Yorku Rangers pri triumfe 6:3 nad New Jersey nastúpil útočník Marek Hrivík. Počas dvanástich minút si pripísal dve strely a štyri bodyčeky.

V drese NY Rangers sa predstavil aj Marek Hrivík (vpravo). FOTO - TASR/AP.

NHL - prípravné stretnutia:

Columbus - Pittsburgh 0:1 pp a sn

New York Islanders - Philadelphia 3:2

/Jaroslav Halák (Islanders) chytal 40 minút, inkasoval jeden gól z 13 striel a mal úspešnosť 92,3 percenta/

Washington - Carolina 2:0

Ottawa - Toronto 3:4 pp

Toronto - Ottawa 4:1

/Martin Marinčin (Toronto) 0+1/

Minnesota - Buffalo 2:3

Hráč Buffala Sabres Jack Eichel (vľavo) skóruje do siete brankára Minnesoty Wild Darcyho Kuempera. FOTO - SITA/AP.

Calgary - Edmonton 1:3

Edmonton - Calgary 4:2

/Andrej Sekera (Edmonton) 0+1/

New York Rangers - New Jersey 6:3

Hráč NY Rangers Brian Gibbons strieľa spoza brániaceho Johna Moora a skóruje do siete brankára New Jersey Coryho Schneidera. FOTO - SITA/AP.

Philadelphia - New York Islanders 5:3

Arizona - Los Angeles 1:5

Vancouver - San Jose 1:0 pp

Domov»Hokej»NHL»NHL: Halák prispel k víťazstvu, Sekera a Marinčin asistovali