Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Diváci ho vypískali. Chára zložil spoluhráčovi poklonu

Brada Marchanda diváci vypískali. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 30. jan 2018 o 07:36

Brad Marchand patrí medzi najmenej obľúbených hráčov v NHL.

BOSTON. Slovenský hokejista Zdeno Chára vyjadril prostredníctvom sociálnej siete podporu svojmu spoluhráčovi z Bostonu Bruins Bradovi Marchandovi.

Toho počas víkendového zápasu hviezd niekoľkí fanúšikovia vypískali, Chára mu však zložil poklonu.

Marchand patrí medzi najmenej obľúbených hráčov v profilige. Rád hrá do tela a provokuje súperov.

"Pamätám si, ako keby to bolo včera. Bolo to v roku 2008 a ja som sa v posilňovni pripravoval na zápas. V televízii vysielali zápas MS do dvadsať rokov a tento mladý chalan dal gól za Kanadu.

Vrhol sa na plexisklo a hodil hokejku do publika. Hovorím si, 'kto je do čerta tento chalan?' Náš vtedajší kondičný tréner John Whitesides, ktorý pozeral spolu so mnou, sa na mňa pozrel a hovorí: 'Ten je náš'.

Brad mal neskôr veľký vplyv na zisk Stanleyho pohára v roku 2011 a na MS a Svetovom pohári v roku 2016. Keď začal hrať v NHL, veľmi sa mi páčil jeho záujem a ochota učiť sa.

Je to pre každého dôležité v akomkoľvek obore, ale aj v reálnom živote. Som za neho veľmi šťastný, že sa mu tvrdá práca a snaha vracajú.

Gratulujem Marshy a ďakujem za to, ako si náš tím Boston Bruins reprezentoval na All Star v Tampe. Tvoj kapitán," napísal Chára na svojom Instagrame.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.