NHL: Boston nenatiahol úspešnú sériu, prehra Buffala

V dueli proti Buffalu exceloval Čech Radim Vrbata (č.17) - autor hetriku.
V dueli proti Buffalu exceloval Čech Radim Vrbata (č.17) - autor hetriku. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|8. dec 2015 o 07:18

Hviezdou večera bol trojgólový český veterán Radim Vrbata.

BOSTON. V trojzápasovom pondelkovom programe NHL sa predstavil jediný slovenský hokejista. Obranca Zdeno Chára zostal bez bodu a jeho Boston prehral na domácom ľade s Nashvillom 2:3.

Chára odkorčuľoval 22:18 min a pripísal si 2 strely a 1 zblokovanú strelu plus 2 trestné minúty.

Hráči Bostonu vystrelil len 17-krát na bránku súpera, čo je ich najnižšia ofenzívna snaha z celej sezóny.

O víťazstve hostí rozhodol švédsky útočník Viktor Arvidsson 4:56 min pred koncom tretej tretiny, dvoma presilovkovými gólmi sa blysol švajčiarsky obranca Roman Josi.

Tomu druhému predchádzala situácia, v ktorej Chára nedokázal vyhodiť puk z obrannej tretiny. Boston viedol 1:0 aj 2:1, ale zápas nedotiahol do úspešného konca.

A to jeho hráči ťahali solídnu sériu 8 zápasov so ziskom minimálne bodu.

"Hrali sme dobre už aj predtým, ale až dnes sme našli cestu k víťazstvu. Najmä v druhej polovici zápasu sme hrali disciplinovane a nedávali súperovi šance ísť do presilových hier,“ uviedol švajčiarsky obranca Roman Josi, prvá hviezda duelu.

Zatiaľ čo on chválil disciplínu, tréner Bostonu prskal za 26 trestných minút svojich hráčov.

"Mali sme hrať múdrejšie v tomto smere. Posielali sme súperových hráčov do presiloviek, z ktorých dostali povestné ´lauf´ zápasu na svoju stranu," uviedol Claude Julien z lavičky Bruins.

The Boston Bruins allowed a late goal to the Nashville Predators Hockey Team for another loss at TD Garden.

Posted by The Boston Globe on Monday, December 7, 2015

Hráči Vancouveru zdolali na domácom ľade súperov z Buffala 5:2. Výrazne im k tomu pomohol hetrik českého útočníka Radima Vrbatu.

Tridsaťštyriročný skúsený krídelník v 25 zápasoch skóroval iba trikrát, teraz mu na tri góly stačil jeden zápas.

"Potrebovali sme vyhrať. Sme radi, že sme ukončili negatívnu sériu. Konečne sme dosiahli pozitívny výsledok a na tom môžeme stavať. Hráč dúfa, že v prvých striedaniach dá góly, mne sa to podarilo," povedal muž, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Pred zápasom Colorado - Minnesota si v Denveri slávnostne pripomenuli najlepší domáci tím za ostatných 20 rokov (Joe Sakic, Patrick Roy, Peter Forsberg, Ray Bourque, Adam Foote a ďalší) a potom sa Avalanche konečne na tretí pokus v tejto sezóne podarilo zdolať Wild.

Streleckú mizériu proti tomuto súperovi prerušil po 116 minútach Tyson Barrie a víťazný gól strelil v predĺžení John Mitchell.

Medzitým v tretej tretine vyrovnal na 1:1 kanonier Wild Zach Parise.

"Toto víťazstvo sme si tvrdo vybojovali. Takto si predstavujem výkon svojho tímu, najmä v defenzíve," chválil po zápase tréner Avalanche Patrick Roy.

NHL - pondelok:

Boston - Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 5. K. Miller (Krejčí, Beleskey), 31. Eriksson (Spooner, Bergeron) - 20. Josi (Ribeiro, S. Weber), 32. Josi, 56. Arvidsson (Hodgson, S. Weber)

/Zdeno Chára (Boston) odohral 22:18 min, 2 strely, 1 zblokovaná strela, 2 trestné minúty/

Colorado - Minnesota 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 25. Barrie (Söderberg, Comeau), 64. J. Mitchell (Duchene, Barrie) - 54. Parise (Mikael Granlund, Pominville)

Vancouver - Buffalo 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Góly: 9. Vrbata (Higgins, B. Hutton), 17. Vrbata (Hamhuis, D. Sedin), 25. Prust (Dorsett, Cracknell), 38. H. Sedin (Edler, D. Sedin), 55. Vrbata (Cracknell, Prust) - 7. B. Gionta (J. McGinn), 42. Reinhart (O´Reilly)

Domov»Hokej»NHL»NHL: Boston nenatiahol úspešnú sériu, prehra Buffala