Tatar potvrdil dobrú formu gólom, pamätný večer zažil Staal

Slovenský útočník Tomáš Tatar sa teší zo streleného gólu.
Slovenský útočník Tomáš Tatar sa teší zo streleného gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|6. apr 2021 o 06:48 (aktualizované 6. apr 2021 o 09:36)

Colorado predĺžilo svoju úspešnú sériu.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil svoj ôsmy gól v prebiehajúcom ročníku zámorskej NHL. Útočník Montrealu pomohol svojmu tímu k víťazstvu 3:2 po predĺžení nad Edmontonom.

Domáci síce prehrávali po dvoch tretinách 0:2, ale zápas otočili vo svoj prospech. Tridsaťročný rodák z Ilavy vyrovnával v 46. minúte na 2:2, keď sa presadil strelou švihom z pravého kruhu na vhadzovanie.

Z posledných šiestich zápasov bodoval Tatar až v piatich a dokopy si v nich pripísal na konto tri góly a päť asistencii.

Tatar: Gól si zaslúžil

O osude zápasu rozhodol kanadský útočník Eric Staal, ktorý debutoval v drese Canadiens. "Určite je to moment, ktorý zostane v mojej pamäti. Dúfam, že ma tu v najbližšej dobe čakajú ešte väčšie a lepšie chvíle," povedal Staal.

Bývalý hráč Buffala ukončil svoju sériu 23 zápasov bez gólu.

"Som si istý, že je zaň veľmi šťastný. Myslím si, že si ho zaslúži, odohral veľmi dobrý zápas. Bol veľmi silný na vhadzovaniach a mal zopár šancí. Sme zaňho veľmi radi," povedal o novom spoluhráčovi Tatar.

Na hetrik potreboval osem zápasov

Z víťazstva sa tešili aj hráči Colorada, ktorí najmä vďaka vydarenej druhej tretine zdolali domácu Minnesotu 5:4. Tím pod vedením trénera Jareda Bednara tak predĺžil svoju úspešnú sériu, keď bodoval v pätnástom dueli v rade.

Boston v domácej TD Garden prehral s Philadelphiou 2:3 po predĺžení, pričom sa musel zaobísť bez slovenského brankára Jaroslava Haláka. Ten bol totiž pozitívne testovaný na koronavírus.

Z hetriku sa tešil 25-ročný útočník Arizony Michael Bunting, pre ktorého to bol len ôsmy duel v zámorskej profilige. Coyotes triumfovali na ľade Los Angeles 5:2 a vyhrali tretí zápas za sebou.

"Cítil som sa dobre. Čím viac zápasov odohrám, tým sa cítim komfortnejšie. Jednoducho musím premieňať šance, keď sa do nich dostanem, a mne sa to našťastie podarilo," povedal 25-ročný Bunting.

NHL - základná časť:

Boston - Philadelphia 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 18. Kuhlman (Coyle), 21. Bergeron (Pastrňák, Grzelcyk) – 11. Konecny (Giroux, Provorov), 47. Couturier (Provorov, K. Hayes), 64. Sanheim

/brankár Jaroslav Halák (Boston) bol zaradený na covid listinu/

Montreal - Edmonton 3:2 pp (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 42. J. Anderson (Perry, Suzuki), 46. Tatar (Byron), 65. E. Staal (Toffoli, Petry) – 20. D. Shore (Khaira), 40. Nurse (Draisaitl, Puljujärvi)

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 12:53 min, gól, dve strely na bránku, jeden plusový bod a jeden "hit"/

Winnipeg - Ottawa 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Góly: 3. Dubois (Wheeler, Stanley), 25. Lowry (Copp), 29. Dubois (Copp, Ehlers), 37. Connor (Scheifele, Ehlers) – 25. Dzingel (J. Brown), 51. Norris (Dzingel, Reilly), 57. Co. Brown (Anisimov, Dadonov)

Minnesota - Colorado 4:5 (1:0, 0:4, 3:1)

Góly: 9. Hartman (Bjugstad, Ma. Johansson), 44. Bjugstad (Hartman, Cole), 50. Ma. Johansson (Suter, Hartman), 60. Fiala (Spurgeon) – 21. MacKinnon (Girard, D. Toews), 22. Burakovsky (Girard, Kadri), 36. Saad (Burakovsky, MacDonald), 38. Compher (Makar, O'Brien), 48. Landeskog (Rantanen, MacKinnon)

St. Louis - Vegas 1:6 (1:2, 0:4, 0:0)

Góly: 18. Bozak (Sanford) – 7. Nosek (Holden, Kolesar), 13. Martinez (Stone, Pacioretty), 28. Martinez (Tuch, Kolesar), 28. W. Carrier (Pietrangelo, McNabb), 30. Marchessault (W. Karlsson, R. Smith), 33. Hague (W. Carrier, N. Roy)

Calgary - Toronto 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)

Góly: 39. Mangiapane (Hanifin, E. Lindholm), 45. Backlund (S. Bennett), 51. Backlund (E. Lindholm) – 24. Spezza (Kerfoot, Dermott), 28. Matthews (W. Nylander, Brodie), 48. Simmonds (Engvall), 51. Matthews (Tavares, Hyman), 53. Tavares (Muzzin, W. Nylander)

Los Angeles - Arizona 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Góly: 17. Doughty (A. Kempe, Kopitar), 43. Athanasiou (Clague, Lizotte) – 3. Bunting (Garland, Demers), 5. Bunting (Chychrun, Goligoski), 8. Brassard (Garland, Ekman-Larsson), 29. Bunting (Chychrun, Goligoski), 60. Dvorak (J. Larsson)