Montreal rozhodol parádnym gólom. Proti Vegas vyrovnal stav série

Paul Byron strieľa gól v zápase Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens v semifinále play off NHL. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. jún 2021 o 06:50 (aktualizované 17. jún 2021 o 09:34)

Vegas stihlo duel ešte zdramatizovať.

NEW YORK. Hokejisti Montrealu Canadiens vyrovnali stav semifinále play off NHL s Vegas Golden Knights na 1:1.

V druhom dueli série uspeli na ľade súpera 3:2, keď sa o góly postarali Joel Armia, Tyler Toffoli a Paul Byron. V zostave Montrealu opäť chýbal slovenský útočník Tomáš Tatar.

Canadiens položili základ úspechu v prvej tretine, v ktorej dominovali a vyhrali ju 2:0.

Byron necelé tri minúty pred koncom druhej časti zvýšil náskok hostí na tri góly, Vegas potom už iba skorigovali skóre dvoma presnými zásahmi Alexa Pietrangela.

Brankár Montrealu Carey Price sa na triumfe podieľal 29 úspešnými zákrokmi, obranca Joel Edmundson mal dve asistencie.

Petry sa vrátil po desaťdňovej pauze

Do zostavy Canadiens sa vrátil po desaťdňovej pauze najproduktívnejší obranca a druhý najproduktívnejší hráč klubu v základnej časti Jeff Petry, ktorý odohral vyše 20 minút a pripísal si jednu asistenciu.

"Je pre nás veľmi dôležitý hráč na oboch stranách klziska. Spôsob, akým hrá v defenzíve, akým sa pohybuje a akým vie posúvať puk, je naozaj veľmi dobrý. Vždy, keď sa dostanete do kritických momentov v zápasoch, podáva najlepšie výkony," pochválil ho tréner Dominique Ducharme.

Petry nazbieral v 55 dueloch ZČ 42 bodov (12+30), v 11 stretnutiach play off má na konte štyri asistencie.

Najproduktívnejší hráč Montrealu v základnej časti (44 b) i play off (12 b) Toffoli zaznamenal jeden gól.

Svoju bodovú sériu natiahol už na osem zápasov, v ktorých strelil päť gólov a pridal päť asistencií, a len jeden duel ho delí od vyrovnania rekordu klubu v play off. Ten držia Larry Robinson (1978) a Guy Lafleur (1977), ktorí bodovali v deviatich stretnutiach za sebou.

Tréner Vegas: Hrali sme sa s ohňom

Montreal mal v prvej tretine navrch, ďalšie dve už herne patrili domácim. Vegas si v úvode druhej tretiny vypracovalo niekoľko šancí a mohlo vyrovnať, no nepremenilo ich.

Max Pacioretty v 24. minúte trafil do žŕdky a o chvíľu neskôr chytil Price dobrý pokus Aleca Martineza. Domáci v druhej a tretej tretine prestrieľali súpera vysoko 27:11. Nevyužili však ani dve presilovky, pričom Montreal nehral ani jednu.

"Mali sme množstvo šancí na skórovanie a musíme využívať presilovky. Mohli sme vyrovnať, no namiesto toho sme prehrávali 0:3 a to už je ťažký kopec na zdolanie," uviedol kapitán Vegas Mark Stone.

Spokojný s výkonom svojich zverencov nebol ani tréner Peter DeBoer. "Som sklamaný z úvodných desiatich minút. Myslím si, že sme mali byť oveľa lepší. Nemáme na to žiadne ospravedlnenie. Hrali sme sa s ohňom."

Séria sa teraz sťahuje do Montrealu, tretie stretnutie je na programe v noci z piatka na sobotu.

NHL - semifinále play off - 17. jún:

Vegas - Montreal 2:3

Góly: 39. Pietrangelo (Kolesar), 55. Pietrangelo (Marchessault, W. Karlsson) – 7. Armia (Edmundson, Perry), 17. Toffoli (Caufield, Petry), 38. Byron (Kotkaniemi, Edmundson)

Brankári: Fleury - Price, strely na bránku: 31:23

/stav série: 1:1/

/Tomáš Tatar (Montreal) nefiguroval na súpiske/

Domov»Hokej»NHL»Montreal rozhodol parádnym gólom. Proti Vegas vyrovnal stav série