Ružička debutoval v NHL. Takmer bol pri veľkom zlyhaní svojho tímu

Adam Ružička vo svojom prvom zápase NHL v drese Calgary Flames.
Adam Ružička vo svojom prvom zápase NHL v drese Calgary Flames. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|17. máj 2021 o 07:03 (aktualizované 17. máj 2021 o 09:09)

Černákova Tampa úspešne vstúpila do play off.

NEW YORK. Hokejisti Tampy Bay ako obhajcovia Stanleyho pohára vstúpili úspešne do 1. kola play off NHL.

V úvodnom zápase semifinále Centrálnej divízie zvíťazili na ľade Floridy 5:4. Dvoma gólmi v tretej tretine otočil vývoj Brayden Point, slovenský obranca Erik Černák v drese Lightning nebodoval, pripísal si dve plusky.

V dohrávke základnej časti si debut v NHL odkrútil slovenský útočník Adam Ružička vo farbách Calgary.

Hráči New Yorku Islanders uspeli v prvom stretnutí semifinále Východnej divízia na ľade Pittsburghu 4:3 po predĺžení.

Hrdinom hostí bol Kyle Palmieri, ktorý strelil úvodný gól a takisto víťazný, keď v 17. minúte predĺženia zužitkoval prihrávku Jeana-Gabriela Pageaua a prestrelil brankára Tristana Jarryho.

V úvodnom súboji semifinále Západnej divízie zvíťazila Minnesota na ľade Vegas 1:0 po predĺžení. Jediný gól strelil v 64. minúte Joel Eriksson.

Popri play off sa ešte stále dohráva aj základná časť, Calgary vyhralo na ľade Vancouveru 6:5 po predĺžení. Dvadsaťdvaročný Ružička absolvoval pri svojej premiére v súťaži takmer 10 minút, pripísal si plusový bod, strelu na bránku a dve trestné minúty.

Ružičkovo Calgary viedlo po dvoch tretinách už 5:1. No Vancouver sa potom pokúsil o veľký obrat a zápas rozhodovalo až predĺženie. V ňom predsa len uspelo Calgary, keď rozhodol Elias Lindholm.

NHL - 1. kolo play off - 17. máj:

Pittsburgh - NY Islanders 3:4 pp (1:1, 1:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 12. F. Gaudreau (Rodrigues), 24. Crosby (Dumoulin, Guentzel), 57. Kapanen (J. Carter, Ceci) – 8. Palmieri (Pageau, Dobson), 44. Pageau (Mayfield), 56. B. Nelson (Beauvillier, Pulock), 77. Palmieri (Pageau, Wahlstrom)

Brankári: Jarry - Sorokin, strely na bránku: 42:41

/stav série: 0:1/

Vegas - Minnesota 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 64. J. Eriksson Ek (M. Foligno, Greenway)

Brankári: Fleury - Talbot, strely na bránku: 42:30

Florida - Tampa 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)

Góly: 10. Barkov (Huberdeau, Yandle), 17. Verhaeghe (Barkov, Yandle), 42. Huberdeau (S. Bennett, Tippett), 45. Tippett (Huberdeau, S. Bennett) – 8. Coleman (Gourde, McDonagh), 25. Kučerov (Hedman, Stamkos), 35. Kučerov (Hedman), 53. B. Point (Kučerov, Hedman), 59. B. Point (McDonagh)

Brankári: Bobrovskij - Vasilevksij, strely na bránku: 39:40

/stav série: 0:1)/

/Erik Černák (Tampa) odohral 20:45 min., päťkrát vystrelil na bránu a mal dva plusové body/

NHL - základná časť:

Vancouver - Calgary 5:6 pp (0:1, 1:4, 4:0 - 0:1)

Góly: 34. Hamonic (Q. Hughes), 43. Graovac (J. T. Miller, Q. Hughes), 48. Boeser (Q. Hughes), 52. J. T. Miller (Vesey), 58. Boeser (Edler, J. T. Miller) – 10. Leivo, 26. Lucic (Leivo, Mi. Stone), 28. M. Tkachuk (E. Lindholm, J. Gaudreau), 29. Mangiapane (Dubé, Backlund), 35. Mangiapane (Mackey, Backlund), 64. E. Lindholm (Välimäki)

Brankári: Holtby - Markström, strely na bránku: 35:36

/Adam Ružička (Calgary) odohral 9:46 min., pripísal si jeden plusový bod, dvakrát vystrelil na bránu a bol vylúčený na dve minúty/

Domov»Hokej»NHL»Ružička debutoval v NHL. Takmer bol pri veľkom zlyhaní svojho tímu