Erik Černák (vľavo) sa teší so spoluhráčmi z gólu.
Erik Černák (vľavo) sa teší so spoluhráčmi z gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|24. mar 2021 o 06:45

Pozrite si nočné výsledky NHL.

NEW YORK. Hokejisti Tampy Bay vyhrali v NHL v zápase vlaňajších finalistov Stanleyho pohára na ľade Dallasu 2:1.

Súboj slovenských obrancov tak vyznel pre Erika Černáka z tímu hostí, ktorý bol s takmer 24 minútami na ľade druhým najvyťaženejším hráčom Tampy.

Pri jeho vylúčení za podrazenie síce otvoril v 5. minúte skóre domáci útočník Roope Hintz, ale slovenský obranca opäť ukázal nezlomnosť a odolnosť.

Sekera smoliarsky tečoval puk

V tretej tretine dostal v oslabení pri blokovaní strely Hintza puk do kolena a z ľadu sa dvíhal s veľkými ťažkosťami. Nevynechal však ani jedno striedanie a o pár sekúnd bol späť na ľade pri bránení dvojnásobného oslabenia.

Jeho krajan Andrej Sekera odohral za Dalas 14:08 minúty a pri vyrovnávajúcom góle hostí na 1:1 v snahe zblokovať strelu Stevena Stamkosa v presilovke tečoval hokejkou puk za chrbát vlastného brankára Antona Chudobina.

Tampa dosiahla piate víťazstvo za sebou a potvrdila post lídra súťaže.

Vasilevskij útočí na rekord

Jej brankár Andrej Vasilevskij zneškodnil 16 striel a zaznamenal už svoj dvanásty triumf za sebou, čim prekonal rekordnú klubovú sériu Louisa Dominguea z prelomu rokov 2018 a 2019.

"Som veľmi hrdý na výkon nášho tímu. Spoluhráči dovolili súperovi vyslať len sedem striel za prvé dve tretiny. To som nikdy nezažil," povedal pre nhl.com Vasilevskij, ktorý vyhral 12 zápasov za sebou ako deviaty brankár v histórii NHL.

Rekord je 14, držia ho Tiny Thompson, Tom Barrasso, Jonas Hiller a Sergej Bobrovskij.

Tampa vyhrala nad Dallasom všetky štyri vzájomné duely v prebiehajúcom ročníku.

Kane je štvrtý medzi Američanmi

Chicago zastavilo šnúru štyroch prehier, keď si doma poradilo s Floridou 3:2.

Útočník Patrick Kane zaznamenal dve asistencie a v historickom rebríčku sa dostal pred Keitha Tkachuka na štvrté miesto v produktivite rodákov z USA.

Na konte má 1066 bodov. Tretí je Jeremy Roenick (1216), na čele týchto štatistík figuruje Mike Modano (1374).

Zápas Bostonu proti NY Islanders odložili, keďže až päť hráčov Bostonu sa ocitlo na covid listine.

NHL - základná časť - 24. marec:

Dallas – Tampa Bay 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 5. Hintz (Robertson, Pavelski) - 29. Stamkos (Hedman, Palát), 33. Gourde. Brankári: Chudobin - Vasilevskij, strely na bránku: 17:26.

Andrej Sekera (Dallas) odohral 14:08Erik Černák (Tampa) strávil na ľade 23:56 min a mal plusový bod

Philadelphia – New Jersey 3:4 (1:2, 0:2, 2:0)

Góly: 13. Farabee (Voráček, Provorov), 52. Couturier (Konecny, van Riemsdyk), 59. Couturier (Voráček, van Riemsdyk) - 10. McLeod (Smith, Johnsson), 20. Palmieri (Bratt, Kuokkanen), 30. Šarangovič (Zajac, Kuokkanen), 40. Zajac (Smith, Šarangovič). Brankári: Hart - Blackwood, strely na bránku: 33:32.

Chicago – Florida 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 7. Kubalík (Hagel, Murphy), 19. Suter (Zadorov, Kane), 25. Söderberg (Kane, DeBrincat) - 29. Stralman (Acciari, Tippett), 56. Wennberg (Acciari, Huberdeau). Brankári: Lankinen - Driedger, strely na bránku: 32:35.

Nashville – Detroit 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 14. Granlund (Josi, Tolvanen), 31. Olivier (Trenin, Sissons). Brankári: Saros - Greiss, strely na bránku: 34:31.

Arizona – Colorado 5:4 sn (2:2, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. Chychrun (Crouse, Brassard), 5. Goligoski (Kessel, Larsson), 47. Crouse (Hayden, Goligoski), 49. Kessel (Keller), rozh. náj. Garland - 15. Landeskog (MacKinnon, Makar), 19. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 40. MacKinnon (Girard, Rantanen), 46. Ničuškin (Graves, Girard). Brankári: Hill - Johansson, strely na bránku: 32:39.