Šialený zápas. New Jersey strelilo za tretinu šesť gólov, no prehralo

Hokejisti Pittsburghu sa tešia z gólu.
Hokejisti Pittsburghu sa tešia z gólu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|21. apr 2021 o 06:43 (aktualizované 21. apr 2021 o 09:33)

V slovenskom súboji sa opäť tešil Sekera.

NEW YORK. Hokejisti Pittsburghu zvíťazili v domácom zápase NHL nad New Jersey 7:6. Po dvoch tretinách viedli 6:0, v treťom dejstve inkasovali šesť gólov, no ich úspechu rozhodol kapitán Sidney Crosby rozdielovým gólom v 52. minúte.

Slovenský útočník Marián Studenič odohral za hostí takmer 14 minút s dvoma mínusovými bodmi a dvoma strelami. Devils prehrali siedmy zápas za sebou a definitívne prišli o šancu postúpiť do play off.

Pittsburgh prepísal štatistiky NHL

V divokom zápase ako z 80-tych rokov padlo 13 gólov. Penguins viedli po úvodnej tretine 4:0 a v prostrednej časti pridali ďalšie dva góly. Hostia sa napriek tomu nevzdali a ešte zdramatizovali zápas.

Devils znížili na 3:6, potom kapitán Crosby síce strelil siedmy gól Pittsburghu, ale New Jersey bojovali do posledných sekúnd a v záverečnej hre bez brankára ešte znížili na rozdiel jedného gólu.

Pittsburgh sa stal prvým tímom v histórii NHL, ktorý vyhral zápas, hoci tretiu tretinu prehral o päť gólov.

"Nikdy som niečo podobné nezažil. Ani neviem, čo mám na to povedať. Musíme jasné zápasy dohrať iným spôsobom. To isté som povedal hráčom v šatni," povedal podľa portálu nhl.com tréner Pittsburgh Mike Sullivan.

"Mali sme dobrú tretiu tretinu, ale je nemožné vyhrať zápas, keď dostanete sedem gólov," povedal útočník New Jersey Jack Hughes. Devils strelili šesť gólov v jednej tretine piatykrát v histórii, predtým v apríli 1996 proti Hartfordu Whalers.

Dallas so Sekerom je opäť v boji o postup

V slovenskom súboji bol úspešnejší Andrej Sekera, pretože jeho Dallas zdolal na domácom ľade Detroit 5:2. Rodák z Bojníc zaznamenal tri plusové body, jeho krajan v drese súpera Richard Pánik naopak dva mínusové body.

Finalista Stanley Cupu z predchádzajúcej sezóny vyhral štvrtý zápas za sebou. Opäť sa darilo nováčikovi Jasonovi Robertsonovi, ktorý k úspechu prispel gólom a asistenciou a bodoval v piatom vystúpení v sérii.

Dallas je v Centrálnej divízii už len o bod za štvrtým Nashvillom, ale má dva zápasy k dobru. "Nedávno sme strácali na postup 12 bodov, už je to len jeden. Máme náročný program, deväť zápasov vonku, ale sme na love," uviedol tréner Stars Rick Bowness.

Tampa Bay s obrancom Erikom Černákom podľahla doma Caroline 1:4. Hurricanes po bezgólovej prvej tretine udreli dvakrát v rozpätí 25 sekúnd, keď Andreja Vasilevského prekonali Nino Niederreiter a Jordan Staal.

NHL - základná časť - výsledky:

Buffalo – Boston 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 9. Marchand (Pastrňák, Reilly), 24. Clifton (Kuraly, Lazar)

/Jaroslav Halák (Boston) v zápase nenastúpil/

NY Islanders – NY Rangers 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Góly: 18. Jo. Bailey (Pageau, Beauvillier), 22. B. Nelson (Leddy, Palmieri), 26. Beauvillier (Dobson, Eberle), 48. Pageau (Beauvillier, Jo. Bailey), 51. Jo. Bailey (Beauvillier, A. Greene), 52. Eberle (Zajac) – 32. Rooney (Br. Smith, Kravcov)

Tampa Bay – Carolina 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 38. B. Point (Palát, McDonagh) – 28. Niederreiter (Trocheck, Nečas), 29. J. Staal (D. Hamilton, Niederreiter), 37. Lorentz (Geekie, Paquette), 60. Martinook (Aho, Fast)

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:24 min, zaznamenal dva mínusové body, trikrát vystrelil na bránku a predviedol dva "hity"/

Florida – Columbus 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly: 7. Barkov (N. Gusev, Marchment), 8. S. Bennett (Duclair, Huberdeau), 28. S. Bennett (Huberdeau, Duclair), 36. Lomberg (Vatrano, Nutivaara), 37. Huberdeau (Duclair, Gudas) – 17. Roslovic (Atkinson, Bjorkstrand)

Pittsburgh – New Jersey 7:6 (4:0, 2:0, 1:6)

Góly: 4. Matheson (Ceci, McCann), 9. Rust (Crosby, Letang), 9. Dumoulin (Jarry), 18. J. Carter (McCann, Letang), 22. Blueger (Rodrigues, Aston-Reese), 36. Rodrigues (Zucker, Marino), 52. Crosby (Guentzel, Rust) – 41. Hischier (N. Merkley, Butcher), 46. Šarangovič, 49. Bastian (Butcher, Wood), 53. J. Hughes (Šarangovič, Kuokkanen), 54. Foote (N. Merkley, Severson), 60. A. Johnsson (Wood, Butcher)

/Marián Studenič (New Jersey) odohral 13:58 min, dosiahol dva mínusové body a dvakrát vystrelil na bránku/

Dallas – Detroit 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Góly: 3. Kero (Ja. Benn), 6. Robertson (Dickinson, Hanley), 15. Pavelski (Robertson, Dickinson), 24. Oleksiak (Gurianov), 60. Comeau (Cogliano) – 25. Filppula (J. Vrána), 57. D. Larkin (Hronek, Gagner)

/Andrej Sekera (Dallas) odohral 16:36 min, dosiahol tri plusové body, predviedol dva bodyčeky a zblokoval jednu strelu/

/Richard Pánik (Detroit) odohral 13:17 min, zaznamenal dva mínusové body, dvakrát vystrelil na bránku a predviedol jeden bodyček/

Vancouver – Toronto 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)

Góly: 26. B. Sutter (Boeser, Hamonic), 31. Q. Hughes (J. T. Miller), 47. Höglander (Boeser, Q. Hughes), 50. Pearson (J. T. Miller, Q. Hughes), 54. Pearson, 60. B. Sutter (Schmidt) – 17. Tavares (W. Nylander, Kerfoot), 38. Tavares (W. Nylander, Matthews), 44. Brooks (Marner, Holl)

Los Angeles – Anaheim 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 6. Grundström (Athanasiou, Lizotte), 29. Kopitar (Doughty, D. Brown), 31. Athanasiou (Määttä, Lizotte), 51. Lizotte (Grundström, Athanasiou) - 55. Fowler (Rakell, Comtois)

Domov»Hokej»NHL»Šialený zápas. New Jersey strelilo za tretinu šesť gólov, no prehralo