Slovenskí obrancovia si v NHL plnili úlohy dokonalo, ich tímy nedostali ani gól

Momentka zo zápasu Tampa Bay - Carolina.
Momentka zo zápasu Tampa Bay - Carolina. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|25. feb 2021 o 07:35

Hrdinami zápasov boli brankári.

AKTUALIZOVANÉ O 8:53

NEW YORK. Slovenskí obrancovia Erik Černák a Andrej Sekera sa v noci na štvrtok tešili z víťazstiev svojich tímov.

Tampa Bay zdolala Carolinu 3:0, Černák odohral 21 a pol minúty. Proti Hurricanes ukázal svoju tvrdosť, keď sa prezentoval štyrmi bodyčekmi a tromi zablokovanými strelami.

Dallas zdolal Floridu totožným výsledkom, Sekera strávil na ľade 19 minút a taktiež zablokoval tri strelecké pokusy súpera.

Hrdinami oboch stretnutí boli najmä brankári.

Andrej Vasilevskij z Tampy nepustil za svoj chrbát ani jednu z 25 striel a pripísal si 22. čisté konto v profiligovej kariére, prvé od marca minulého roka.

Anton Chudobin v službách Dallasu mal dokonca 43 úspešných zákrokov, jeho tím tak ukončil sériu šiestich prehier.

"V mojej kariére som zažil dobré aj zlé zápasy. Toto je možno jeden z tých najlepších," uviedol Chudobin.

NHL - výsledky za dnes:

Florida - Dallas 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 1. J. Klingberg (Pavelski, Dickinson), 43. Lindell (Faksa, Dowling), 57. Kiviranta (Pavelski)

Brankári: Driedger - Chudobin, strely na bránku: 43:26

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 19:05 minúty, do štatistík si pripísal jeden plusový bod, jeden bodyček a tri zablokované strely/

Tampa Bay - Carolina 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 7. Colton (Hedman, Killorn), 18. Coleman (Gourde, Maroon), 60. Goodrow (Killorn)

Brankári: Vasilevskij - Nedeljkovic, strely na bránku: 28:25

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:36 minúty, do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku, štyri bodyčeky a tri zablokované strely/

Philadelphia - NY Rangers 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Góly: 8. E. Gustafsson (Gostisbehere, Giroux), 16. Gostisbehere (E. Gustafsson, Giroux), 25. J. van Riemsdyk (Farabee, Couturier), 35. K. Hayes (Giroux, P. Myers) - 10. Kreider (Zibanejad, Fox), 29. Kreider (Zibanejad, R. Strome), 44. Kreider (R. Lindgren, Blackwell)

Brankári: Elliott - Šesťorkin, strely na bránku: 39:27

Toronto - Calgary 2:1pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 59. W. Nylander (Hyman, Matthews), 62. W. Nylander (W. Nylander, Holl) - 57. Mangiapane (M. Tkachuk, E. Lindholm)

Brankári: Hutchinson - Rittich, strely na bránku: 39:22

Arizona - Anaheim 4:3sn (0:1, 0:2, 3:0 - 0:0, 2:1)

Góly: 51. Pitlick (Ekman-Larsson, Oesterle), 52. Chychrun (Garland, Kessel), 57. Kessel (Garland, Ekman-Larsson), rozh. náj. Dvorak - 20. Comtois (Hakanpää, Fowler), 28. Mahura (Steel), 36. Jones (Comtois, Fowler)

Brankári: Kuemper - Miller, strely na bránku: 28:35

Colorado - Minnesota 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Góly: 28. Compher (Girard, D. Toews), 43. Kadri (Rantanen, Makar) - 10. Zuccarello (Kaprizov, V. Rask), 33. Parise (Dumba, M. Foligno), 36. M. Foligno (Hartman), 52. Hartman (Kaprizov, Zuccarello), 53. Sturm (Bjugstad, Bonino), 58. Sturm

Brankári: Grubauer - Kahkonen, strely na bránku: 32:25

St. Louis - Los Angeles 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 59. Sundqvist (R. O'Reilly, Perron) - 31. Iafallo (D. Brown, Määttä), 37. Athanasiou (Wagner, MacDermid)

Brankári: Binnington - Petersen, strely na bránku: 36:20

Domov»Hokej»NHL»Slovenskí obrancovia si v NHL plnili úlohy dokonalo, ich tímy nedostali ani gól