Černák skončil na striedačke súpera, doberá si ho za to aj oficiálny účet NHL

Erik Černák končí po súboji na striedačke Caroliny. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|23. feb 2021 o 07:35

V závere mal excelentné striedanie.

AKTUALIZOVANÉ O 10:04

NEW YORK. Slovenský hokejista Erik Černák prispel svojou štvrtou asistenciou v sezóne k výhre Tampy Bay v nočnom stretnutí proti Caroline.

Dvadsaťtriročný obranca odohral necelých 22 minút a bol šiestym najvyťaženejším hráčom súboja.

Slovenský bek zaujal pri záverečnom góle, keď pomohol spoluhráčom ubrániť útok Caroliny a následne založil gólovú akciu.

"Černák odohral excelentné striedanie. Odrazil puk k mantinelu, rozohral akciu a prihral spoluhráčovi pred sebou," hodnotil komentátor stretnutia.

Fanúšikov na sociálnych sieťach však viac ako gólovou akciou zaujal tým, že po jednom zo súbojov skončil na striedačke súpera.

"Toto nie je tvoja striedačka," píše na svojom oficiálnou účte NHL.

V akcii bol aj obranca Andrej Sekera, z výhry sa ale netešil. Dallas podľahol Floride 1:3, skúsený zadák strávil na ľade sedemnásť minút.

Dallas odohral svoj prvý zápas od 13. februára, pretože NHL pre extrémne mrazivé počasie v kombinácii s prerušením dodávok elektriny v americkom štáte Texas odložila štyri domáce zápasy Stars.

Hosťujúci brankár Anton Chudobin si pripísal 49 úspešných zákrokov, ani to však nestačilo. "Bol to jeho najlepší zápas v sezóne a my sme to nevyužili. Cítim sa zle za Antona. Bez neho by sme prehrali možno 1:8," poznamenal tréner Rick Bowness.

V nočných súbojoch zaujali najmä góly Dustina Browna z Los Angeles a Sama Reinharta z Buffala.

Brown zvýšil náskok svojho tímu 2:0 proti St. Louis málo vídaným spôsobom, keď bol oboma nohami vo vzduchu.

Aj Reinhartov gól na 2:2 v stretnutí proti New York Islanders patril medzi výnimočné zásahy.

Tesne pred brankárom nespanikáril a ťažký puk trafil vo vzduchu čepeľou hokejky.

Medzi najlepšie akcie noci sa vošiel aj jeden brankársky zákrok. Marc-Andre Fleury z Las Vegas potvrdil, že patrí medzi elitu.

Necelú minútu pred koncom prvej tretiny v zápase proti Coloradu parádnym zákrokom zmaril radosť Robovi Nazemu.

"Ó môj Bože," vykríkol komentátor súboja. Fleury si napokon udržal čisté konto.

Arizona zdolala Anaheim 4:3, keď otočila priebeh z 1:3. Dvomi gólmi vrátane úspešného trestného strieľania k tomu prispel Christian Dvorak.

Stal sa len tretím hráčom v klubovej histórii, ktorý skóroval z trestného strieľania v oslabení. Ako prvý to dokázal bývalý slovenský útočník Ladislav Nagy (8. októbra 2005), neskôr aj Lauri Korpikoski (21. novembra 2011).

NHL - výsledky za dnes:

Carolina - Tampa Bay 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 14. Fast (Nečas, Bean), 40. Fast (Pesce, Hamilton) - 23. Stamkos (Hedman, Palát), 28. Hedman (Sergačov, Stamkos), 49. Palát (Rutta, Point), 60. Killorn (ČERNÁK)

Brankári: Reimer - Vasilevskij, strely na bránku: 36:32

/obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21:48 minúty, pripísal si kanadský bod za asistenciu, trikrát vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa tiež šiestimi bodyčekmi, dvomi zablokovanými strelami a jednou stratou puku/

Florida - Dallas 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 29. Ekblad (Weegar, Huberdeau), 39. Yandle, 60. Barkov - 5. Comeau (Robertson)

Brankári: Driedger - Chudobin, strely na bránku: 51:25

/obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 17:01 minúty, prezentoval sa troma bodyčekmi, zablokovanou strelou a stratou puku/

NY Islanders - Buffalo 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 24. Lee (Eberle, Pulock), 44. Martin (Greene, Cizikas), 56. Pageau (Wahlstrom, Leddy) - 18. Lazar (Jokiharju, Mittelstadt), 46. Reinhart (Olofsson, Dahlin)

Brankári: Varlamov - Ullmark, strely na bránku: 23:36

Toronto - Calgary 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Bennett (Andersson, Monahan), 30. Tkachuk (Giordano, Gaudreau), 44. Monahan (Tkachuk, Andersson)

Brankári: Hutchinson - Rittich, strely na bránku: 34:33

St. Louis - Los Angeles 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 18. Vilardi (Carter, Grundström), 39. Brown, 59. Brown

Brankári: Binnington - Quick, strely na bránku: 31:31

Arizona - Anaheim 4:3 (0:2, 3:1, 1:0)

Góly: 29. Dvorak (z tr. strieľania), 31. Brassard (Garland, Kessel), 33. Chychrun (Caggiula, Keller), 44. Dvorak (Chychrun, Keller) - 4. Silfverberg, 13. Jones (Comtois, Fowler), 22. Fowler (Getzlaf, Comtois)

Brankári: Kuemper - Gibson, strely na bránku: 25:28

Colorado - Las Vegas 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 23. Tuch (Karlsson, Pietrangelo), 27. Tuch (Stone), 32. Marchessault (Karlsson, Hague)

Brankári: Grubauer - Fleury, strely na bránku: 34:28

San Jose - Minnesota 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Góly: 1. Burns (Meier, Balcers), 32. Couture (Kane, Labanc) - 8. Zuccarello (Rask, Kaprizov), 8. Kaprizov (Zuccarello, Soucy), 24. Cole (Hartman, Foligno), 31. Foligno (Hartman, Parise), 38. Brodin (Zuccarello, Rask), 57. Rask (Soucy, Zuccarello)

Brankári: Jones (31. Dubnyk) - Kahkonen, strely na bránku: 33:34

Domov»Hokej»NHL»Černák skončil na striedačke súpera, doberá si ho za to aj oficiálny účet NHL