Minútu pred koncom prehrával o dva góly. Washington predviedol bláznivý obrat

Momentka zo zápasu Washington - San Jose.
Momentka zo zápasu Washington - San Jose. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. jan 2020 o 23:57

Bol pri tom aj Richard Pánik.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu zvíťazili v zápase zámorskej NHL na domácom ľade nad San Jose 5:4 po predĺžení.

V 60. minúte ešte prehrávali o dva góly, ale Jakub Vrána a T.J. Oshie sa postarali o vyrovnanie a v extračase rozhodol Lars Eller.

V drese Capitals odohral takmer 14 minút slovenský útočník Richard Pánik, ktorý zaznamenal jeden plusový bod aj dve trestné minúty. Hosťom nestačil ani hetrik Evandera Kanea.

Sharks mali triumf na dosah, keď Logan Coutore zvýšil na 4:2 presne minútu pred koncom riadneho hracieho času do prázdnej bránky pri domácej power play.

Vrána následne znížil 47 sekúnd pred koncom a Oshie zariadil predĺženie 15 sekúnd pred treťou sirénou.

"Toto je dôvod prečo vedú ligu. Vždy nájdu cestu k víťazstvu. Hoci som sklamaný z výsledku, som spokojný ako vyzerala naša hra pri rovnovážnom stave," povedal po zápase tréner San Jose Bob Boughner.

Tampa Bay zvíťazila na ľade Caroliny 3:1. Slovenský obranca Erik Černák v drese Lightning odohral vyše 16 minút a zapísal si dve trestné minúty. Tampa zvíťazila už v siedmom zápase za sebou.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Washington - San Jose 5:4 pp (0:0, 2:3, 2:1 - 1:0)

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 13:53 minúty, pripísal si jeden plusový bod, jeden dvojminútový trest a prezentoval sa tiež dvomi bodyčekmi./

Carolina - Tampa Bay 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 52. Svečnikov (Slavin, Pesce) – 3. Stephens (Verhaeghe, Kučerov), 5. Stamkos, 26. B. Point (Kučerov, Stamkos)

/Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16 a pol minúty, zablokoval dve strely súpera, uštedril dva bodyčeky a odsedel si jeden dvojminútový trest./

Pittsburgh - Florida 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 4. McCann (Simon, Hörnqvist) – 3. Vatrano (Hoffman), 11. Connolly (Trocheck, Matheson), 49. Toninato (Vatrano, Stillman), 58. Dadonov (Huberdeau)

Minnesota - Calgary 4:5 po sn (3:2, 0:0, 1:2 - 0:0)

Góly: 6. Fiala (Suter, Parise), 11. M. Foligno (J. Eriksson Ek), 20. M. Foligno (Dumba, Kunin), 43. Greenway (Spurgeon, Suter) – 10. Lucic (R. Andersson, Backlund), 16. Hamonic (J. Gaudreau, Backlund), 42. Mi. Stone (Brodie, D. Ryan), 55. Giordano (J. Gaudreau, E. Lindholm), rozh. náj. Dubé

Chicago - Detroit 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 36. D. Strome (DeBrincat), 36. Sikura (E. Gustafsson, P. Kane), 49. Boqvist (Keith, J. Toews), 60. D. Kubalík (Z. Smith) – 4. Zadina (D. Larkin, Hronek), 17. Glendening (Nemeth, Helm)

Anaheim - Nashville 5:4 (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0)

Góly: 13. Henrique (Getzlaf, Sprong), 33. Fowler (Getzlaf, Gudbranson), 35. Sprong (Fowler, Henrique), 38. Henrique (Steel, Getzlaf), rozh. náj. Getzlaf – 20. Watson (Blackwell, Trenin), 23. C. Smith (Turris, Ekholm), 45. C. Smith (Bonino, Grimaldi), 47. Grimaldi (Josi, Bonino)

Domov»Hokej»NHL»Minútu pred koncom prehrával o dva góly. Washington predviedol bláznivý obrat