Sekera odohral na svoje pomery netradičný počet minút, tešil sa aj Pánik

Richard Pánik v drese Washington Capitals.
Richard Pánik v drese Washington Capitals. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|23. feb 2020 o 21:09

McDavid sa vrátil po zranení.

WASHINGTON. Dvaja slovenskí hokejisti si zahrali v nedeľňajších zápasoch NHL a hoci nebodovali, so svojimi mužstvami sa dočkali víťazstiev.

Washington s útočníkom Richardom Pánikom zdolal Pittsburgh 5:3 a Dallas s obrancom Andrejom Sekerom si poradil so Chicagom 2:1.

Sekera bol najvyťaženejším hráčom Dallasu

Washington sa v súboji o líderskú pozíciu v Metropolitnej divízii tešil z triumfu nad Pittsburghom vďaka vydarenej záverečnej tretine.

Pánik nastúpil v treťom útoku a odohral 11:58 min s jednou strelou na bránku, dvoma bodyčekmi a plusovým bodom na konci.

Dallas sa po triumfe nad Chicagom tešil zo šiesteho víťazstva z posledných ôsmich zápasov. Stars si poistili tretiu priečku v Západnej konferencii a v Centrálnej divízii sú rovnako tretí o bod za Coloradom a štyri body za lídrom St. Louis.

Sekera bol s 24:44 min najvyťaženejší hráč svojho tímu, okrem strely na bránku predviedol aj bodyček a dve strely súpera zablokoval.

Až 6:39 min strávil 33-ročný skúsený bek na ľade počas oslabenia svojho tímu a celkovo dosiahol najvyššiu minutáž v sezóne, v ktorej nenastupuje pravidelne v obrane svojho tímu.

Dallas povolil Chicagu päť presilových hier, z toho štyri v druhej tretine počas časového úseku 8:30 min. Blackhawks z toho vyťažili iba jeden gól z hokejky českého útočníka Dominika Kubalíka.

"Blokovali sme strely a Chudobin predvádzal veľké zákroky. Každý z nás prispel niečím. Ak máte aj trochu šťastia, stále je šanca ubrániť sa presilovkám," skonštatoval Sekera, cituje ho portál NHL.

Draisaitl neprestáva bodovať

Víťaznú príchuť mal návrat Connora McDavida do zostavy Edmontonu po šiestich zápasoch, v ktorých absentoval pre zranenie stehenného svalu.

Kapitán Oliers sa prezentoval gólom aj dvoma asistenciami a výrazne prispel k víťazstvu svojho tímu na ľade Los Angeles 4:2.

Na konci prvej tretiny McDavid v presilovke prihral Leonovi Draisaitlovi a v tejto sezóne nezastaviteľný Nemec strelil 36. gól a pridal 98. bod v aktuálnom ročníku.

Vďaka trom bodom 23-ročný Kanaďan poskočil z piatej na tretiu priečku v kanadskom bodovaní súťaže, keď sa s 84 bodmi vyrovnal Nathanovi MacKinnonovi z Colorada.

Na čele je spomenutý Draisaitl s 98 bodmi, druhá priečka patrí Čechovi Davidovi Pastrňákovi z Bostonu s 88 bodmi.

NHL 2019/2020 - základná časť:

Washington - Pittsburgh 5:3 (1:0, 0:2, 4:1)

Góly: 7. Vrána, 42. Wilson (Bäckström), 45. Hagelin (Eller, Carlson), 51. Oshie, 60. Hagelin (Bäckström, Oshie) - 35. Hornqvist (Letang, Malkin), 36. Crosby (Zucker, Pettersson), 49. Malkin (Rust)

Brankári: Holtby - Murray, strely na bránku: 23:35

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 11:58 min, uštedril dva bodyčeky, jedenkrát vystrelil na bránku súpera a pripísal si jeden plusový bod/

Dallas - Chicago 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 16. Pavelski (Radulov, Janmark), 37. Seguin (Perry, Benn) - 28. Kubalík (Kane, Keith)

Brankári: Chudobin - Crawford, strely na bránku: 33:32

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 24:44 minúty, raz vystrelil na bránku súpera, prezentoval sa aj bodyčekom a dvomi zablokovanými strelami/

Buffalo - Winnipeg 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 10. Okposo (Girgensons, Jokiharju), 48. Okposo (Girgensons, Montour) - 17. Wheeler (Harkins, Scheifele)

Brankári: Johansson - Hellebuyck, strely na bránku: 25:26

NY Islanders - San Jose 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 7. Lee (Barzal, Eberle), 22. Lee (Barzal, Eberle), 38. Toews (Nelson), 58. Bailey (Lee, Nelson) - 11. Gambrell (Šimek, Meier)

Brankári: Varlamov - Jones, strely na bránku: 26:30

Detroit - Calgary 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Góly: 16. Larkin (Perlini, Nemeth), 58. Larkin (Mantha, Bowey) - 7. Gaudreau (Hanifin, Monahan), 9. Monahan (Lindholm), 40. Mangiapane (Hanifin, Backlund), 60. Mangiapane

Brankári: Bernier - Rittich, strely na bránku: 29:31

Minnesota - St. Louis 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 22. Foligno (Greenway, Eriksson) - 12. Kyrou (Scandella, Parayko), 15. Schenn (Schwartz), 30. Sundqvist, 46. Barbašev (Sundqvist)

Brankári: Dubnyk - Binnington, strely na bránku: 33:26

Anaheim - Las Vegas 5:6 pp (1:1, 1:2, 2:2 - 0:1)

Góly: 20. Shore (Guhle), 31. Ritchie (Henrique), 41. Ritchie (Terry, Henrique), 58. Henrique (Ritchie, Rakell), 59. Henrique (Del Zotto, Ritchie) - 13. P. Brown (Quinney, Reaves), 36. Martinez (Stone, Pacioretty), 40. Karlsson (Stone, Pacioretty), 47. Karlsson (Stephenson, Martinez), 52. Karlsson (Stone, R. Smith), 64. Theodore (Stone)

Brankári: Gibson - Subban, strely na bránku: 30:28

Los Angeles - Edmonton 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 39. Kopitar (Iafallo, Kempe), 41. D. Brown (Kempe) - 20. Draisaitl (McDavid, Jones), 26. Nugent-Hopkins (Jones, Yamamoto), 37. McDavid (Russell), 60. Archibald (McDavid, Sheahan)

Brankári: Petersen - M. Smith, strely na bránku: 23:31

Domov»Hokej»NHL»Sekera odohral na svoje pomery netradičný počet minút, tešil sa aj Pánik