Chára s Halákom sú blízko vypadnutia, Tampa opäť zdolala Boston

Jaroslava Haláka prekonáva Ondřej Palát v zápase NHL Boston - Tampa Bay.
Jaroslava Haláka prekonáva Ondřej Palát v zápase NHL Boston - Tampa Bay. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. aug 2020 o 21:15

Tampu s Černákom delí od postupu jediný zápas.

TORONTO. Hokejisti Tampy Bay zvíťazili vo štvrtom stretnutí semifinále play off Východnej konferencie NHL nad Bostonom 3:1 a v sérii vedú už 3:1 na zápasy.

V druhom zápase v Toronte New York Islanders zdolali Philadelphiu 3:1 a v sérii vedú 2:1. V Západnej konferencii sa Vegas ujalo vedenia 2:1, keď zdolalo Vancouver 3:0.

Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning takmer 17 minút a zapísal si dve trestné minúty.

V bránke Bruins zlikvidoval Jaroslav Halák 23 z 26 striel súpera. Kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade vyše 16 minút.

Tampu poslal do vedenia útočník Ondřej Palát v 9. minúte, keď na hokejku dostal puk spoza bránky a presnou strelou nedal Halákovi žiadnu šancu.

Ten v druhej tretine kapituloval dvakrát, keď ho najprv prekonal strelou z prvej opäť Palát a potom mu v oslabení nešťastne za chrbát zapadol puk po teči spoluhráča po strele švédskeho obrancu Victora Hedmana.

Na víťazstve Tampy už nič nezmenil ani presilovkový gól Jakea DeBruska v 48. minúte.

Philadelphia začala dobre, keď ju do vedenia poslal v 15. minúte Tyler Pitlick. Islanders však v druhej tretine otočili vďaka Mattovi Martinovi a Leovi Komarovovi.

V záverečnom dejstve pridal gólovú poistku Anders Lee. Newyorčanov podržal brankára Semion Varlamov, ktorý chytil 26 striel súpera.

Na západe Vegas rozhodlo už v prvej tretine, keď sa v rozmedzí 72 sekúnd presadili Alex Tuch a Zach Whitecloud.

V ďalšom priebehu hrali prím brankári a ďalší gól padol až v úvode tretej tretiny, keď stanovil konečné skóre Mark Stone. Brankár Golden Knight Robin Lehner chytil 31 striel, rovnako ako Jacob Markström na opačnej strane.

NHL - 2. kolo play off - 29. a 30. august:

Boston - Tampa Bay 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Góly: 48. DeBrusk (Coyle, Grzelcyk) - 8. Palát (Point), 33. Palát (Cirelli, Kučerov), 39. Palát (Johnson, Kučerov)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, kryl 23 z 26 striel, úspešnosť 88,5 percenta/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 16:13 min, raz vystrelil na bránku, rozdal štyri bodyčeky, zablokoval jedno strelu a raz stratil puk/

/obranca Erik Černák (Tampa) odohral 16:40 min, pripísal si dve trestné minúty za hrubosť, rozdal dva bodyčeky a zablokoval jednu strelu/

/stav série: 1:3/

NY Islanders - Philadelphia 3:1

Góly a asistencie: 28. M. Martin (Barzal, Eberle), 40. Komarov (Brassard), 44. Lee (Eberle, Pulock) – 15. Pitlick (Laughton, Niskanen)

New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier –Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Philadelphia Flyers: Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, P. Myers, Sanheim, Braun, Hägg – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Konecny, K. Hayes (A), Farabee – Aube-Kubel, D. Grant, J. van Riemsdyk – Pitlick, N. Thompson, Laughton

/stav série: 2:1/

Vancouver - Vegas 0:3

Góly a asistencie: 5. Tuch (N. Roy, Martinez), 6. Whitecloud, 43. Mark Stone (Theodore, R. Smith)

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler, Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev (A), Fantenberg, Jo. Benn – Pearson, E. Pettersson, Toffoli – J. T. Miller, Horvat (C), Boeser – Roussel, Gaudette, B. Sutter (A) –Motte, Beagle, Virtanen.

Vegas Golden Knights: Lehner (M.-A. Fleury) –Theodore, Martinez, McNabb, Schmidt (A), Whitecloud, Holden – Pacioretty, W. Karlsson, Mark Stone (A) – R. Smith (A), Stastny, Marchessault – Cousins, N. Roy, Tuch – W. Carrier, Stephenson, Reaves.