Washingtonu skvelo vyšiel začiatok ročníka.
Washingtonu skvelo vyšiel začiatok ročníka. (Autor: TASR/AP)
TASR|4. okt 2018 o 05:54

Začala sa sezóna NHL 2018/2019.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu Capitals úspešne vykročili za obhajobou titulu v zámorskej NHL, vo svojom úvodnom zápase nového ročníka rozdrvili na domácom ľade Boston 7:0.

V drese Bruins sa predstavili aj dvaja Slováci.

Kapitán hostí Zdeno Chára si pripísal tri strelecké pokusy a dve mínusky a brankár Jaroslav Halák zasiahol do hry až v 28. minúte za stavu 5:0 pre domácich.

Po piatom góle vystriedal medzi žŕdkami Tuukku Raska. Z 18 striel inkasoval dva góly.

Pozrite si najlepšie momentky zo zápasu Washington - Boston (NHL 2018/2019): fotogaléria

4.10.2018

Veľkolepý večer vo Washingtone

Vo Washingtone si užili diváci veľkolepý hokejový večer - najprv pred úvodným buly vyvesili pod strop Capital One Areny majstrovskú vlajku, ktorá bude Capitals pripomínať zisk ich premiérového titulu, a následne sa úradujúci šampión pohral s Bostonom.

Washington už v 24. sekunde viedol po góle T.J. Oshieho a v čase 1:47 pridal druhý zásah Jevgenij Kuznecov, keď po dvoch sekundách využil hneď prvú presilovku.

13-krát

po sebe prehral Boston vo Washingtone.

Keď sa na začiatku druhej tretiny do streleckej listiny zapísal aj kapitán domácich Alexander Ovečkin, bolo jasné, že Boston odíde z hlavného mesta USA s debaklom.

Na drvivom víťazstve sa Kuznecov napokon podieľal dvoma gólmi, Nicklas Bäckström nazbieral tri asistencie, Ovečkin a Oshie mali zhodne bilanciu 1+1.

Brankár domácich Braden Holtby pochytal všetkých 25 striel, ktoré na neho smerovali, a zaknihoval si prvý shutout v základnej časti za uplynulých 18 mesiacov, celkovo už 33. v profiligovej kariére.

Na zápas nebude v dobrom spomínať Rask, ktorý dostal päť gólov z 19 striel a prepustil miesto v bránke Halákovi.

Bruins sa vo Washingtone nedarí, prehrali tam 13. zápas v sérii.

Tatar nebodoval

Sezónu 2018/2019 rozbehol v noci na štvrtok duel Toronta s Montrealom, v kanadskom derby Maple Leafs zvíťazili 3:2 gólom Austona Matthewsa zo 61. sekundy predĺženia.

Slovenský krídelník Tomáš Tatar vo svojom premiérovom súťažnom zápase v drese Canadiens nebodoval, odohral 17:08 min a na bránku súpera vyslal dve strely.

Jeho krajan Martin Marinčin nedostal šancu v obrane Toronta, zápas sledoval z tribúny ako zdravý náhradník.

NHL 2018/2019 - základná časť:

Toronto - Montreal 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 13. Matthews (Rielly, Kadri), 39. Tavares (Kadri, Dermott), 62. Matthews (Marleau, Gardiner) - 10. Lehkonen (Domi, Byron), 40. A. Shaw (Domi, Kotkaniemi)

/obranca Martin Marinčin (Toronto) nefiguroval v zápise o stretnutí/

/útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:08 minúty, dvakrát vystrelil na bránu súpera a prezentoval sa dvomi bodyčekmi/

Washington - Boston 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)

Góly: 1. Oshie (Bäckström, Niskanen), 2. Kuznecov, 25. Ovečkin (Bäcsktröm, Oshie), 27. Dowd (Walker, Smith-Pelly), 28. Kuznecov (Carlson, Holtby), 36. Carlson (Ovečkin, Bäckström), 51. Eller (Stephanson, Orpik)

/brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal 32:32 minúty, chytil 16 z 18 striel súpera a mal 88,9-percentnú úspešnosť zákrokov/

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 18:36 minúty, zaznamenal dva mínusové body, trikrát vystrelil a prezentoval sa dvomi bodyčekmi/

Vancouver - Calgary 5:2 (1:0, 0:0, 4:2)

Góly: 14. E. Pettersson (L. Eriksson, Goldobin), 42. Goldobin (E. Pettersson, L. Eriksson), 43. Leipsic (Beagle, Gudbranson), 46. Virtanen (Sutter, Tanev), 60. Motte (Markus Granlund) - 44. M. Tkachuk (A. Czarnik, Hanifin), 49. Monahan (J. Gaudreau, Neal)

San Jose - Anaheim 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Góly: 8. Kane (Braun), 38. Hertl - 1. Comtois (Henrique, Silfverberg), 38. Rakell (Silfverberg, Getzlaf), 49. Montour (Rakell, Getzlaf), 51. Henrique (Silfverberg, Rakell), 60. Rowney (Street, Sherwood)

Domov»Hokej»NHL»Halákovi a Chárovi úvod vôbec nevyšiel. Boston dostal poriadny debakel