Stal sa prvou hviezdou zápasu. Chára strelil gól, pridal aj dve asistencie

Zdeno Chára (s kapitánskym "C" na hrudi) sa raduje zo svojho gólu so spoluhráčmi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. okt 2017 o 06:32

V akcii boli traja Slováci.

NEW YORK. Kapitán Bostonu Zdeno Chára sa gólom a dvoma asistenciami podieľal na víťazstve svojho tímu na ľade Arizony 6:2 v sobotňajšom zápase NHL.

Štyridsaťročný slovenský obranca Chára sa až v štvrtom stretnutí sezóny zapísal do tabuľky produktivity, ale hneď troma bodmi a stal sa prvou hviezdou.

Pridal aj tri plusové body

V 26. minúte Chára doklepol odrazený puk po vlastnej strele za chrbát Louisa Dominguea a zvýšil vedenie hostí na 3:1.

Predtým sa v 17. minúte podieľal na úvodnom góle Bruins v podaní Davida Pastrňáka a neskôr v 37. minúte aj na presnom zásahu Brada Marchanda.

"Keď absolvujete dve výborné striedania po sebe, je to ako snehová guľa - nabalíte si to správne cítenie a získavate kontrolu nad zápasom," povedal Chára podľa webu nhl.com.

Slovák odohral 20:18 minúty, okrem troch bodov si pripísal aj tri strely, tri plusové body, tri bodyčeky a jednu zablokovanú strelu.

Chára sa už v devätnástej sezóne zapísal do streleckej listiny NHL, dovedna má na konte 188 gólov a 604 bodov v tzv. regular season.

Boston aj jeho zásluhou natiahol sériu víťazstiev nad Arizonou na jedenásť, zatiaľ naposledy Coyotes uspeli nad Bruins 9. októbra 2010 v zápase hranom v Prahe (5:2).

Daňo neodohral ani päť minút

Útočník Richard Pánik odkorčuľoval 17:31 minúty v súboji Chicaga s Nashvillom, ale z jeho štyroch striel sa neujala ani jedna. Chicago zvíťazilo 2:1 po predĺžení vďaka presnému zásahu Brandona Saada v čase, keď do konca predĺženia zostávalo 1:55 minúty.

Saad strelil šiesty gól v sezóne a dostal sa na čelo internej tabuľky kanonierov v tíme Blackhawks.

Pozrite si momentky z duelu Chicago - Nashville: fotogaléria

15.10.2017

Rovnakým skóre 2:1, ale v riadnom hracom čase, zdolal Winnipeg Carolinu na domácom ľade. Slovenský útočník Marko Daňo strávil na hracej ploche iba 4:53 minúty a pripísal si jeden bodyček.

Na striedačkách svojich tímov ostali brankári Peter Budaj (Tampa) a Jaroslav Halák (NY Islanders).

Washington dostal osem gólov

Nečakaný výprask dostal Washington vo Philadelphii, kde inkasoval osemkrát (2:8). V domácom drese podal takmer exhibičný výkon prvý útok v zložení Jakub Voráček, Sean Couturier, Claude Giroux, ktorý si spolu pripísal desať bodov.

Vynikol najmä Giroux, autor dvoch gólov a dvoch asistencií.

"Fanúšikovia boli skvelí dnes večer. Dlho si nepamätám, aby sme hrali v takom hluku," cituje kapitána Flyers Girouxa portál NHL. "Táto partia pokračuje vo vytváraní správnej tímovej chémie. To je veľmi dôležité pre celé mužstvo," skonštatoval tréner Philadelphie Dave Hakstol.

"Urobili sme priveľa chýb. Všetko sa to začalo stratami pukov v strednom pásme. Súper odviedol skvelú prácu," uznal obranca Capitals John Carlson.

Skvelo chytal Halákov konkurent

V zápase San Jose - New York Islanders sa zrodilo víťazstvo hostí 3:1. Veľkú zásluhu na ňom mal nemecký gólman Thomas Greiss, ktorý kryl 40 zo 41 pukov, ktoré na neho smerovali.

Greiss dostal prednosť pred Slovákom Jaroslavom Halákom a momentálne je jednotkou v bránke Islanders.

Skvelý výjazd s piatimi bodmi za súpermi v západnej Kanade majú za sebou hráči Ottawy. Senators po zdolaní Vancouveru (3:2 po sam. nájazdoch) a Calgary (6:0) si rovnako suverénne poradili aj s Edmontonom na jeho ľade (6:1).

V Edmontone úradovali najmä trojbodoví Mike Hoffman a Kyle Turris. Ottawa vyhrala všetky tri zápasy na západokanadskom výjazde vôbec po prvý raz.

Sobotňajší súboj na ľade Oilers už v drese Ottawy neabsolvoval slovenský obranca Christian Jaroš, ktorého preradili na farmu do Bellevillu v AHL. Dvadsaťjedenročný Jaroš odohral počas svojho premiérového pobytu v NHL dve stretnutia, v ktorých nebodoval.

NHL 2017/2018 - základná časť (15. október):

Montreal - Toronto 3:4pp (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 3. Petry (Drouin, Lehkonen), 17. Galchenyuk (Hudon), 33. Drouin (Alzner) - 8. J. van Riemsdyk, 9. Matthews, 33. Marleau (Kadri), 61. Matthews (W. Nylander)

Brankári: Price - Andersen, strely na bránku: 34:22

NY Rangers - New Jersey 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 26. Rick Nash (Desharnais), 60. Shattenirk (J. T. Miller) - 31. Henrique (Gibbons), 37. Wood (Lovejoy, Butcher), 41. Stafford (Butcher, Hischier)

Brankári: Pavelec - Kinkaid, strely na bránku: 31:19

Philadelphia - Washington 8:2 (2:1, 3:1, 3:0)

Góly: 8. Couturier (J. Voráček, Giroux), 19. Laughton, 24. Simmonds (J. Voráček, Gostisbehere), 31. Giroux (Couturier, J. Voráček), 38. Filppula (Weal, Simmonds), 49. Laughton (Provorov), 50. Couturier (Giroux, Gostisbehere), 56. Giroux (Manning, Gostisbehere) - 10. Vrána (Kuznecov, Carlson), 31. Bäckström (Oshie, Orpik)

Brankári: Elliott - Grubauer, strely na bránku: 37:23

Pittsburgh - Florida 4:3 (1:0, 2:2, 1:1)

Góly: 7. Crosby (Kessel, Letang), 27. McKegg (Kühnhackl), 34. Hörnqvist (Määttä, Rust), 42. Crosby (Letang, Sheary) - 26. Huberdeau (Dadonov), 29. Huberdeau (Dadonov, Yandle), 47. Ekblad (Trocheck, McGinn)

Brankári: Murray - Reimer, strely na bránku: 33:46

Tampa Bay - St. Louis 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 29. T. Johnson (Sergačov, Point), 47. Kučerov (Stamkos, Namestnikov) - 57. Tarasenko (Schwartz, B. Schenn)

Brankári: Vasilevskij - Allen, strely na bránku: 27:29

/brankár Peter Budaj (Tampa) sa ocitol iba na striedačke/

Winnipeg - Carolina 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Góly: 14. Little (Ehlers, Laine), 47. Ehlers (Wheeler, Byfuglien) - 16. Skinner (Hanifin, Williams)

Brankári: Hellebuyck - Darling, strely na bránku: 21:29

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) odohral 4:53 minúty a zaznamenal jeden bodyček/

Dallas - Colorado 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 21. Jamie Benn (Seguin), 40. Seguin (Shore, Jamie Benn), 60. Lindell (Shore, Johns) - 42. Duchene (Barrie, C. Wilson)

Brankári: Bishop - Varlamov, strely na bránku: 36:23

Minnesota - Columbus 4:5pp (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)

Góly: 16. E. Staal (Stewart, Dumba), 23. Ennis (Spurgeon, Suter), 26. Ferraro (Mitchell), 42. Ennis (Koivu, Suter) - 17. Werenski (Wennberg, Panarin), 28. Savard (Bjorkstrand, N. Foligno), 43. Atkinson (J. Johnson, Panarin), 57. J. Anderson (Savard, Calvert), 61. Wennberg (Panarin, Jones)

Brankári: Dubnyk - Bobrovskij, strely na bránku: 21:35

Chicago - Nashville 2:1pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 55. Sharp (Hayden, Franson) - 39. F. Forsberg (Hartnell, P.K. Subban), 64. Saad (P. Kane, Keith)

Brankári: Crawford - Rinne, strely na bránku: 35:38

/útočník Richard Pánik (Chicago) odohral 17:31 minúty, štyri razy ohrozil bránu súpera a zaznamenal jeden bodyček/

Arizona - Boston 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Góly: 16. Kempe (Duclair, L. Schenn), 57. Ekman-Larsson (Demers, Stepan) - 17. Pastrňák (CHÁRA, Carlo), 22. DeBrusk (Krejči, McAvoy), 26. CHÁRA (Marchand, Pastrňák), 37. Marchand (CHÁRA, McQuaid), 57. Schaller (Heinen, Kuraly), 59. Bjork (Heinen, DeBrusk)

Brankári: Domingue - Chudobin, strely na bránku: 31:29

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 20:18 minúty, strelil jeden gól, asistoval pri ďalších dvoch, do štatistík si zapísal aj tri plusové body, dve trestné minúty, tri strely na bránu, tri bodyčeky a jedno zblokovanie strely/

Edmonton - Ottawa 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Góly: 52. A. Larsson (McDavid, Yamamoto) - 7. Hoffman (Pyatt, Phaneuf), 10. Brassard (Mark Stone, Chabot), 24. Hoffman (Turris, Burrows), 42. Z. Smith (Turris, Mark Stone), 44. Wideman (Hoffman, Z. Smith), 49. Turris (Condon)

Brankári: Talbot (42. Brossoit) - Condon, strely na bránku: 36:31

Vancouver - Calgary 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 18. Dorsett (Burmistrov, Del Zotto), 51. Boeser (Pouliot, Stecher) - 13. Giordano (Hamilton, Brouwer), 31. Hamonic, 38. Monahan (Hamilton), 51. J. Gaudreau (Jágr, Brodie), 52. Hamilton (Tkachuk)

Brankári: Markström - Smith, strely na bránku: 29:27

Los Angeles - Buffalo 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

Góly: 28. D. Brown (Carter, Doughty), 48. Toffoli (Muzzin, Fantenberg), 58. Doughty (Martinez, Kopitar), 60. Pearson (Toffoli, Carter) - 16. Girgensons (Eichel, McCabe), 50. Eichel (E. Kane, Pominville)

Brankári: Quick - Lehner, strely na bránku: 30:25

San Jose - NY Islanders 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 5. Labanc (Bodker, Vlasic) - 18. Lee (Eberle, Pelech), 27. Nelson (Ho-Sang, De Haan), 59. Clutterbuck (Kuľomin, Cizikas)

Brankári: Dell - Greiss, strely na bránku: 41:23

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) sa ocitol iba na striedačke/

Domov»Hokej»NHL»Stal sa prvou hviezdou zápasu. Chára strelil gól, pridal aj dve asistencie