Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Nezdolaný Prešov na ceste za piatym titulom

SITA|23. apr 2009 o 14:28

Extraliga hádzanárov vstúpi počas víkendu do svojej záverečnej časti.

BRATISLAVA. Osmička tímov počas 28 kôl základnej časti bojovala o štyri miestenky do play-off.

Do semifinále sa kvalifikovalo kvarteto, ktoré sa podľa predsezónnych odhadov vzhľadom na kvalitu jednotlivých kádrov dalo očakávať. Dlhoročný suverén najvyššej slovenskej súťaže Tatran Prešov nezaváhal už v 36 extraligových dueloch za sebou (v 8 zo záveru uplynulej sezóny a v 28 v aktuálnom ročníku) a je jednoznačným favoritom na zisk titulu. V prípade úspešnej obhajoby by sa Prešovčania stali slovenskými šampiónmi po piaty raz v ére samostatnosti, z toho tretí raz za sebou. Cestu za očakávaným prvenstvom sa im pokúsi v semifinále skomplikovať HC Štart Nové Zámky.

Druhú dvojicu v boji o postup do finále tvoria IS Košice a MŠK HANT Považská Bystrica. Pre obe družstvá sa play off začalo akoby predčasne uplynulú sobotu v záverečnom kole, v ktorom si Košičania vďaka víťazstvu 37:29 pred vlastnými fanúšikmi zabezpečili v tabuľke výhodnejšiu 2. priečku a z nej vyplývajúcu výhodu domácej palubovky v prípadnom piatom zápase. "Sme si vedomí, že ak chceme hrať finále, musíme v Košiciach raz uspieť. Ťažko povedať, či sme to víťazstvo mohli ľahšie dosiahnuť uplynulý víkend na záver základnej časti, alebo to bude jednoduchšie až teraz v play-off," vyjadril sa manažér Považanov Ľuboš Cifra. Obe prvé semifinálové stretnutia sú na programe v sobotu 25. apríla o 18.00 h.

Vo vyraďovacej časti (semifinále, finále i o 3. miesto) sa hrá na tri víťazné zápasy, pričom družstvá si striedajú výhodu domáceho prostredia a vždy sa začína na palubovke lepšie umiestneného tímu po základnej časti. Meno nového majstra SR bude známe najneskôr 31. mája. Konečné poradie na 5. až 8. priečke extraligy mužov - MŠK Hlohovec, MHC Edymax Bardejov, ŠKP Bratislava a HK 47 Trnava - sa určilo na základe umiestnenia po základnej časti.

Extraliga mužov - play-off o majstra SR - program semifinále (hrá sa na tri víťazné zápasy):

1. zápasy:

sobota (25. 4.): 18.00 h Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky, 18.00 IS Košice - MŠK HANT Považská Bystrica

2. zápasy:

streda (29. 4.): 18.00 HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov, 18.00 MŠK HANT Považská Bystrica - IS Košice

3. zápasy:

sobota (2. 5.): 18.00 Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky, 18.00 IS Košice - MŠK HANT Považská Bystrica

prípadné 4. zápasy:

streda (6. 5.): 18.00 HC Štart Nové Zámky - Tatran Prešov, 18.00 MŠK HANT Považská Bystrica - IS Košice

prípadné 5. zápasy:

sobota (9. 5.): 18.00 Tatran Prešov - HC Štart Nové Zámky, 18.00 IS Košice - MŠK HANT Považská Bystrica

Súvisiace články