Nezastaviteľní? Toronto Maple Leafs vyrovnali rekord a zažili najlepší mesiac v histórii

Oh My Hockey|29. nov 2021 o 06:35

Tak úspešný mesiac ich dlhá história nepamätá. Toronto Maple Leafs sú na vrchole svojej výkonnosti. Dnešnou výhrou nad Anaheimom skompletizovali veľkú udalosť.

Maple Leafs vyhrali dvanásť novembrových duelov, čo sa v histórii pred nimi podarilo iba siedmim tímom. Zároveň vyrovnali klubový rekord v počte za sebou idúcich víťazstiev na ľade súperov. Aktuálne sú na čísle sedem.

Toronto si nikdy nepripísalo toľko výhier za kalendárny mesiac, ako v novembri 2021. Zároveň ho ukončujú s vysokým gólovým diferenciálom, strelili o 25 gólov viac než dostali.

"Nálada v kabíne je vynikajúca, každý sa vezie na pozitívnej vlne, je zábavné byť tu," povedal o mužstve Michael Bunting. "Máme vysoké sebavedomie, každý prispieva k dobrým výkonom."

Javorové listy aktuálne kraľujú NHL v počte víťazstiev (16) i bodov (33). Menej ako oni inkasujú len Calgary Flames. Navyše sa zdá, že si našli spoľahlivú jednotku. Jack Campbell je opäť konzistentný.

"Máme veľa dobrej energie, hráme dobre, tak si to musíme udržať," povedal. "Celý rok sa bavíme o vyrovnanosti výkonov, keďže 82 zápasov je veľmi dlhé obdobie, takže sa snažíme nezaspať na vavrínoch, no zároveň si užiť formu, ktorou momentálne disponujeme."

Okrem výhry dnes mali ďalší dôvod na oslavu. Zápas číslo 1 200 odohral veterán Jason Spezza, ktorý v Toronte pôsobí od roku 2019. Pred ním sa na túto métu dostalo 116 hráčov NHL.

"Je ťažké udržať sa na najvyššej úrovni tak dlho, takže som na to určite hrdý," povedal Kanaďan ešte pred stretnutím. "Teraz musím zabrať a krok po kroku pokračovať, kým nepríde koniec. Užívam si to, hokej pre mňa neznamená prácu."

Nachádzate sa tu: