Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Neymar je nevinný a nebudú ho súdne stíhať, uzavrela sudkyňa

Neymar. (Autor: Andre Penner TASR/AP)
SITA|9. aug 2019 o 10:41

Modelka čelí krivému obvineniu.

SAP PAULO. Pre nedostatok dôkazov ukončili vyšetrovanie brazílskeho futbalistu Neymara v súvislosti s jeho údajným znásilnením modelky Najile Trindadeovej.

Sudkyňa Ana Paula Vieira de Moraesová uzavrela prípad vo štvrtok v noci s verdiktom, že 27-ročný útočník francúzskeho majstra Paríž St. Germain je nevinný a nebudú ho súdne stíhať.

Sudkyňa konala na odporúčanie prokuratúry Sao Paola. Štátne zástupkyne Flávia Merliniová a Estefánia Paulinová oznámili, že súhlasili s rozhodnutím polície z 30. júla neobviniť Neymara. Dvadsaťšesťročná Trindadeová 17. mája ohlásila na polícii v Sao Paule znásilnenie jedným z najznámejších svetových futbalistov.

Modelka odmietla vydať telefón

K aktu malo dôjsť v jednom z parížskych hotelov o dva dni skôr, ale francúzska polícia nebola v tejto súvislosti kontaktovaná. Neymar obvinenie odmietol a uviedol, že ich vzťahy sú konsenzuálne.

K sexu podľa neho došlo dohodou oboch strán. Zoznámili sa prostredníctvom instagramu a potom modelku pozval do Paríža, kde ako futbalista pôsobí.

"Rozhodli sme sa pre uzavretie prípadu, pretože neexistujú dostatočné dôkazy," uviedla Merliniová na tlačovej konferencii. Modelku požiadali, aby pripojila svoj telefón k počítaču, aby si príslušné orgány mohli pozrieť inkriminované video ako údajný dôkaz. Ona to odmietla.

"Rovnako odmietla poskytnúť údaje zo svojho mobilného telefónu. Tvrdila, že jej ho ukradli," skonštatovala Pauliniová. Prokurátorka zdôraznila, že pôvodne avizované zranenia Trindadeovej sa obmedzili na poranenie prsta.

Neymar porušil právo na online súkromie

"Lekárska správa od súkromného doktora nezdokumentovala zranenie, z ktorého by vyplývalo, že obeť bola znásilnená," doplnila Pauliniová.

Zlatý medailista z olympijských hier v Riu de Janeiro si čiastočne môže vydýchnuť, ale stále ho vyšetrujú v prípade počítačovej kriminality spojenej s obvineniami Trindadeovej.

Bez jej súhlasu totiž zverejnil na sociálnych sieťach spoločnú konverzáciu a fotografie, čím narušil jej právo na "online" súkromie. Neymar tvrdí, že zverejnené obrázky má na svedomí nie on, ale ľudia zodpovední za jeho prezentáciu v médiách.

V súvislosti s prípadom údajného znásilnenia Neymara vypočúvali približne 5 hodín ešte v polovici júna. V rovnakej veci vypočul ďalších 12 ľudí. Polícia v Sao Paule stále vyšetruje, či celý príbeh o znásilnení nebol zo strany Trindadeovej vymyslený. Modelka čelí krivému obvineniu.

Súvisiace články