Neuer ohrozuje Hildebrandov bundesligový rekord

SITA|21. okt 2011 o 11:47

Celkovo v bundeslige neinkasoval Neuer 748 minút.

MNÍCHOV. Futbalový brankár Manuel Neuer inkasoval v utorok v zápase Ligy majstrov v Neapole gól po 1147 minútach hry, v domácej najvyššej súťaži však môžu sériu bez inkasovania ešte natiahnuť.

V bundeslige ho doteraz prekonal iba Igor de Camargo z Borussie Mönchengladbach hneď v prvom kole 7. augusta. Bayern vtedy prehral po góle zo 62. min 0:1, odvtedy však v súboji o nemecký titul dominuje a v ôsmich dueloch neťahal za kratší koniec.

Celkovo v bundeslige neinkasoval Neuer 748 minút. Ak nebude loptu vyťahovať zo siete v najbližšom kole proti Hannoveru a potom 29. októbra počas prvých 47 minút proti Norimbergu, prekoná rekord súťaže. Ten s 884 minútami doteraz drží z pôsobenia v Stuttgarte Timo Hildebrand.