9 - 4
(2:2, 5:0, 2:2)

Nemecko - Taliansko: ONLINE z MS v hokeji 2021, padlo až trinásť gólov

Nemecko vs. Taliansko: ONLINE prenos z prvého zápasu na MS v hokeji 2021 dnes.
Nemecko vs. Taliansko: ONLINE prenos z prvého zápasu na MS v hokeji 2021 dnes. (Zdroj: Sportnet)
Sportnet|21. máj 2021 o 08:00 (aktualizované 21. máj 2021 o 19:25)

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z prvého zápasu na MS v hokeji 2021: Nemecko - Taliansko. Pozrite si konečný výsledok.

RIGA. Nemecko dnes zdolalo Taliansko 9:4 na MS v hokeji 2021 a úspešne vstúpilo do základnej B-skupiny.

ONLINE PRENOS: Nemecko - Taliansko (LIVE z MS v hokeji 2021 dnes)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2020/2021
21.05.2021 o 15:15
Nemecko
9:4
60' minúta
Ukončený
Taliansko
Prehľad
Góly a asistencie: 16. Kühnhackl (Krämmer), 19. M. Müller (Eisenschmid, Loibl), 25. Rieder (Kühnhackl, Krämmer), 28. Tiffels (Eisenschmid, Plachta), 36. Noebels (J. Müller), 38. Reichel (Seider), 39. Noebels (Pföderl, Reichel), 43. Plachta (Tiffels, Holzer), 49. Pföderl (Noebels, Reichel) – 18. Petan (Miceli), 19. Frigo (Magnabosco, Bardaro), 44. Bardaro (Deluca), 45. Frank (Bardaro, Deluca). Rozhodca: Bruggeman, Fraňo – McCrank, Oliver.
Máme za sebou úvodný zápas MS, v ktorom Nemecko potvrdilo jasnú rolu favorita a zdolalo Taliansko vysoko 9:4. Taliani síce v prvej tretine otočili stav zápasu a viedli 2:1, toto vedenie im ale dlho nevydržalo. Po zvyšku celého stretnutia sme sledovali jasnú prevahu Nemecka. Do streleckej listiny favorita sa postupne zapísali Kühnhackl, M. Müller, Rieder, Tiffels, Noebeles, Reichel, Noebels, Plachta a Pföderl. Na strane Talianska skórovali Petan, Frigo, Bardaro a Frank. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.
Koniec zápasu.
59:20
Kühnhackl bojuje o puk pri mantineli, Nemci v závere zápasu útočia.
58:20
V závere zápasu úspešné vhadzovanie v podaní Nemecka, favorit si kontroluje dnešný zápas bez problémov.
58:00
Posledné dve minúty dnešného zápasu.
57:38
Nasleduje vhadzovanie, hra sa presunie pred bránu Fazia.
57:00
Strela Brandta bola zblokovaná, Taliani sa oslobodzujú vyhodením puku cez celé ihrisko.
56:30
Momentálne sledujeme plynulú hru bez dlhšieho prerušenia.
55:20
Nemci držia puk v obrane, Taliansko sa pokúša o vysoké napádanie svojho súpera.
55:00
Do konca dnešného zápasu ostáva zrejme posledných 5 minút.
54:00
Po strele Loibla drží puk vo svojej lapačke Fazio.
53:25
Zakázané uvoľnenie v podaní Talianska po ktorom nasleduje vhadzovanie v strednej časti ihriska.
52:30
Giliati vybojoval puk osamotený v rohu klziska, potreboval by však podporu svojich spoluhráčov.
52:10
Nemci držia puk na vlastnej polovici, obe celky sa rozhodli prestriedať.
51:15
Nemci prichádzajú o útočné postavenie, prihrávka z hokejky Pfoderla bola zblokovaná.
51:00
Fazio s ďalším dobrým zákrokom, brankár Talianska sa v dnešnom zápase rozhodne nenudí.
50:15
Eisenschmid hľadá pred bránkou svojim pohybom spoluhráčov na prihrávku, Nemci zatlačili svojho súpera.
50:10
Po ofenzívnej akcii Nemecka je hra prerušená, nasleduje reklamná prestávka.
48:43
48:43
goalNemecko dalo gól!
Po spätnej prihrávke spoza brány prekonáva Fazia presnou strelou LEONHARD PFÖDERL– 9:4! Asistencia: Marcel Noebels, Lukas Reichl.
48:39
Hostia v plnom počte.
48:00
Nemci sa snažia využiť svoju presilovku, Taliani vyhadzujú puk z vlastnej obrannej tretiny ihriska.
47:16
Eisenschmid si nakorčuľoval pred bránu Fazia, ten však predviedol ďalší dobrý zákrok.
46:40
Štatistika striel na bránu vyzerá takto: 40-12.
46:39
Vylúčenie v tíme Taliansko (Ivan Deluca – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
46:28
Hra je prerušená, nasleduje reklamná pauza.
44:55
importantNemci útočia, Reichel hľadal z ľavej strany pred bránou svojich spoluhráčov, dobrý zákrok Fazia.
44:06
44:06
goalTaliansko dalo gól!

Kapitán hostí DANIEL FRANK sa so šťastím dostal k zakončeniu a jeho strela končí v sieti – 8:4! Asistencia: Anthony Bardaro, Ivan Deluca.
43:30
Taliansko znížilo a ich presilovka o jedného muža bude trvať ešte zhruba 45 sekúnd.
43:22
43:22
Využitá presilovka Talianov, do streleckej listiny sa zapísal po odrazenom puku ANTHONY BARDARO – 8:3! Asistencia: Ivan Deluca.
42:52
42:52
MATTHIAS PLACHTA zakončil akciu Nemecka nechytateľnou strelou pri signalizovanom vylúčení jedného z hráčov Talianska – 8:2! Asistencia: Frederik Tiffels, Korbinian Holzer.
42:30
Nemci držia puk vo svojej moci, k vylúčeniu dôjde aj na druhej strane.
42:00
Veľká šanca pre Taliansko znížiť, presilovka 5 na 3 bude trvať ešte zhruba minútu.
41:09
Vylúčenie v tíme Nemecko (Marcel Brandt – 2 min., držanie).
41:00
Taliansko napriek presile na ľade nedokáže udržať útočné postavenie v obrannej tretine Nemecka.
40:19
Taliani pri puku, ich presilovka bude trvať ešte štyri minúty.
40:01
Začala sa tretia tretina.
O niekoľko okamihov odštartuje záverečná tretina dnešného zápasu.
Máme za sebou druhú tretinu, po ktorej Nemecko vyhráva nad Talianskom už pomerom 7:2. Nemci boli v prostrednej časti hry dominantní na puku a postupne nastrieľali svojmu súperovi až päť gólov.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:20
Vylúčenie v tíme Nemecko (Jonas Müller – 5 min., vrazenie na mantinel). Jonas Müller v dnešnom zápase dohral, po tvrdom zákroku dostal 5+ do konca zápasu. Trest si odsedí jeho spoluhráč Reichel.
39:19
Hra je teraz prerušená, po tvrdom zákroku Müllera pri mantineli končí na ľade Rosa.
38:35
38:35
MARCEL NOEBELES strieľa ďalší gól, Nemci si vychutnali obranu Talianska, puk sa odrazil až od zadnej kamery v bráne – 7:2! Asistencia: Leonhard Pföderl, Lukas Reichel.
37:52
37:52
LUKAS REICHEL bol na konci peknej kombinančnej akcie Nemecka, puk poslal do prázdnej brány, Fazio nemal šancu – 6:2! Asistencia: Moritz Seider.
37:13
importantEisenschmid takmer pridal ďalší gól Nemecka, Fazio bol už prekonaný a bezmocne ležal na ľade, mal ale šťastie keďže strela netrafila bránu.
36:38
Tvrdý súboj o puk v strede ihriska, v útočení pokračujú hokejisti Nemecka.
36:00
Tri góly Nemecka v druhej tretine dokazujú jasnú dominanciu favorita v zápase. Taliani sa nedokážu dostať do tempa zápasu.
35:13
35:13
Ďalší gól v podaní favorita, po nahodenom puku poslal MARCEL NOEBELS odrazený puk letiaci vzduchom nechytateľne do brány – 5:2! Asistencia: Jonas Müller.
35:00
Štatistika zákrokov brankárov vyzerá momentálne takto: 7-29.
34:40
Strela Pfoderla od modrej bola zblokovaná, Taliani si môžu na chvíľu vydýchnuť.
33:30
Taliani by potrebovali prestriedať, nedarí sa im ale vyhodiť puk z obrannej tretiny.
32:15
Krämmer na dvakrát nedokázal prekonať talianského brankára, Fazio drží svoj tím nad vodou. Na druhej strane musel zneškodniť strelu Delucu Brückmann.
31:50
Rýchly protiútok Talianska, Petan ale nedokázal spracovať puk a do protiútoku vyrážajú okamžite Nemci.
31:15
Eisenschmid vyskúšal pozornosť Fazia v bráne Talianska, Nemci naďalej pri chuti. Fazio zastavuje aj ďalšiu strelu, nasledovať bude vhadzovanie.
30:55
Magnabosco sa ocitol v postavení mimo hry, nasleduje reklamná prestávka.
30:10
Müller získava puk pri vlastnej bráne, Nemci môžu založiť ďalšiu akciu.
29:47
Nemci zatlačili Talianov, Fazio má v druhej tretine plné ruky práce. Nasleduje vhadzovanie v obrannej tretine Talianska.
28:45
Nemci opäť útočia, Rieder nedokázal pred bránou hostí nájsť svojho spoluhráča. Na druhej strane v útoku Taliansko.
27:30
27:30
FREDERICK TIFFELS bol na konci nemeckej akcie, puk neudržal Fazio a nemecký hokejista ho pohotovo poslal za chrbát bezmocného brankára – 4:2! Asistencia: Markus Eisenschmid, Matthias Plachta.
27:24
Vylúčenie v tíme Taliansko (Luca Frigo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
27:16
Bergmann sa dostal z ľavej strany k zakončeniu, Fazio si s jeho streleckým pokusom dokázal poradiť. Vhadzovanie v obrannej tretine Talianska.
26:41
Ďalší dôležitý zákrok muža v bráne Talianska, Nemci stupňujú svoj tlak.
26:20
importantFazio zastavil ďalšiu strelu z hokejky Reichela, ostávame pred bránou Talianska.
26:06
Pokračujeme v hre ďalej, v počte striel na bránu jednoznačná prevaha Nemecka: 22-8.
26:05
Fazio vyráža strelu Müllera nad ochrannú sieť, hra je prerušená, zároveň nasleduje reklamná prestávka.
25:30
Taliansko sa snaží odpoveď, puk ale končí na striedačke Nemcov a tak uvidíme vhadzovanie v obrannej tretine Nemecka.
24:23
24:23
TOBIAS RIEDER posiela Nemecko do vedenia, po dobrej prihrávke sa presadil beckhandom – 3:2! Asistencia: Tom Kuhnhackl, Nicolas Krämmer.
23:35
Nemecko v útočnej tretine, v úvode druhej tretiny je tu opäť aktivita favorita zápasu. Fazio predviedol ďalší dobrý zákrok v bráne Talianska.
22:15
Reichel hľadal prihrávkou pred bránkou svojich spoluhráčov, prihrávka je nepresná a puku sa zmocnili Taliani.
21:50
Giliati sa tlačil do zakončenia, jeho pokus bol zblokovaný, nasleduje vhadzovanie v obrannej tretine Nemecka.
21:10
Domáci v plnom počte, Taliani nevyužili presilovku.
20:50
Taliansko v útočnej tretine ihriska, Nemci zatiaľ pozorne bránia, po chybe Talianov môžu zaútočiť.
20:08
Do konca presilovky Talianska zostáva približne minúta.
20:01
Začala sa druhá tretina.
O malú chvíľu nám začne druhá tretina.
Máme za sebou prvú tretinu súboja medzi Nemeckom a Talianskom. Nemci vstúpili do zápasu aktívne a zatlačili svojho súpera a ujali sa vedenia. Taliani dokázali otočiť stav stretnutia, posledné slovo v prvej tretine mali ale Nemci. Sledujeme zatiaľ veľmi zaujímavý zápas.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:08
Vylúčenie v tíme Nemecko (Markus Eisenschmid – 2 min., nedovolené bránenie).
18:44
goalMORITZ MÜLLER presnou krížnou strelou okamžite vyrovnáva – 2:2! Asistencia: Markus Eisenschmid, Stefan Loibl.
18:08
goalTaliani odrazú vedú, Nemci zle vyhodili puk z vlastnej obrannej tretiny a pred bránou sa najlepšie zorientoval LUCAS FRIGO, ktorý pohotovo prekonáva Brückmann – 1:2! Asistencia: Marco Magnobasco, Anthony Robert Bardaro.
17:42
goalA je vyrovnané, rýchly protiútok Talianska zakončil po peknej prihrávke nechytateľne ALEX PETAN – 1:1! Asistencia: Angelo Miceli.
16:50
Komerčná prestávka, v počte striel na bránu vedie Nemecko jednoznačne: 16-5.
16:05
Ďalšia dobrá šanca Nemecka, Fazio opäť predviedol svoje kvality v bráne Talianska. Do streleckej listiny sa takmer zapísal Kastner.
15:55
goalTOM KÜHNHACKL využil zaváhanie obrany Talianska a šikovným spôsobom posiela svoj tím do vedenia – 1:0! Asistencia: Nicolas Krämmer.
15:22
Hostia v plnom počte, Nemecko nevyužilo svoju prvú presilovku v zápase.
14:00
importantVeľká šanca Nemecka, Eisenschmid trafil tvrdou strelou iba betóny Fazia.
13:30
Vylúčenie v tíme Taliansko (Luca Frigo – 2 min., nedovolené bránenie).
13:00
Taliani sa dostali do rýchleho protiútoku, ktorý zakončil nie príliš razantnou strelou Magnabosco.
12:30
Brandt sa snažil nájsť pred bránkou Talianov svojho spoluhráča, jeho prihrávka ale nebola presná.
11:00
Pred bránkou Talianska sa nepresadil Reichel, Nemci následne prichádzajú o útočné postavenie, Taliani v snahe rýchlo zaútočiť kazia prihrávku.
10:35
Nemci uspeli na vhadzovaní a môžu zaútočiť. Nahodenie Müllera kryje brankár Talianov Fazio.
10:00
Polovica prvej tretiny je za nami, Nemci jednoznačne aktívnejším mužstvom, Taliani zatiaľ odolávajú a neúnavne bojujú.
09:15
Útočná aktivita Nemecka, Taliani sa musia brániť, situáciu nakoniec riešia vyhodením puku z vlastnej polovice.
07:50
importantReichel sa dostal do rýchleho úniku, zoči voči Faziovi v bráne Talianov ale neuspel. Nemci naďalej útočia.
07:00
Nemci opäť útočia, momentálne sledujeme hokej z jednej strany ihriska na druhú.
06:11
Hra je prerušená, nasledovať bude vhadzovanie v obrannom pásme Nemecka.
05:10
05:10
importantNa druhej strane sme videli nebezpečné zakončenie z hokejky Petana, Brückmann predviedol dobrý zákrok.
03:10
importantNemci sa takmer ujali vedenia v zápase, strelu Krämmer zneškodnil dobrým zákrokom Fazio.
02:15
Dobré príležitosti Nemecka ostávajú nevyužité, Kastner netrafil bránu súpera.
01:30
Nemecko zamestnáva hokejistov Talianska, Eisenschmid bol tvrdo zrazený k zemi.
01:01
Nemecko začalo aktívne, Taliani sa momentálne bránia vo svojom obrannom pásme.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodní sestavy:

Nemecko: Brückmann (Niederberger) – M. Müller (C), Seider, Brandt, Holzer (A), Wagner, Nowak, J. Müller, Gawanke – Kühnhackl, Krämmer, Rieder – Reichel, Noebels (A), Pföderl – Plachta, Loibl, Eisenschmid – Bergmann, Kastner, Tiffels.

Taliansko: Fazio (Fadani) – Casetti, Hochkofler, Glira, Spornberger, Marchetti, Pietroniro, Gios, Soracreppa – Frank (C), Petan (A), Miceli – Giliati, Rosa, Deluca – Frigo (A), Bardaro, Magnabosco – Pitschieler, Andergassen, Galimberti.

Rozhodčí: Bruggeman, Fraňo.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na úvodný zápas MS v hokeji skupiny B Nemecko – Taliansko. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

NEMECKO: Hokejisti Nemecka odohrali v príprave na majstrovstvá sveta šesť zápasov. Na úvod prípravy zdolali po samostatných nájazdoch Slovensko 4:3, s rovnakým súperom o deň neskôr následne prehrali 1:2. V treťom prípravnom zápase nestačili na výber Česka (1:3), s rovnakým súperom v odvete uhrali aj ďaleko vyrovnanejšiu partiu aj keď s neúspešným koncom (4:5). V piatom zápase podľahli Bielorusku 1:4 a v odvete už zdolali rovnakého súpera 2:0.

TALIANSKO: Zato hokejisti Talianska majú na svojom konte iba dva prípravné zápasy pred záverečným turnajom MS. V prvom súboji zdolali Francúzsko najtesnejším rozdielom 1:0, v následnej odvete už nestačili na svojho súpera a podľahli mu vysoko 1:4.

Od roku 1998 odohralo Nemecko proti Taliansku v rámci záverečných turnajov (MS,OH) šesť vzájomných zápasov. Bilancia je momentálne vyrovnaná – 2x krát sa z víťazstva tešili hokejisti Nemecka, 2x krát výber Talianska a 2x krát sa zrodil nerozhodný výsledok. Posledný vzájomný zápas oboch mužstiev sa odohral v roku 2017 na MS v Nemecku a Francúzsku. Z víťazstva v pomere 4:1 sa nakoniec tešila nemecká reprezentácia. Na strane Nemcov sa do streleckej listiny zapísali Ehrhoff, Plachta, Saidenberg a Kahun, na strane Talianov to bol Marchetti.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:15.

Domov»MS v hokeji 2021»Nemecko - Taliansko: ONLINE z MS v hokeji 2021, padlo až trinásť gólov