Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Cibulková nemá žiadnu silnú zbraň, tvrdí Navrátilová

(Autor: SITA)
Andrej Bučko|Publikované 23. jan 2018 o 15:39

Tenisová legenda hovorí vo veľkom rozhovore pre SME aj o prvom triumfe vo Wimbledone, keď ako emigrantka nereprezentovala žiadnu krajinu.

Rozhovor pre denník SME

Má americké i české občianstvo a na Australian Open hrá v turnaji legiend po boku Daniely Hantuchovej. Okrem toho je komentátorkou televízie Tennis Channel. Už 61-ročná MARTINA NAVRÁTILOVÁ získala 18 grandslamových titulov vo dvojhre a dovedna rekordných 59 titulov. Posledný dobyla už na prahu päťdesiatky na US Open 2006.

V minulosti ste boli mentorkou Daniely Hantuchovej. Sledovali ste jej kariéru?

„Je to už dosť dávno, ale spomínam si. Mala skvelú kariéru. Mohlo to byť trochu lepšie, ale aj horšie. No to, čo dosiahla, nebolo málo. Jediná slovenská grandslamová víťazka, štyri tituly na všetkých štyroch podujatiach v mixe, svetová päťka, víťazka Hopman Cupu i Fed Cupu, semifinalistka Australian Open. Výborná kariéra. A keby nemala párkrát smolu v žrebe a nechytila toľkokrát sestry Williamsové, mohla ísť ďalej.

Vždy sa snažila a urobila, čo mohla. Hrala krásny tenis, atraktívny, ale proti tvrdo bojujúcim súperkám to bolo ťažké. Nemala nejakú veľkú zbraň. Tá sa vždy zíde, aj keď vám to nejde. Bez takej zbrane sa nepresadíte. Som rada, že je šťastná a spokojná po rozhodnutí skončiť s tenisovou kariérou. Keď odídete, akoby vám spadol balvan zo srdca. Nemáte tlak ani stres, ste uvoľnenejší.“

V posledných rokoch ste komentovali majstrovstvá WTA v Singapure a po víťazstve Dominiky Cibulkovej v roku 2016 ste ju pochválili. Naznačili ste, že má šancu sa udržať dlhšie v špičke a ašpirovať na najvyššie miesta. Nesplnilo sa to celkom, teraz je Cibulková v tretej desiatke. Prečo?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Andrej Bučko

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.