Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Naši sú už v Luxembursku. Neúspech si nepripúšťajú

Kvarteto mladíkov z futbalovej reprezentácie (zľava stoja: Duda, Greguš, Gyömbér a Hrošovský) čaká na batožinu po prílete do Luxemburgu. (Autor: TASR)
Sportnet|11. okt 2015 o 14:19

Slovenskí futbaloví reprezentanti pricestovali do metropoly Luxemburska zvíťaziť.

LUXEMBURG. Slovenská futbalová reprezentácia v nedeľu krátko popoludní priletela do Luxemburgu, dejiska svojho záverečného desiateho vystúpenia v kvalifikácii o postup na budúcoročný kontinentálny šampionát do Francúzska.

Zverenci trénera Jána Kozáka vybehnú v pondelok o 20.45 h na trávnik Štadióna Josy Barthela s jediným cieľom - zvíťaziť.

"Chceme sa dostať na majstrovstvá Európy. Neúspech si nepripúšťame. Potrebujeme zabudnúť na Bielorusko a sústrediť sa na pondelok. My musíme, Luxemburčania nemajú čo stratiť. V živote je všetko možné, ale treba byť optimistom. Disponujeme silou, aby sme to zvládli," prízvukoval na letisku 33-ročný stredný obranca Ján Ďurica.

Presvedčenie, že tretí pokus za sebou o potvrdenie postupu Slováci zvládnu vyjadril aj stredopoliar Viktor Pečovský.

"Je to súper z tých papierovo slabších, ale v dnešnom futbale o prekvapenia niet núdza. Ale verím nášmu tímu, že ten posledný krok naozaj teraz zvládneme. Verím, že posledná prehra nás nakopne a namotivuje k tomu, aby sme to zajtra zvládli. Kabína po Bielorusku neznervóznela, ale zavládlo isté sklamanie. Všetci sme už boli možno myšlienkami na šampionáte, a to nás možno pribrzdilo. Ale máme kvalitu, aby sme to vyhrali," vyjadril sa kapitán MŠK Žilina.

Napriek piatkovému zaváhaniu v Žiline s Bielorusmi majú Slováci stále všetko vo vlastných rukách.

V tabuľke eliminačnej C-skupiny figurujú Slováci na druhej pozícii zaručujúcej priamu účasť v krajine "galského kohúta" a pokiaľ zvíťazia na luxemburskom ihrisku, historický postup na záverečný turnaj ME im už neujde bez ohľadu na výsledok prenasledovateľov z Ukrajiny proti Španielom.

Predpokladané zostavy:

Luxembursko: Joubert - Delgado, Malget, Chanot, Gerson, Jans - Bensi, Mutsch, Payal, C. Martins - Joachim

Slovensko: Kozáčik - Hubočan, Škrtel, Ďurica, Gyömbér - Kucka - Mak, Hamšík, Duda, Weiss - M. Ďuriš

Súvisiace články