Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Naši hádzanári remizovali s Portugalskom

SITA|30. okt 2008 o 19:20

Hádzanári Slovenska remizovali vo štvrtok v Hlohovci s Portugalskom v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí 28:28 (15:16). Slováci tak ani v deviatom vzájomnom ...

HLOHOVEC. Hádzanári Slovenska remizovali vo štvrtok v Hlohovci s Portugalskom v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí 28:28 (15:16). Slováci tak ani v deviatom vzájomnom dueli nenašli recept na tohto súpera, šancu na dosiahnutie prvého víťazstva budú mať v piatok 31. 10., keď si s Portugalčanmi zmerajú sily od 18.00 h v Interhale na bratislavských Pasienkoch.

Pre oba tímy je vzájomný dvojzápas prípravou na kvalifikáciu o postup na ME 2010 v Rakúsku, do ktorej zverenci trénera Zoltána Heister vstúpia až 26. novembra, keď v Hlohovci privítajú Grékov.

Výsledok - štvrtok:

Slovensko - Portugalsko 28:28 (15:16)

Zostava a góly SR: R. Štochl, Pramuk - Petro 2, Kopčo 2, Antl 3/2, T. Straňovský 1, M. Straňovský 2, T. Urban, D. Valo 3, Kukučka 5, Cs. Szücs ml. 1, F. Šulc ml. 6, Nižňan 1, Vozár 1, P. Hruščák 1

Najviac gólov za Portugalsko: N. Pereira 9, D. Andrade 7/1, Tavares 4

pok. hody: 4/2 - 2/1, vylúčení: 3 - 3 , rozhodovali: Karlubík a Struhár (obaja SR), 500 divákov

Slováci začali stretnutie gólom kanoniera Vala a zneškodnením pokutového hodu v podaní brankára Štochla. V 9. min sa po treťom presnom zásahu Šulca prvýkrát ujali vedenia o dva góly (5:3). Portugalčania však vzápätí zužitkovali vylúčenie Kopča na vyrovnanie a 18. min po prvý raz v zápase naklonili výsledok na svoju stranu (9:8). O päť minút neskôr otočili domáci skóre na 12:10, no záver I. polčasu patril Portugalčanom. Ich rýchla kombinačná hra platila na nedôraznú slovenskú obranu, a tak si vypracovali dvojgólový náskok 15:13, resp. 16:14. Tesne pred prestávkou znížil na polčasových 15:16 Nižňan. Po zmene strán pokračoval tréner Heister v menení zostavy a jeho zverenci museli doťahovať náskok súpera. Zo 16:18 sa šnúrou troch gólov dostali znovu do vedenia, ale opäť sa z neho dlho netešili. Portugalčania odpovedali podobným spôsobom a v 43. min bolo zrazu 22:20 pre nich. Aj ďalší priebeh bol mimoriadne vyrovnaný, hoci o gól navrch mali väčšinou hostia. V závere za stavu 28:28 nepremenil Antl pokutový hod a potom Petro neuspel v čistej šanci osamotený na bránkovisku, a tak sa vo vzájomnej konfrontácii týchto družstiev zrodil po druhý raz nerozhodný výsledok (28:28).

Hlas:

Zoltán Heister (tréner SR): "Dnes sme veľa vyložených šancí nepremenili, napríklad v závere za nerozhodného stavu sme nedali sedmičku a neuspeli ani v jasnej príležitosti z postu pivota, čo napokon rozhodlo o tom, že sme nezvíťazili. Portugalčania boli istejší vo využívaní možností na skórovanie. V piatok sa pokúsime vyvarovať chýb, ktorých sme sa dnes dopúšťali. Radi by sme sa prezentovali dynamickejšou hrou a úspešnejším premieňaním šancí. V bratislavskej odvete chceme dosiahnuť lepší výsledok."