V USA sa schyľuje k revolúcii. Najvyšší súd povolil stávkovanie, využil to už Delaware

Slováci pri tipovaní zariskovali.
Slováci pri tipovaní zariskovali. (Autor: SME - Peter Žákovič)
SITA|6. jún 2018 o 13:37

Doteraz mala výnimku iba Nevada.

WASHINGTON. V Spojených štátoch sa schyľuje k najväčšej športovej revolúcii za ostatné roky. V máji Najvyšší súd USA označil federálny zákon z roku 1992 o zákaze stávkovania za protiústavný a zrušil ho. Otvoril tým možnosť tohto spôsobu tejto zábavy všetkým štátom únie.

Dovtedy mala výnimku iba Nevada, ktorá slúži ako centrum hazardných hier v USA.

Ako prvý využil novú príležitosť štát Delaware. V utorok predstavil novinku v troch tamojších kasínach. Od tohto dňa môžu ľudia tipovať na jednotlivé športové zápasy.

Príkladom išiel guvernér Delaware John Carney, ktorý bezprostredne po schválení novej legislatívy stavil 10 dolárov na Philadelphiu v zápase bejzbalovej MLB proti Chicagu Cubs. Šťastie mu prialo, Phillies zvíťazili 6:1.

Rozsudok Najvyššieho súdu USA otvoril dvere k legalizácii miliardového biznisu, podľa NY Times obrat v ilegálnom tipovaní dosahuje čiastku 150 miliárd amerických dolárov ročne.

"Likvidácia čierneho trhu je zásadná. Delaware je prvá lastovička, ktorá vytvorí tlak na ďalšie štáty," uviedla viceprezidentka Americkej hráčskej asociácie Sara Slaneová.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»V USA sa schyľuje k revolúcii. Najvyšší súd povolil stávkovanie, využil to už Delaware