Najdlhší zápas AHL takmer 143 minút, Ružička s 15 strelami

SITA|25. apr 2008 o 15:37

PHILADELPHIA 25. apríla (SITA) - Hokejisti klubov Philadelphia Phantoms a Albany River Rats sa postarali o nový rekord v dĺžke zápasu v nižšej súťaži AHL. Phantoms rozhodli o svojom víťazstve 3:2 až v ...

PHILADELPHIA 25. apríla (SITA) - Hokejisti klubov Philadelphia Phantoms a Albany River Rats sa postarali o nový rekord v dĺžke zápasu v nižšej súťaži AHL. Phantoms rozhodli o svojom víťazstve 3:2 až v 5. predĺžení, presne po 142 minútach a 58 sekundách. Doterajší rekord súťaže bol 114 minút a 56 sekúnd čistého hracieho času, utvorili ho 30. mája 2003, keď Hamilton zdolal Houston 2:1. Zápas si zapamätá aj gólman zdolaného tímu Michael Leighton, ktorého spoluhráči sa netešili z víťazstva napriek tomu, že si pripísal až 98 úspešných zásahov. V drese víťazov sa predstavil aj Slovák Štefan Ružička - na gólmana Leightona vyslal neuveriteľných 15 striel a pripísali mu jednu asistenciu. Duel sa zapíše do histórie klubu z Philadelphie aj vďaka novému rekordu v počte striel na brankára súpera, spolu sa hráči Phantoms pokúsili Leightona ohroziť až 101-krát.

kt;pp;mj

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»AHL»Najdlhší zápas AHL takmer 143 minút, Ružička s 15 strelami