Ruská bobistka Sergejevová sa priznala k dopingu a opustila olympijskú dedinu

Nadežda Sergejevová súťažila v svojboboch s Anastasiou Kočeržovovou. (Autor: TASR/AP)
TASR|24. feb 2018 o 06:50

Nadežda Sergejevová je druhým členom tímu Olympijských športovcov z Ruska, ktorý neprešiel dopingovou kontrolou.

PJONGČANG. Ruská bobistka Nadežda Sergejevová, ktorú na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu pozitívne testovali na zakázanú látku stimulant trimetazidín, sa priznala k dopingu a diskvalifikovali ju.

Športový arbitrážny súd (CAS) v sobotu informoval, že Sergejevová akceptovala predbežné vylúčenie.

Opustila olympijskú dedinu

Podľa agentúry TASS nepožiadala ani o kontrolu B-vzorky a po dopingovom náleze vrátila akreditáciu a opustila olympijskú dedinu v Pjongčangu.

"Sergejevová už opustila dejisko olympiády," potvrdila hovorkyňa Ruskej bobovej federácie Anna Makarovová.

Sergejevová mala 18. februára po tréningovej jazde pozitívny test na zakázaný trimetazidín, látka sa údajne nachádzala v lieku na srdce.

Látka trimetazidín sa používa na liečenie angíny. Podľa Svetovej antidopingovej agentúry má vplyv na metabolizmus, a preto je zakázaná.

Pozitívne testovali už štyroch

Sergejevová je druhým členom tímu OŠR, ktorý neprešiel v Pjongčangu dopingovou kontrolou. Prvý bol reprezentant v curlingu Alexander Krušelnickij, ktorý prišiel o bronzovú medailu v mixe, keď mu objavili vo vzorke meldónium.

Ďalšími športovcami s pozitívnym dopingovým testom na ZOH 2018 boli slovinský hokejista Žiga Jeglič a japonský rýchlokorčuliar Kei Saito.

Obaja už opustili dejisko olympiády.

Pred dvoma rokmi jej našli meldónium

Tridsaťročnej ruskej pilotke našli v tele stopy zakázanej látky aj pred dvoma rokmi, keď ju pozitívne testovali na meldónium.

Trestu sa vtedy vyhla, pretože stopy tejto látky môžu v tele zostať aj niekoľko mesiacov a na listinu zakázaných prostriedkov sa dostala až v roku 2016.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: