Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Nadal v Davis Cupe suverénny, Španieli vedú 1:0

SITA|Publikované 16. sep 2011 o 14:32

Tenisti Španielska vedú pred vlastným publikom v semifinále Davisovho pohára 2011 reprezentačných družstiev mužov nad Francúzmi 1:0.

CÓRDOBA.

O prvý bod favorizovaných víťazov ročníkov 2000, 2004, 2008 a 2009 sa na antuke vonku v Córdobe postaral "kráľ" tohto povrchu Rafael Nadal.

Nadal napriek iba 4-dňovej pauze od finále US Open a prekonal v piatkovej úvodnej dvojhre Richarda Gasqueta absolútne suverénne 6:3, 6:0, 6:1. V bilancii zo vzájomných súbojov upravil na 10:1, keď dosiahol jubilejný desiaty úspech v rade a proti tomuto rivalovi si pripísal už 14 setov bez prerušenia.

Nasleduje duel "len" dvojky hostiteľov a pritom päťky svetového rebríčka ATP Davida Ferrera s Gillesom Simonom ako lídrom Francúzov, ktorým chýba zranený semifinalista Roland Garros 2008 Gael Monfils. Španieli túžia po odplate za vlaňajší štvrťfinálový debakel 0:5 z tvrdého povrchu v hale v Clermont-Ferrande.

V druhom semifinále bojujú na "harde" pod strechou v Belehrade obhajcovia trofeje Srbi s Argentínčanmi. Argentínčania vedú nad favorizovanými domácimi obhajcami trofeje Srbmi na tvrdom povrchu Acrylic v hale Beogradska arena v Belehrade po piatkových dvojhrách 2:0, takže sú na prahu postupu do decembrového finále.

Juhoameričanom zabezpečil vstupný bod majster sveta ATP 2005 a bývalý 3. muž renkingu David Nalbandian, ktorý zdolal náhradnú jednotku hostiteľov Viktora Troického 6:4, 4:6, 6:2, 6:3. Následne Juan Martín Del prekonal Janka Tipsareviča 7:5, 6:3, 6:4 a upravil skóre zo vzájomných duelov na 3:0 bez straty setu.

Troicki hral namiesto lídra svetového rebríčka Novaka Djokoviča, ktorý v zhode so všeobecnými očakávaniami napokon zo zdravotných dôvodov v piatok nenastúpil. Zverenec Mariána Vajdu sa však ešte môže predstaviť v sobotňajšej štvorhre i nedeľňajšej dvojhre.

Takýto postup zvolil kapitán Srbov Bogdan Obradovič vlani v rovnakej fáze Davis Cupu proti Čechom. Aj vtedy bol iniciujúcim dôvodom odklad finále newyorských US Open na pondelok predmetného týždňa. Na rozdiel od sezóny 2010 však "Nole" tentoraz v súboji so Španielom Rafaelom Nadalom v dueli o grandslamový titul uspel.

Stavy stretnutí Davisovho pohára 2011 po piatkových dvojhrách (hrá sa 16. - 18. septembra):

Semifinále 2011:

SRBSKO - ARGENTÍNA 0:2

(Belehrad, Beogradska Arena, tvrdý povrch Acrylic v hale)

Viktor Troicki - David Nalbandian 4:6, 6:4, 2:6, 3:6 - Troicki nastúpil namiesto Novaka Djokoviča

Janko Tipsarevič - Juan Martín Del Potro 5:7, 3:6, 4:6

Zostávajúci program:

Sobota (15.00 h SELČ):

Janko Tipsarevič, Nenad Zimonjič - Juan Ignacio Chela, Juan Monaco

Nedeľa (14.00 h SELČ):

Novak Djokovič - Juan Martín Del Potro

Janko Tipsarevič - David Nalbandian

ŠPANIELSKO - FRANCÚZSKO 2:0

(Córdoba, Plaza de Toros los Califas, antuka vonku)

Rafael Nadal - Richard Gasquet 6:3, 6:0, 6:1

David Ferrer - Gilles Simon 6:1, 6:4, 6:1

Zostávajúci program:

Sobota (15.00 h SELČ):

Feliciano López, Fernando Verdasco - Michael Llodra, Jo-Wilfried Tsonga

Nedeľa (12.00 h SELČ):

Rafael Nadal - Gilles Simon

David Ferrer - Richard Gasquet

O svetovú skupinu 2012:

RUMUNSKO - ČESKO 0:2

(Bukurešť, Centrul National de Tenis, antuka vonku)

Adrian Ungur - Radek Štěpánek 3:6, 2:6, 0:6

Victor Crivoi - Tomáš Berdych 3:6, 3:6, 6:7 (4)

Zostávajúci program:

Sobota (11.00 h SELČ):

Marius Copil, Horia Tecau - Jan Hájek, Lukáš Rosol

Nedeľa (10.00 h SELČ):

Adrian Ungur - Tomáš Berdych

Victor Crivoi - Radek Štěpánek

RUSKO - BRAZÍLIA 1:1

(Kazaň, Tennis Academy, tvrdý povrch RuKortHard v hale)

Michail Južnyj - Ricardo Mello 6:0, 6:2, 6:1

Igor Andrejev - Thomaz Bellucci 4:6, 3:6, 3:6

Zostávajúci program:

Sobota (12.00 h SELČ):

Igor Kunicyn, Dmitrij Tursunov - Marcelo Melo, Bruno Soares

Nedeľa (11.00 h SELČ):

Michail Južnyj - Thomaz Bellucci

Igor Andrejev - Ricardo Mello

IZRAEL - KANADA 1:1

(Ramat Hašaron, Canada Stadium, tvrdý povrch Acrylic vonku)

Dudi Sela - Vasek Pospisil 6:7 (4), 7:6 (6), 1:6, 7:6 (2), 3:6

Amir Weintraub - Milos Raonic 5:7, 7:5, 6:3, 6:1

Zostávajúci program:

Sobota (14.00 h SELČ):

Jonathan Erlich, Andy Ram - Daniel Nestor, Vasek Pospisil

Nedeľa (11.30 h SELČ):

Dudi Sela - Milos Raonic

Amir Weintraub - Vasek Pospisil

JAR - CHORVÁTSKO 1:1

(Potchefstroom, Fanie Du Toit Sports Stadium, tvrdý povrch Acrylic vonku)

Kevin Anderson - Ivan Dodig 6:3, 6:4, 3:6, 7:6 (5)

Izak Van Der Merwe - Marin Čilič 0:6, 0:6, Van der Merwe odstúpil

Zostávajúci program:

Sobota (13.00 h SELČ):

Kevin Anderson, Rik De Voest - Nikola Mektič, Antonio Veič

Nedeľa (10.00 h SELČ):

Kevin Anderson - Marin Čilič

Izak Van Der Merwe - Ivan Dodig

ČILE - TALIANSKO 0:2

(Santiago, Estádio Nacional, tvrdý povrch Acrylic vonku)

Paul Capdeville - Potito Starace 3:6, 3:6, 6:2, 6:7 (5)

Fernando González - Fabio Fognini 2:6, 6:4, 1:2 - skreč, González odstúpil

Zostávajúci program:

Sobota (17.00 h SELČ):

Jorgé Aguilar, Nicolas Massú - Simone Bolelli, Daniele Bracciali

Nedeľa (16.45 h SELČ):

Paul Capdeville - Fabio Fognini

Fernando González - Potito Starace

JAPONSKO - INDIA 2:0

(Tokio, Ariake Coliseum, tvrdý povrch Deco Turf II vonku)

Juiči Sugita - Somdev Devvarman 6:3, 6:4, 7:5

Kei Nišikori - Rohan Bopanna 6:3, 6:2, 6:2

Zostávajúci program:

Sobota (7.00 h SELČ):

Kei Nišikori, Go Soeda - Rohan Bopanna, Višnu Vardhan

Nedeľa (6.00 h SELČ):

Kei Nišikori - Somdev Devvarman

Juiči Sugita - Rohan Bopanna

BELGICKO - RAKÚSKO 1:1

(Antverpy, Lotto Arena, tvrdý povrch DecoColor v hale)

Xavier Malisse - Andreas Haider-Maurer 4:6, 4:6, 5:7

Steve Darcis - Jürgen Melzer 7:6 (3), 6:7 (4), 6:4, 6:3

Zostávajúci program:

Sobota (12.30 h SELČ):

Ruben Bemelmans, Olivier Rochus - Oliver Marach, Alexander Peya

Nedeľa (12.00 h SELČ):

Xavier Malisse - Jürgen Melzer

Steve Darcis - Andreas Haider-Maurer

AUSTRÁLIA - ŠVAJČIARSKO 1:1

(Sydney, Royal Golf Club, tráva vonku)

Bernard Tomic - Stanislas Wawrinka 4:6, 6:4, 6:3, 6:3

Lleyton Hewitt - Roger Federer 7:5, 6:7 (5), 2:6, 3:6

Zostávajúci program:

Sobota (4.30 h SELČ):

Chris Guccione, Lleyton Hewitt - Roger Federer, Stanislas Wawrinka

Nedeľa (3.00 h SELČ):

Bernard Tomic - Roger Federer

Lleyton Hewitt - Stanislas Wawrinka

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články