Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Nadal s noblesou zvládol otravný telefonát belgického rádia

SITA|3. mar 2011 o 13:04

Španielsky tenista Rafael Nadal vzhľadom na okolnosti so značnou noblesou zvládol nie práve najšťastnejší pokus o vtip pred daviscupovým stretnutím s Belgičanmi v Charleroi.

CHARLEROI.

Moderátorka relácie "Dobré ráno" rozhlasovej stanice Radio Contact Maria Del Riová zatelefonovala v živom vysielaní do oficiálneho zápasového hotela, predstavila sa ako hráčova matka Ana María a prepojili ju do izby lídra svetového rebríčka ATP.

"Spal som," povedal zmätený Nadal. "To ma naozaj mrzí Rafael, ale sme veľmi radi, že vás máme v éteri!" Španiel odvetil: "Ja som bol veľmi rád, že spím."

Del Riová sa nenechala odbiť: "Len otázočka: mohli by ste sem prísť a trošku si s nami podebatovať?" Nadal odpovedal: "Žiaľ, som tu na to, aby som hral tenis. Môj rozvrh mi neumožňuje venovať sa iným záležitostiam."

Z druhej strany sa ozvalo: "Fakt to nepôjde? Hoci len na pol hodinky..." Rodák z Malorky sa vynašiel: "Skúste sa obrátiť na predstaviteľov našej tenisovej federácie, som tu v jej službách."

Taliansky publicista Ubaldo Scanagatta vyzdvihol, ako diplomaticky Nadal zvládol približne 45-sekundový rozhovor. Podotkol, že toto vyrušenie zrejme len umocní Španielovu ambíciu predstaviť sa v dobrej forme po viac ako mesačnej odmlke zavinenej svalovým zranením stehna.

Súvisiace články