Nadal nezaváhal proti Kieferovi a je v osemfinále

SITA|28. jún 2008 o 22:17

LONDÝN 28. júna (SITA) - Po Rogerovi Federerovi postúpil do osemfinále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone (dotácia 11,812 mil. libier, tráva) aj druhý spolufavorit najslávnejšieho ...

LONDÝN 28. júna (SITA) - Po Rogerovi Federerovi postúpil do osemfinále dvojhry mužov na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone (dotácia 11,812 mil. libier, tráva) aj druhý spolufavorit najslávnejšieho tenisového turnaja Rafael Nadal. Druhý nasadený Španiel a londýnsky finalista z posledných dvoch rokov v sobotňajšom stretnutí 3. kola nedal šancu Nemcovi Nicolasovi Kieferovi a zdolal ho hladko za 152 minút 7:6 (3), 6:2, 6:3. Súperom Nadala v boji o postup do štvrťfinále bude víťaz súboja Michail Južnyj (17-Rus.) - Radek Štěpánek (16-ČR).

Dvadsaťdvaročný ľavák z Mallorky počas zápasu proti Kieferovi iba raz stratil svoj servis a to v závere, keď podával na víťazstvo za stavu 5:1 v treťom sete. Húževnatý Nemec potom ešte znížil na 3:5, ale druhý pokus pri svojom servise už štvornásobný víťaz Roland Garros využil na víťazstvo.