Nadal do semifinále, Fish v závere nestačil

SITA|4. sep 2008 o 08:33

Rafael Nadal sa vôbec po prvý raz vo svojej kariére prebojoval do semifinále US Open.

NEW YORK 4. septembra (SITA) - Rafael Nadal sa vôbec po prvý raz vo svojej kariére prebojoval do semifinále US Open v New Yorku (dotácia 20,657 mil. USD, tvrdý povrch DecoTurf II). V druhom štvrťfinálovom súboji mužskej dvojhry na otvorených majstrovstvách USA najvyššie nasadený Španiel zdolal nenasadeného Američana Mardyho Fisha za 160 minút 3:6, 6:1, 6:4, 6:2. Favorizovanému Nadalovi chvíľu trvalo, kým si zvykol na neortodoxnú útočnú hru v podaní Fisha (35. v ATP Rankings), ktorý po výbornom výkone získal prvý set 6:3. V ďalších troch dejstvách sa však už naplno prejavila vyššia odolnosť a fyzická vyspelosť Nadala. Dvadsaťdvaročný rodák z Manacoru na Malorke trpezlivou hrou v defenzíve postupne otupil útočné snahy ofenzívne naladeného súpera, ktorému navyše postupne začal odchádzať kvalitný servis. Fish síce v zápase zahral až 48 víťazných úderov oproti 29 v podaní súpera, ale na nevynútené chyby "vyhral" až 53:19.

Olympijský víťaz z Pekingu Nadal má stále šancu pripomenúť ojedinelý kúsok legendárneho Austrálčana Roda Lavera zo sezóny 1969, ktorý vtedy triumfoval na Roland Garros, Wimbledone aj US Open. Španiel sa v semifinále stretne s Britom Andy Murrayom, ktorý v prvom štvrťfinále zdolal rovnako v štyroch setoch Argentínčana Juana Martina Del Potra 7:6 (2), 7:6 (1), 4:6, 7:5.