Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Na Skalke výcvikový tábor olympijských nádejí

SITA|Publikované 23. nov 2007 o 14:55

BRATISLAVA 23. novembra (SITA) - Skalka pri Kremnici a miestne lyžiarske bežecké trate Mestského klubu lyžiarov Kremnica sú v týchto dňoch miestom tréningového pobytu reprezentačných družstiev SR - olympijských ...

BRATISLAVA 23. novembra (SITA) - Skalka pri Kremnici a miestne lyžiarske bežecké trate Mestského klubu lyžiarov Kremnica sú v týchto dňoch miestom tréningového pobytu reprezentačných družstiev SR - olympijských nádejí. Šesť chlapcov a šesť dievčat s ročníkom narodenia 1991 a 1992 sa tu pripravuje na prvom snehu pod vedením reprezentačných trénerov Jozefa Brünna (MKL Kremnica, chlapci) a Branka Michalecha (ŠKP Banská Bystrica, dievčatá). Vrcholom snaženia tejto vekovej reprezentačnej skupiny by mali byť zimné Európske olympijské hry mládeže - EYOF v poľskom Sczyrku v roku 2009. V tom istom stredisku sa uskutoční aj juniorský svetový šampionát klasických lyžiarov v práve sa začínajúcej sezóne 2007-2008. Najviac zástupcov v týchto mládežníckych tímoch aj na tomto sústredení majú domáci Kremničania, až šesť - David Brünn, Martin Kapšo, Richard Vozár, Anna Kyselová, Petra Urgelová, Zuzana Buchalová, dve dorastenky sú z KL Nováky - Patrícia Bartolenová, Lenka Ďurtová, ostatné kluby sú zastúpené jedným pretekárom, či pretekárkou: Peter Iľanovský (KBL Jasná Liptovský Mikuláš), Michal Novotný (ŠKP Štrbské Pleso), Jerguš Koplík (Spartak Dubnica), Jana Gombalová (ŠKP Banská Bystrica). Lyžiarskej mladi slúžia na ubytovanie zrekonštruované priestory tzv. rozhodcovskej veže priamo v areáli lyžiarskeho bežeckého štadióna. Na prestavbu tohto objektu sa použili aj finančné prostriedky Slovenského lyžiarskeho zväzu.

Tréningový pobyt sa začal 20. novembra a potrvá do konca mesiaca. Na Skalke začali s prípravou na snehu lyžiari MKL Kremnica, najúspešnejšieho slovenského mládežníckeho klubu zavčasu, už 7. novembra. V nasledujúce víkendové dni tam už nasnežilo viac ako pol metra snehu. V poslednú sobotu a nedeľu už organizátori masového vytrvalostného behu Biela stopa upravili aj pre rekreačných lyžiarov a potenciálnych záujemcov o tréning na tieto preteky opäť zaradené do seriálu Euroloppet, tzv. južný 20-kilometrový okruh.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.