Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Na olympiádu aj Hantuchová, Cibulková a Hrbatý

Daniela Hantuchová (Autor: ap)
SITA|Publikované 11. jún 2008 o 08:22

Medzinárodná tenisová federácia (ITF) potvrdila Slovenskému tenisovému zväzu automatické právo účasti na OH 2008 v Pekingu pre troch slovenských tenistov - Danielu Hantuchovú, Dominiku Cibulkovú a Dominika Hrbatého.

BRATISLAVA 11. júna (SITA) - Medzinárodná tenisová federácia ITF na základe svetového rebríčka k 9. júnu a žiadostí jednotlivých národných federácií potvrdila Slovenskému tenisovému zväzu (STZ) automatické právo účasti na OH 2008 v Pekingu pre troch slovenských tenistov - Danielu Hantuchovú, Dominiku Cibulkovú a Dominika Hrbatého.

"Čiara u mužov je pri rebríčkovom postavení 73, takže do toho so svojím takzvaným chráneným renkingom na 70. priečke napokon spadá aj Dominik Hrbatý. U žien je ´cut´ 67. Samozrejme, zhodne sa to ešte môže posunúť smerom nadol," povedal pre agentúru SITA Ľubomír Páleník, medzinárodný a športovo-technický riaditeľ STZ, a dodal: "Zatiaľ vo štvorhre môžu štartovať iba Hantuchová s Cibulkovou, pretože ITF preferuje zloženie deblových párov zo singlistov, ale my ešte budeme k 23. júnu žiadať karty pre Janettu Husárovú a do štvorhry mužov buď pre Michala Mertiňáka alebo Filipa Poláška k Dominikovi Hrbatému, prípadne pre oboch ako pár. Vo štvorhre teda ešte je niekoľko eventualít, ktoré závisia od celkového vývoja situácie a ponúkajúcich sa možností." Definitívny zoznam aktérov olympijských tenisových súťaží bude známy 2. júla.

"Super, vynikajúce, ďakujem za správu," privítal novinku D. Hrbatý. Tridsaťročný Bratislavčan, ktorý momentálne hrá na challengeri v Košiciach, mal k dispozícii alternatívu so žiadosťou o voľnú kartu od ITF (dlho sa to javilo ako jediná šanca) a ušetrením si jedného využitia "protected renkingu" po svojej viac ako polročnej zdravotnej prestávke na inom podujatí, ale zareagoval - vzhľadom na význam augustového podujatia v čínskej metropole - logicky a zvolil si vrabca v hrsti namiesto holuba na streche: "Tak nejako. Vôbec sa nemusím dlho rozhodovať, aby som povedal, že ten chránený renking trochu neplánovane využijem na olympijskú istotu namiesto spoliehania sa na pridelenie voľnej karty."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.