Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Na MS získala len jednu medailu. Asi som príliš chcela, hovorí Vonnová

Lindsey Vonnová sa aj napriek neúspechu v cieli obrovského slalomu usmievala. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 13. feb 2015 o 07:44

Američanka patrila na domácom šampionáte medzi najväčšie favoritky. Napokon získala iba jeden bronz za super G.

BEAVER CREEK. Na domácom svahu mala patriť k najväčším hviezdam 43. MS v alpských disciplínach. Napokon sa musela uspokojiť s jedinou medailou.

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová síce získala v Beaver Creeku bronz hneď v úvodnom super-G, ale v ďalšom priebehu šampionátu mali jej výkony klesajúcu tendenciu.

Najmä piate miesto v zjazde bolo pre rekordérku v počte triumfov vo Svetovom pohári sklamaním. V kombinácii doplatila na nevydarenú slalomársku časť.

"Asi som príliš chcela. Snažila som sa a dala som do toho všetko. Jednoducho to nefungovalo tak, ako som si predstavovala. Nemôžem však povedať, že šampionát bol pre mňa totálnym prepadákom," povedala Američanka pre agentúru Reuters.

"Bolo pre mňa veľkou cťou, že som mohla súťažiť pred domácim publikom. Z MS odchádzam s výnimočnými pocitmi. Nezískala som toľko medailí, koľko odo mňa každý očakával, no nemám si čo vyčítať."

So šampionátom sa Vonnová rozlúčila štrnástym miestom v obrovskom slalome.

Vonnová sa s MS rozlúčila 14. miestom v obrovskom slalome. V druhom kole dosiahla piaty najrýchlejší čas. "Po prvej jazde som bola až na konci prvej tridsiatky, no povedala som si, že to v žiadnom prípade nesmiem zabaliť," prezradila 30-ročná zjazdárka.

"Zariskovala som a napokon sa mi podarilo splniť cieľ skončiť v prvej pätnástke. Zo šampionátu si odnášam veľa pozitív. Teším sa na podujatia SP v Maribore i ďalšie technické disciplíny, ktoré ma čakajú v tejto sezóne. Musím ešte trochu potrénovať a verím, že to bude dobré."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.