Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Na milánskom letisku zadržali Suliča, údajne ovplyvňoval zápasy

(Autor: Ilustračné - TASR/AP)
TASR|21. feb 2013 o 10:53

Medzinárodné vyšetrovanie už identifikovalo približne 680 podozrivých futbalových zápasov po celom svete, vrátane duelov kvalifikácie MS i Ligy majstrov.

MILÁNO. Talianska polícia vo štvrtok ráno zadržala na milánskom letisku Malpensa po príchode zo Singapuru slovinského občana Admira Suliča, ktorý je podozrivý z ovplyvňovania futbalových zápasov. Agentúre Reuters to potvrdili dva zdroje z prostredia justície.

Sulič bol jednou z najhľadanejších osôb v policajnej operácii "Posledná stávka". Vyšetrovatelia z mesta Cremona pracujú na masívnom prípade ovplyvňovania zápasov, v ktorom už zadržali viac ako 50 ľudí a ďalších viac ako 150 je podozrivých. Sulič je na úteku od decembra 2011 a podľa polície strávil v Singapure značný čas v úzkom kontakte so šéfmi tamojšej stávkarskej mafie.

Talianska polícia informovala, že Sulič sa rozhodol sám predstúpiť pred zodpovedné orgány a čelí obvineniu z členstva v zločineckej skupine a zo športového podvodu. V novembri minulého roka sa na letisku Malpensa v Miláne sám polícii prihlásil bývalý srbský hráč MFK Košice, Matadoru Púchov a Tatrana Prešov Almir Gegič, ktorý rovnako figuroval medzi podozrivými osobami v súvislosti s ovplyvňovaním stretnutí.

Singapurská polícia už pred zadržaním Suliča upozornila kompetentné orgány v Taliansku a Interpol, že do Milána letí podozrivá osoba z manipulovania futbalových zápasov. Generálny sekretár Interpolu Ronald Noble vo štvrtok na tlačovej konferencii v Malajzii uviedol, že podozrivý muž je v Taliansku žiadaný, pretože údajne pracuje pre singapurského businessmana Tan Seet Enga, známeho pod prezývkou Dan Tan.

"Ak ho talianske orgány zatknú, bol by to dôležitý signál. Svet totiž verí, že proti organizovaným kriminálnym organizáciám nezmôže nič ani sila zákona. Títo ľudia si jednoducho myslia, že sú nad zákonom," povedal Noble.

Tan je obvinený ako vodca kriminálneho syndikátu, že zarobil milióny dolárov na zmanipulovaných a dohodnutých výsledkoch v talianskom futbale. Taliani nemohli dať Tana do vyšetrovacej väzby, pretože jeho zatykač bol na území Ázie neplatný. "Budeme postupovať podľa zákona," cituje Nobleho agentúra AP. "Dúfame, že podozrivá osoba bude spolupracovať v zmysle zákona a povie nám o všetkom, čo vie."

Súvisiace články