Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Na Li sa rozlúčila s kariérou, od Nadala dostala kyticu

Čínska tenistka Na Li plače v rámci jej špeciálnej rozlúčky na turnaji China Open v Pekingu 30. septembra. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 30. sep 2014 o 17:05

Tohoročná víťazka Australian Open končí pre problémy s kolenami. V Číne spôsobila tenisovú revolúciu.

PEKING. Ovácie vďačných fanúšikov, ďakovná reč Petry Kvitovej aj kytica od Rafaela Nadala dotvárali výnimočnú atmosféru oficiálnej rozlúčky čínskej tenistky Na Li s kariérou v Pekingu.

((f))

Problémy s kolenami

Ženská tenisová asociácia si uctila 32-ročnú Číňanku, ktorá v tomto roku finálovým triumfom nad Dominikou Cibulkovou získala titul na Australian Open, ale pred týždňom v dôsledku chronických problémov s kolenami s tenisom skončila.

Ďakovnú reč veľkej kamarátky, českej hráčky Petry Kvitovej, pred zaplneným hľadiskom centrálneho dvorca na turnaji China Open sprevádzali slzy rečníčky, dojatej Na Li, ale aj viacerých zo štyridsiatich súperiek, ktoré sa s ňou prišli na kurt osobne rozlúčiť.

Kamera odhalila slzy v očiach Dánky Caroline Wozniackej či Srbky Jeleny Jankovičovej.

"Najdôležitejšie, čo chcem dnes večer povedať, je veľké ďakujem. Ďakujem za všetky hráčky, že sme mohli byť tvojimi súperkami, že si pre nás bola obrovskou inšpiráciou a najmä priateľkou. Budeš nám veľmi chýbať, šampiónka," povedala Kvitová.

Zaplnenými tribúnami sa potom ozývalo skandovanie: "Milujeme ťa, Na Li." V rukách viacerých fanúšikov sa objavil transparent: "Toto je Na Li a jej rodná Čína."

Na Li sa rozlúčila s tenisom.

Prišiel Nadal

Vrcholom ceremónie bol príchod svetovej mužskej dvojky Rafaela Nadala, ktorý Číňanke odovzdal kyticu kvetov. Po jej boku sa potom objavil aj manžel Ťiang Šan.

Na Li je v Číne jednou z najpopulárnejších osobností. Jej dve grandslamové víťazstvá vo dvojhre spôsobili v krajine doslova tenisovú revolúciu.

Najprv sa radovala na parížskom Roland Garros 2011 a v januári triumfovala na Australian Open. Na okruhu WTA stihla vyhrať deväť turnajov.

"Ženskému tenisu bude chýbať tvoj úsmev a zábavná povaha. Si pravá šampiónka, hráčka, ktorá mala za posledných desať rokov najväčší vplyv na rozvoj ženského tenisu," poďakovala sa Číňanke prezidentka WTA Stacey Allasterová.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.