Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Murrayho účelová absencia v Londýne stále prichádza do úvahy

Murray (vľavo) v nedeľu neúspešne bojoval vo finále parížskeho Masters proti Srbovi Novakovi Djokovičovi. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. nov 2015 o 11:00

Snažím sa to nejako užonglovať, aby som nechýbal na šampionáte, ale zároveň si dodal šancu dobre zahrať v Davis Cupe," povedal druhý muž svetového rebríčka.

LONDÝN. Britský tenista Andy Murray precízne zvažuje kroky na tvrdom povrchu aj antuke, aby jeho rozpoltenosť v tomto období napokon dopadla k vlastnej i všeobecnej spokojnosti.

Úradujúci olympijský víťaz z Londýna 2012 má pred sebou vystúpenia na pevnom podklade na koncoročnom šampionáte ATP World Tour Finals práve v britskej metropole (15. - 22. novembra) a následne odohrá na "tehlovej múčke" finále Davisovho pohára proti domácim Belgičanom v Gente (27. - 29. novembra).

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) mu síce po zverejnení váhania rýchlo pripomenula, že "Masters" sú okrem pocty aj povinnosťou, ale rodák zo škótskeho Dunblane stále nevylúčil absenciu.

"Ak sa v najbližších dňoch zraním, alebo sa mi ozve chrbát, potom zjavne nebudem na šampionáte hrať. Ak bude všetko v poriadku, plánujem začať trénovať v O2 Arene v piatok," povedal pre The Telegraph 28-ročný druhý muž renkingu Murray, ktorý sa momentálne pripravuje s naturalizovaným krajanom Aljažom Bedenem na antuke v hale v areáli Queen´s Clubu v Londýne, aby si na úplne inom povrchu pripomenul jeho špecifiká.

"Snažím sa to nejako užonglovať, aby som nechýbal v Londýne, ale zároveň si dodal šancu dobre zahrať v Davis Cupe. Je dôležité, aby som sám na seba prehnane netlačil a neočakával, že budem predvádzať na šampionáte skvelý tenis hneď po návrate na tvrdý povrch. Musím zohľadniť, čo terajší tréning na antuke narobí s mojím organizmom a hrou, pretože to je čosi úplne odlišné. Do štvrtka si budem zvykať na antukovú koordináciu a vzápätí od nej upustím a možno už v nedeľu absolvujem zápas na ´harde´. Bude to zložité," upozornil Murray, ktorý požiadal organizátorov o vystúpenia v pondelok, stredu a piatok, aby získal 24 hodín navyše.

Súvisiace články