Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Mucha sa neobáva budúcnosti slovenského tímu

Ján Mucha dostáva gól od Rusov. (Autor: SITA)
SITA|8. okt 2011 o 08:09

Slovenský brankár odohral proti Rusku dobrý zápas, o lepšiu známku ho pripravil len nešťastný teč Jána Ďuricu, ktorý usmernil do bránky strelu Dzagojeva.

ŽILINA. Tesná prehra v Žiline s Ruskom 0:1 znamenala pre slovenskú futbalovú reprezentáciu aj vzhľadom na ostatné piatkové výsledky (Arménsko - Macedónsko 4:1 a Andorra - Írsko 0:2) v B-skupine kvalifikácie ME 2012 koniec akejkoľvek šance postúpiť na budúcoročný kontinentálny šampionát do Poľska a na Ukrajinu čo i len z baráže.

O jediný gólový moment sa na žilinskom trávniku postaral v 71. min ruský ofenzívny stredopoliar Alan Dzagojev, ktorý strelou zo strednej vzdialenosti aj s prispením stopéra SR Jána Ďuricu rozhodol o osude zaujímavého stretnutia. Lopta prešla ponad brankára domácich Jána Muchu ml. do slovenskej siete.

Pologól znamenal výhru Rusov

"Samozrejme, že táto gólová strela bola tečovaná. Určite išlo o veľmi nepríjemnú situáciu. Dzagojevov pokus tečoval Jano, ale to je normálne, stopér musí ísť v ústrety strieľajúcemu protihráčovi," vyjadril sa smutne slovenský brankár.

"Určite to bol nešťastný gól, ale na to sa nemôžeme vyhovárať. Žiaľ, padlo to do bránky. Som z toho nešťastný, ale čo sa už dá robiť. Bola to pološanca, pologól, ale znamenal víťazstvo Ruska."

Dvadsaťosemročný rodák z Belej nad Cirochou bol hrdinom kvalifikácie MS 2010, v ktorej často svojimi famóznymi zákrokmi držal slovenské mužstvo nad vodou. Mucha ml. odchytal všetky štyri duely na vlaňajšom svetovom šampionáte v JAR a zaslúžil sa o historický postup SR do osemfinále.

V tejto pomaly sa končiacej kontinentálnej kvalifikácii patril tiež k stabilným členom A-mužstva. Hlavný tréner Vladimír Weiss st. mu dal príležitosť v ôsmich stretnutiach, v domácom víťaznom dueli 4. júna 2011 proti Andorre v Bratislave (1:0) sa medzi slovenské žrde postavil Marián Kello. Možno by mal Ján Mucha ml. aj stopercentnú "minutáž", v štarte s Andorrou mu však zabránil dištanc na jeden zápas za dve žlté karty.

Perspektívne mužstvo

Slovensko obsadí v aktuálnej kvalifikácii ME 2012 s určitosťou nepostupové 4. miesto, brankárska jednotka však nevidí "čierno" najbližšiu budúcnosť.

"Ideme ďalej. Je potrebné teraz objektívne priznať, že túto kvalifikáciu sme si prehrali sami. Naše mužstvo je však mladé, perspektívne. Musíme sa pozerať dopredu a bojovať ďalej," dodal po prehre s Ruskom 31-násobný reprezentant Ján Mucha ml., ktorý si v doterajšej kariére obliekal na klubovej úrovni dresy Humenného, Interu Bratislava, Žiliny, poľskej Legie Varšava a v súčasnosti spomenutého anglického Evertonu.

Súvisiace články