Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Mucha: Ak sa v Evertone nič nezmení, hľadám si nový klub

Ján Mucha ml. (Autor: FOTOARCHÍV - VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
SITA|5. feb 2011 o 13:05

Ján Mucha odchytal za Everton len dva zápasy. Napriek tomu, že Evertonu sa nedarí, ako sa pred sezónou plánovalo, Tim Howard zostáva brankárskou jednotkou.

Ján Mucha odchytal za Everton len dva zápasy. Napriek tomu, že Evertonu sa nedarí, ako sa pred sezónou plánovalo, brankár Tim Howard zostáva brankárskou jednotkou.

LIVERPOOL. Slovenská brankárska futbalová jednotka Ján Mucha ml. prežíva veľmi náročné obdobie, od svojho lanského letného prestupu do anglického FC Everton sa prakticky nedostala medzi tri žrde.

Dvadsaťosemročný skúsený gólman priznal, že ak sa situácia čo najskôr nezmení, bude sa obzerať po novom pôsobisku.

Howard jednoznačnou jednotkou

Účastník MS 2010 v JAR J. Mucha ml. je v Goodison parku náhradníkom Američana Tima Howarda, ktorý má aj napriek niekoľkým zaváhaniam v tomto ročníku bezvýhradnú dôveru trénera Davida Moyesa.

"Myslel som si, že moja situácia bude rozhodne lepšia, ako v skutočnosti je. Na druhej strane však musím priznať, že mi tu nikto nič nesľuboval. Napriek tomu som však požiadal kouča Moyesa o stretnutie a rozhovor. Mali by sme si spolu sadnúť najbližší piatok a pozhovárať sa o mojej pozícii. Podľa toho, čo mi povie, sa zariadim. Ak Tim predĺži zmluvu a ja budem naďalej vysedávať na lavičke, začnem si hľadať nový klub," povedal rodák z Belej nad Cirochou v rozhovore pre poľský denník Przeglad Sportowy.

Len dva odchytané zápasy

Slovenský brankár sa medzi tri žrde anglického mužstva už nedostáva ani v pohárových dueloch.

"Ide o to, že v tabuľke Premier League nestojíme najlepšie a aj preto sa tréner začal viac sústrediť na FA Cup, kde chce uspieť. Preto nastupujeme v pohárových dueloch v najsilnejšej zostave a prednosť dostáva Howard. V Evertone som zatiaľ chytal v dvoch dueloch Ligového pohára a odvtedy už len vysedávam na lavičke. Mám tu síce pekný dom, prostredie je super, ale kto ma pozná, vie, že mne to nestačí. Chcem pravidelne nastupovať. V Legii som už zažil dlhodobé čakanie na šancu, druhýkrát to už tak dlho nevydržím," pokračoval vo vysvetľovaní situácie Ján Mucha, ktorý nechýba v nominácii SR na stredajší medzištátny prípravný súboj proti Luxembursku.

Bývalá opora Interu Bratislava, MŠK Žilina či Legie Varšava priznala, že Howard má v FC Everton veľmi silnú pozíciu.

"Samozrejme, že sa snažím s ním bojovať o post jednotky, ale je to veľmi náročné. Uvidíme, či predĺži kontrakt, neviem, ako sa rozhodne," povedal Ján Mucha ml.

Na otázku, či sa nechce vrátiť do Legie, s úsmevom dodal: "Pokojne napíšte, že sa vraciam, ja by som takú správu bral. Aj keď vlastne neviem, či by ma vo Varšave ešte chceli. Klub má teraz troch kvalitných brankárov, ktorí bojujú o post jednotky."

Súvisiace články