Ján Andrej Cully. (Autor: Lukáš Grinaj TASR)

Majstrovstvá Slovenska a Česka v cestnej cyklistike

Muži - MSR - elite - časovka jednotlivcov (41 km):

1.Ján Andrej CullyDukla Banská Bystrica54:24,16 min
2.Marek ČaneckýDukla Banská Bystrica55:36,67
3.Patrik TyborDukla Banská Bystrica55:50,03

TRNAVA. Ján Andrej Cully sa stal premiérovo majstrom Slovenska v časovke kategórie elite.

Dvadsaťtriročný pretekár Dukly Banská Bystrica najrýchlejšie zvládol 41 km dlhú trať v okolí obce Voderady na spoločnom šampionáte Slovenska a Česka v cestnej cyklistike.

Do cieľa prišiel s časom 54:24,16 min a na stupňoch víťazov ho doplnila dvojica tímových kolegov. Obhajca prvenstiev z ostatných troch ročníkov Marek Čanecký finišoval druhý s viac ako minútovým mankom, tretí bol Patrik Tybor.

Najrýchlejším mužom štvrtkovej časovky jednotlivcov bol podľa očakávania Čech Jan Bárta.

Štyridsaštyriročný špecialista na jazdu proti chronometru pred dvoma dňami získal bronz na Európskych hrách v Minsku v rovnakej disciplíne a dobrú formu potvrdil aj na Slovensku.

Druhého Josefa Černého pokoril o 32 sekúnd, tretí Petr Vakoč stratil viac ako minútu. Českí cyklisti obsadili v spoločnej výsledkovej listine sedem miest v elitnej desiatke.

V kategórii do 23 rokov triumfoval na rovnakej vzdialenosti zástupca banskobystrickej Dukly Martin Vlčák, ktorý takmer o minútu zdolal ďalšieho jazdca Dukly Samuela Orosa.

Tretí finišoval Andrej Komora z CK Cykloglajza Banská Bystrica. Súboje medzi juniormi opanovali cyklisti TJ Slávia ŠG Trenčín, ktorí obsadili štyri najvyššie pozície. Na 20,5 km dlhej trati zvíťazil Filip Lohinský pred Pavlom Kramarčíkom a Simonom Nagyom.

Ženy a juniorky súperili na totožnej trati s dĺžkou 20,5 km. Medzi seniorkami dosiahla najrýchlejší čas (29:58,83 min) Tatiana Jaseková z Bikepro Sport. Iba o dvadsať sekúnd pomalšia bola najlepšia juniorka Nora Jenčušová zo Schwabik Cycling Cea.