Nemci sa postarali o prekvapenie na účet domáceho Česka

Českí hokejisti po prehre s Nemeckom 3:4 v zápase základnej B skupiny MS hokejistov do 20 rokov Česko - Nemecko. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. dec 2019 o 18:15

Rusko prekvapivo suverénne porazilo Kanadu.

MS v hokeji do 20 rokov 2020 - B-skupina - Ostrava (Česko)

Česko - Nemecko 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Góly: 17. Haš, 50. Jeník, 53. Zábranský - 2. Reichel, 8. Peterka, 34. Bokk, 48. Bokk

OSTRAVA. Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom druhom zápase na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v B-skupine s Nemeckom tesne 3:4. Hostia viedli po dvoch tretinách 3:1 a v 48. minúte 4:1.

Domáci sa v závere dostali k tlaku a znížili na rozdiel gólu, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Po dvoch dueloch majú na konte tri body, rovnako ako ich súperi.

Ďalší zápas B-skupiny (Ostrava):

• Rusko - Kanada 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Góly: 2. Chovanov, 11. Dorofejev (Alexandrov, Žuravľov), 14. Rtiščev (Pylenkov, Kruglov), 23. Alexandrov (Voronkov), 34. Sokolov (Zamula, Denisenko), 37. Denisenko (Chovanov)

A-skupina (Třinec):

• Švajčiarsko - Švédsko 2:5 (0:2, 1:3, 1:0)

Góly: 40. Kohler (Nussbaumer, Moser), 55. Gross (Kohler) - 4. Fagemo (Söderström), 10. Fagemo (Höglander), 22. Höglander (Lundkvist, Sandin), 30. Henriksson (Raymond), 35. Raymond (Berggren, Holtz)

Fínsko - Slovensko 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)

Góly: 5. Puistola (Oden) 14. Aku Räty (Ranta, Aatu Räty), 28. Oden (Tanus, Heinola), 29. Aatu Räty (Killinen, Maccelli), 34. Kokkonen, 35. Erholtz, 40. Aku Räty, 53. Petman - 37. Džugan (Tkáč, Mudrák)

Domov»Hokej»Reprezentácie»Nemci sa postarali o prekvapenie na účet domáceho Česka