Hokejisti Kanady nestačili na Fínsko.
Hokejisti Kanady nestačili na Fínsko. (Autor: TASR/AP)
TASR|13. máj 2018 o 12:23

Hokejisti Fínska si poradili s Kanadou presvedčivo 5:1.

HERNING. Hokejisti Fínska si v sobotnom šlágri B-skupiny poradili s Kanadou presvedčivo 5:1.

Severania položili základ svojho víťazstva už v prvej tretine, ktorú vyhrali 3:1. Dvomi zlepenými gólmi v rozpätí desiatich sekúnd v tretej časti definitívne rozhodli o svojom víťazstve.

Pre Kanadu je to najvyššia prehra na MS od roku 2006, keď v zápase o bronz podľahla tiež Fínom 0:5. Fíni sú na 2. priečke v skupine, Kanada ostáva na 4. mieste.

Jedným z čiarových rozhodcov zápasu bol Slovák Peter Šefčík.

Hviezdou jedného zo šlágrov skupiny v Herningu bol ľavý krídelník Colorada Avalanche Mikko Rantanen, ktorý zaznamenal dva góly a výrazne prispel k tomu, že sa Curtis McElhinney porúčal z bránky už v 17. minúte za stavu 1:3.

Kanaďania mali pred sobotňajším zápasom stopercentnú úspešnosť hry v oslabení, keď ustáli všetkých dvanásť presiloviek súperov.

Proti Fínom však inkasovali hneď dvakrát a sami nevyužili ani jednu z piatich početných výhod.

"Fíni hrali s pukom veľmi rýchlo a predviedli mnoho vydarených akcií. Pracovali tvrdo, viackrát nás zavreli v pásme a celkovo hrali veľmi dobre. My sme však mali priveľa vylúčených.

MS v hokeji 2018: Pozrite si momentky zo zápasu Kanada - Fínsko: fotogaléria

13.5.2018

Neviem, či to bolo tým, že nám chýbala disciplína alebo sme iba boli leniví, keďže sme viackrát hákovali a napokon sme na to doplatili," vyhlásil útočník Kanady Bo Horvat.

Kritický bol obranca Marc-Edourd Vlasic, ktorý posilnil tím po vypadnutí San Jose Sharks v play off NHL:

"Prišiel som sem víťaziť. Výkon proti Fínsku bol zahanbujúci. Neboli sme to my, prehra 1:5 je neakceptovateľná."

Kanaďania nastúpia na ďalší zápas v pondelok od 20.15 h proti Lotyšsku, Fíni budú hrať už v nedeľu od 20.15 h proti Nemecku.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Výkon proti Fínsku bol zahanbujúci, tvrdí posila Kanady