Slovinci nezvládli kľúčový duel proti Bielorusom a vypadnú z elitnej kategórie

Bieloruskí hokejisti majú na konte štyri body, ich súper jeden.

MS v hokeji 2017:

B-skupina:

Slovinsko - Bielorusko 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)

Góly: 17. Jeglič (Verlič, Sabolič), 20. Rodman (Kovačevič, Pretnar) - 14. Pavlovič (Šinkevič, Linglet), 21. Kovyršin (A. Kosticyn, S. Kosticyn), 30. Pavlovič (Šinkevič), 39. Šinkevič (Pavlovič, Linglet), 40. Stas (Stefanovič).

Rozhodcovia: Gouin (Kan.), Stricker (Švaj.) - Kaderli (Švaj.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Robar 10 min za úder do halvy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 7158 divákov.

Slovinsko: Krošelj - Kovačevič, Pretnar, Robar, Gregorc, Kranjc, Vidmar, Podlipnik, Repe - Sabolič, Tičar, Jeglič - Verlič, Muršak, Urbas - Rodman, Goličič, Ograjenšek - Pem, Mušič, Kuralt

Bielorusko: Lalande - Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej - S. Kosticyn, Kovyršin, A. Kosticyn - Linglet, Šarangovič, Pavlovič - Kulakov, Stas, Demkov - Drozd, Volkov, Stefanovič - Kogalev

PARÍŽ. Bieloruskí hokejisti zvíťazili vo svojom šiestom zápase v parížskej B-skupine na MS v hokeji 2017 nad Slovinskom 5:2.

Bielorusi tak získali cenné body v dôležitom stretnutí o záchranu a so štyrmi figurujú na siedmej priečke tabuľky. Slovinci sú s jedným bodom poslední a opustia elitnú kategóriu.

Slovinsko sa najbližšie stretne v pondelok o 20.15 h s Francúzskom. Bielorusko si v utorok o 12.15 h zmeria sily s Nórskom.

Pozrite si, ako Bielorusi zdolali Slovincov: fotogaléria

13.5.2017

Hlasy po stretnutí:

Kevin Lalande, brankár Bieloruska: "Vedeli sme, že to bude ťažký a vyrovnaný zápas. Po prvej tretine sa mohol zvrtnúť v prospech oboch tímov. V druhej tretine sme hrali naozaj dobre, spravili sme všetko tak, ako sme mali. V tretej sme im už nedovolili zdramatizovať duel."

Jan Urbas, útočník Slovinska: "Sme veľmi sklamaní z tejto prehry. Začali sme dobre, no v druhej tretine sme mali niekoľko zlých minút. Spravili sme niekoľko faulov a oni to využili. Zápas sme prehrali v druhej tretine."

Online prenos MS v hokeji 2017: Slovinsko - Bielorusko

Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
13.05.2017 o 16:15
Slovinsko
2:5
(2:1, 0:4, 0:0)
60' minúta
Ukončený
Bielorusko
Prehľad
Góly a asistencie: 17. Jeglič (Sabolič, Verlič), 20. Rodman (Kovačevič, Pretnar) – 14. Pavlovič (Šinkevič, Linglet), 21. Kovyršin (A. Kosticyn, S. Kosticyn), 30. Pavlovič (Šinkevič), 39. Šinkevič (Pavlovič, Linglet), 40. Stas (Stefanovič). Rozhodca: Gouin (CAN), Stricker (SUI) – Kaderli (SUI), Vanoosten (CAN).
Najlepší hráči zápasu:
Slovinsko –
DAVID RODMAN
Bielorusko – ALEXANDER PAVLOVIČ
V tretej tretine sme už gól nevideli, stav sa tak nemenil a Bielorusi si pripísali víťazstvo veľmi dôležité pre záchranu v elitnej kategórii. Ďakujeme za pozornosť.
Strely na bránu 30:29 (13:10, 6:13, 11:6)
Koniec zápasu.
59:53
Lalande vyrazil strelu z ľavého kruhu.
59:41
Saboličova strela bola zblokovaná a Pavlovič následne prevzal puk.
59:30
Stas po vhadzovaní puk odpálil na opačnú stranu, prázdnu bránu netrafil.
59:25
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Sergej Kosticyn – 2 min., podrazenie).
59:19
Jeden zo slovinských hráčov tam pri cúvaní bol podrazený, pokračuje sa pri signalizovanom vylúčení.
58:52
Bielorusi puk vyhodili na zakázané uvoľnenie.
58:26
Slovinci to teraz trochu prekombinovali a prihrávka medzi kruhy neprešla.
58:06
Kovačevič si nabil s Muršakom, strelu zachytil Lalande betónom.
57:43
Tičar do pásma z ľavej strany a snažil sa prihrať cez os na Jegliča, ale ten nezachytil puk.
57:19
Pretnar od modrej, ale pred Jegliča a dostal hráč súpera a posiela puk aspoň do stredného pásma.
57:09
importantGašper Krošelj odišiel na striedačku, Slovinci to skúsia v šiestich.
57:00
Rodman potiahol do pásma po pravom krídle a pustil puk pred bránu vzduchom, Goličičovi sa nepodarilo puk tečovať.
56:02
Sabolič šiel do pásma stredom a skúsil to, Lalande si pritláča puk na hruď lapačkou.
55:06
Goličič si spravil priestor pred bránou, ale nastrelil žŕdku Lalandeovej brány!
54:28
Prečíslenie Bieloruska, Drozdovu prihrávku cez os ale zblokoval posledný slovinský hráč.
53:28
Bielorusi už vpredu, Šinkevičova strela presvišťala pri bráne.
52:16
Predsa len sa dostali Slovinci k strele, Saboličov pokus z kruhu ale Lalande videl.
52:00
Goličič šiel do pásma, Mušič sa mu snažil pomôcť, ale radšej puk vrátil dozadu.
51:37
Vylúčenie v tíme Slovinsko (Jan Urbas – 2 min., vrazenie na mantinel).
51:34
Muršakovi sa nepodarilo predrať pred bránu, spadol a ešte aj prišiel o puk.
51:06
Urbas spoza ľavého kruhu, Lalande dobre nevidel, ale teč mu pomohol, dostal puk k rohu klziska.
49:50
Tičar zablokoval Lisovca na modrej a dostal puk von z pásma.
49:35
Korobov dostal nabité a vypálil na bránu, Linglet zavadzal Krošeljovi a ešte sa snažil o teč, ale Krošelj drží v betónoch.
49:00
Bielorusi si po vhadzovaní rozohrali puk, po dorážkach to skúšal zblízka Kulakov.
48:36
Vylúčenie v tíme Slovinsko (Jan Muršak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou). Muršak sa čudoval verdiktu, no rozhodcovia boli neoblomní. Opakovaný záber ukázal, že Lisovca zrejme do tváre pri súboji o puk trafil vlastný spoluhráč.
47:14
Pretnar dostal nabité, ale po náprahu zle trafil puk a Bielorusi vyhadzujú.
46:58
Pretnar nepresne, Urbasovu strelu Lalande vyrazil.
46:35
Útok Slovincov teraz zastavil ofsajd.
46:00
importantPretnar vrátil prihrávku Kovačevičovi, ten z prvej poslal puk o brvno!
45:35
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Sergej Drozd – 2 min., držanie).
43:56
A taktiež využívajú chyby. Bielorusi sa dostali do útočného pásma a zblízka zahrozil Stas.
43:00
Bielorusi prenechávajú réžiu hry na Slovincoch, ale kazia im prechod do útoku.
41:00
Slovinci nevešajú hlavy a snažia sa ešte dostať do zápasu. Strelu od modrej Lalande nemal v moci a Urbas sa veľmi snažil o dorážky.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine bieloruská smršť v podobe štyroch gólov zvrátila stav na aktuálne jasných 2:5.
Strely na bránu v druhej tretine 6:13, priebežne 19:23.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:43

39:43
goalBielorusko dalo gól!
Stas to skúšal nacúvaním k bráne, strela po otočke mu nevyšla a Urbas ho poslal k zemi, ale Stefanovič mu puk poslal späť a ANDREJ STAS už aj ležiaci na ľade dokázal puk vklepnúť do odkrytého priestoru!
Asistencia: Michail Stefanovič.
39:10
Sergej Kosticyn si počkal so strelou a potom ťahom nastrelil žŕdku.
38:17
Vylúčenie v tíme Slovinsko (Mitja Robar – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + 10 min. osobný trest, napadnutie oblasti hlavy a krku). Dvojminútový trest odsedí Nik Pem.
38:05

38:05
Po dvoch prihrávkach Šinkeviča na Pavloviča sa situácia otočila. Pavlovičovu strelu z pravej strany tečom usmernil Krošeljovi za chrbát IĽJA ŠINKEVIČ.
Asistencie: Alexander Pavlovič a Charles Linglet.
37:16
Tičar sa vyhol protihráčovi, ktorý mu ešte aj nechal pri nohách hokejku. Napokon ale jeho prihrávka nebola na kruhu zachytená.
36:03
Hra sa prelieva zo strany na stranu, no teraz skôr po nahodeniach.
34:35
Po strele od modrej ešte dorážky, Lalande ale situáciu ustál.
33:44
Muršak dostal prihrávku spoza brány, prehadzoval si puk na bekhend, ale skĺzol mu.
33:22
Muršak puk nestihol na modrej, Slovinci musia von.
32:42
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Sergej Kosticyn – 2 min., sekanie).
32:38
Po šanci pred Krošeljom to skúšal na opačnej Jeglič, následne ešte dorážky a prišiel faul.
32:18
Bielorusi ale získali puk pri mantineli a otočili hru.
32:00
Slovinci ešte dostriedavali a útočili len v troch, napriek tomu pásmo udržali.
30:24
importantLalande sa teraz výborne hodil a zakročil proti strele Ograjenšeka! Goličičovi sa nepodarilo predrať do zakončenia, ale puk prešiel k bráne a z veľkého uhla to skúšal dorážať na odkrytý priestor Ograjenšek, ale Lalande sa ešte hodil a chytá puk.
29:48

29:48
Slovinský hráč spadol pri svojej striedačke, tuším to bol Sabolič, Pavlovič mu zobral puk a prešiel do útoku, prihral na stred Šinkevičovi, ale jeho strela bola zblokovaná. Puk sa odrazil práve na ALEXANDRA PAVLOVIČA a ten otočil stav späť v prospech Bieloruska!
Asistencia: Iľja Šinkevič.
29:12
Kovačevič vystihol bieloruskú rozohrávku a mieril na hornú časť brány, Lalande ale zblokoval jeho strelu a pokryl si puk.
28:20
Slovincom sa teraz podarilo zatlačiť, Lalande drží v betónoch strelu od modrej. Pred ním boli v súboji Chenkel s Jegličom, Chenkel stiahol Jegliča na ľad a ten mu v páde buchol nohou po kolene, mladý bieloruský obranca to musel rozdýchať.
27:42
Slovinci už usadení v pásme si posúvajú puk, zakončoval Pretnar, ale nesadol mu puk.
27:03
Slovincom sa zatiaľ v presilovke nedarí.
26:20
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Jevgenij Lisovec – 2 min., hákovanie).
25:56
Urbas si pred bránou pýtal puk, ale bol bránený. Muršak si preto radšej vybral Goličiča, ale ten netrafil puk. Urbas však bol nielen bránený, ale aj faulovaný.
25:00
Jeglič potiahol do pásma, v súboji so Šinkevičom ale neuspel.
24:39
Robar ťukol do prihrávky súpera a dostal tak puk von z pásma.
23:44
Bielorusi na chvíľu v útočnom pásme, ale strela zblízka neprešla cez Gregorca a neskôr dorážaná strela Pavloviča mieri mimo.
23:27
Po zakázanom uvoľnení sa museli Bielorusi stiahnuť dozadu a Slovinci sa to snažia využiť. Lalande chytil puk zo vzduchu do lapačky.
22:10
Bielorusi pokračujú v nápore, no ďalšia nepresná strela.
21:12
Veľká šanca Bielorusov, ale z otočky Pavlovič netrafil bránu.
20:29

20:29
Do druhej tretiny vstupujú Bielorusi vyrovnaním, Andrej Kosticyn sa otáčal poza bránu a od žŕkdy prihral pred bránu voľnému JEVGENIJOVI KOVYRŠINOVI, ktorý nezaváhal.
Asistencie: Andrej a Sergej Kosticyn.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Bielorusi síce načali skóre po peknej strele Pavloviča, ale v presilovke sa podarilo Slovincom vyrovnať dorážkou Jegliča a v poslednej minúte prestrelil Lalandeho Rodman.
Strely na bránu v prvej tretine 13:10.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:15

19:15
goalSlovinsko dalo gól!
DAVID RODMAN prevzal puk na pravom krídle, so strelou si počkal, a namieril ju presne do vzdialenejšieho vinkla!
Asistencie: Sabahudin Kovačevič a Klemen Pretnar.
18:51
Lalandeho pekný zákrok betónom proti strele Pretnara od modrej čiary.
18:43
Goličič dokorčuľoval nahodenie do pásma a z uhla z otočky puk poslal k bráne, ale netrafil ju.
18:06
Skrytá strela Kranjca, z uhla ale puk na brankára nedostal.
16:52

16:52
Slovinci chvíľu hrali v štyroch, Sabolič dostal prihrávku na pravú stranu, Lalande jeho puk ale neudržal a práve prestriedaný ŽIGA JEGLIČ vletel pred bránu a dorazil puk do siete!
Asistencie: Robert Sabolič a Miha Verlič.
15:37
Vylúčenie v tíme Bielorusko (Kristián Chenkel – 2 min., hákovanie).
15:35
Počas signalizovaného vylúčenia Vidmar nabil Kovačevičovi, jeho bombu má Lalande v betónoch.
14:50
Slovinci hrozia v útoku, dvakrát ale netrafili bránu zblízka. Ukončil to strelou od modrej Gregorc, Lalande síce nadvakrát, ale udržal puk pod betónmi.
13:45
Vidmar naznačil strelu a potom to skúsil spoza hráča, puk ale obletel nielen toho ale aj bránu.
13:12

13:12
Linglet zatiahol do pásma po pravom krídle, jeho prihrávku Šinkevič tečoval na ľavý kruh a ALEXANDER PAVLOVIČ vymietol pavučinky vo vinkli Krošeljovej brány!
Asistencie: Iľja Šinkevič a Charles Linglet.
12:27
Demkov z otočky, Krošelj ale mal puk v merku a vyráža ho betónmi.
11:42
Andrej Kosticyn prihral na svojho brata Sergeja, ktorý nechal puk za sebou. Korobov od modrej Krošelja nevystrašil.
11:12
Krošelj rozohral nahodenie za jeho bránu, márne Drozd napáda vysoko v pásme.
10:00
Na druhej strane pre zmenu Pretnar zablokoval strelu z hokejky Lingleta.
08:30
Dobre postavený Drozd zablokoval šancu Slovinska.
07:46
Sabolič z ľavej strany vyzval k strele Kovačeviča, ktorému poslal puk na stred, jeho strelu Lalande zachytil pod pazuchu.
07:18
Nedorozumenie Bieloruska, Lalande ale bol na mieste a pokryl puk.
06:57
Slovinci sa ubránili.
06:18
Kuralt dostal puk do útočného pásma po ľavej strane a nikam sa síce nedostal, ale aspoň zdržal čas.
05:51
Po strele od modrej sa snažia Bielorusi tlačiť na bránu, ale Krošelj odolal.
05:21
Demkov dostal medzi kruhy prihrávku, strela ale zblokovaná a Slovinci sa oslobodzujú.
05:00
Gregorc je na ľade, pokračuje presilovka o jedného hráča.
04:52
Vylúčenie v tíme Slovinsko (Aleš Kranjc – 2 min., hrubosť).
04:37
Stas chcel prihrať popred bránu na Lingleta, ale prihrávka bola zblokovaná.
04:24
Teraz už sú Bielorusi usadení v útočnom pásme a posúvajú si puk.
03:52
Už sa zdalo, že aj spred Kogaleva sa podarí puk odpáliť, ale Bielorusi sa dostali k strele.
03:25
Dvakrát po sebe sa Slovinci oslobodili.
02:56
Vylúčenie v tíme Slovinsko (Blaž Gregorc – 2 min., nedovolené bránenie).
02:23
Po vhadzovaní strela od modrej, ale zblokoval ju Sergej Kosticyn.
02:14
Slovinci v prečíslení, Jeglič prihral na Robara, ktorého strelu ale v presune Lalande zachytil.
01:59
Nahodenie Vorobeja podržal Krošelj radšej v lapačke.
01:30
Linglet zachytil prihrávku súpera na útočnú modrú a znova nepustil Slovincov do útoku.
00:58
Bielorusi nahodením odovzdali puk, Slovincom sa späť do pásma dostať nepodarilo.
00:30
Andrej Kosticyn z pravého kruhu preveril Krošelja.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
V skupine B nás čaká súboj tímov, ktoré dosiaľ nevyhrali, a majú na konte po bode. V konečnom dôsledku sa môže práve v tomto zápase rozhodnúť o tom, kto sa s elitou rozlúči.

Slovinci získali svoj bodík hneď v prvom zápase, keď dokázali nepriaznivý stav 0:4 so Švajčiarmi v strhujúcom závere vyrovnať. Napokon však prehrali po nájazdoch. Následne prehrali s Kanadou 2:7, s Nórskom 1:5, s Fínskom 2:5 a s Českom 1:5.

Bielorusi naopak svoj jediný bod získali práve v ostatnom odohratom zápase, keď vytrápili Francúzov a prehrali s nimi až po nájazdoch 3:4. Predtým prehrali so Švajčiarmi 0:3, s Kanadou 0:6, s Čechmi 1:6 a s Fínskom 2:3.

Naposledy sa na majstrovstvách sveta tieto dva tímy stretli pred dvoma rokmi, Bielorusi zvíťazili 4:2. Kto bude bližšie k udržaniu sa medzi elitou? Sledujte spolu s nami.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovinci nezvládli kľúčový duel proti Bielorusom a vypadnú z elitnej kategórie