Prehrávali už 0:3. Česi predviedli dokonalý obrat a po nájazdoch zdolali Fínov

Českí hokejisti mali po dvoch tretinách trojgólové manko.

MS v hokeji 2017:

B-skupina:

Fínsko - Česko 3:4 pp a sn (3:0, 0:0, 0:3 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Filppula (Aho, Rantanen), 3. Jaakola (Rantanen, Filppula), 14. V. Lajunen (Pihlström, J. Aaltonen) - 48. Horák (Pastrňák, Červenka), 58 Gudas (Krejčík, Řepík), 59. Kovář (Pastrňák), rozh. nájazd: Hanzl

Rozhodcovia: Piechaczek (Nem.), Reneau (USA) - Malmqvist (Švéd.), Ritter (USA), striedanie: vylúčení: 5:3 na 2 min., navyše Osala 10 min za narazenie zozadu, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 8 112 divákov

Fínsko: Korpisalo - Honka, Ohtamaa, V. Lajunen, Jaakola, Hietanen, Lehtonen, Järvinen - Rantanen, Filppula, Aho - J. Aaltonen, Pihlström, Savinainen - Puljujärvi, Kemppainen, Pyörälä - Hännikäinen, J. Lajunen, Osala

Česko: Mrázek - Šimek, Gudas, Kundrátek, Kempný, Rutta, Jeřábek, Krejčík - Pastrňák, Plekanec, Voráček - Kovář, Radil, Červenka - Birner, Vrána, Řepík - Horák, Hanzl, Zohorna - Hyka

PARÍŽ. Českí reprezentanti zvíťazili v pondelňajšom zápase parížskej B-skupiny na MS v hokeji 2017 nad Fínskom 4:3 po predĺžení a nájazdoch.

Fínom vyšiel výborne úvod stretnutia, keď v tretej minúte vyhrávali 2:0 a do konca tretiny 3:0.

Predviedli fantastický obrat. Pozrite si, ako Česi zdolali Fínov: fotogaléria

10.5.2017

Česi však v treťom dejstve dokázali vyrovnať na 3:3 a v nájazdoch rozhodol o ich triumfe Robin Hanzl.

Česko má v tabuľke z troch duelov päť bodov, Fínsko o jeden menej. Fíni sa najbližšie predstavia v stredu o 20.15 h proti Slovinsku. Česi si o deň neskôr o 16.15 h zmerajú sily s Nórskom.

Hlasy po stretnutí:

/zdroj: ČT Sport/

Joonas Järvinen, obranca Fínska: "Naozaj neviem, čo sa to stalo. Neviem, čo k tomu viac povedať."

Radko Gudas, obranca ČR: "Nevykašľali sme sa na to, nie je to v našej povahe. Prvá tretina nám nevyšla, v druhej sme sa nevedeli strelecky presadiť a rozhodilo nás aj vyradenie Jakuba Voráčka, ale nikdy sa netreba vzdávať."

Robin Hanzl, útočník ČR: "Snažil som sa brankára v nájazdoch rozhodiť mojím pohybom a vyšlo to. Mužstvo podalo výborný výkon, dotiahli sme to aj so šťastím, ale určite sme si to zaslúžili."

Naozaj neviem, čo sa to stalo. Neviem, čo k tomu viac povedať.

Joonas Järvinen, obranca Fínska

Josef Jandač, tréner Česka: "Bol to šialený zápas. Na začiatku sme robili chyby, neviem, či to bolo nedostatočnou koncentráciou. Cením si, že po takomto začiatku sa mužstvo zmobilizovalo, zabojovalo a nakoniec po nájazdoch aj zvíťazilo. Teraz si dva dni odpočinieme a pripravíme sa tak, aby sme najbližší zápas zvládli lepšie od jeho začiatku. Voráček sa necítil dobre, preto sme ho stiahli, nech si oddýchne. Stále je len začiatok turnaja."

Lauri Marjamäki, tréner Fínska: "Začali sme dobre, ale konečný výsledok nie je pre nás dobrý. Všetci zrejme vedia, aké bolo náročné pripraviť mužstvo po prehre s Francúzskom. Ďakujem hráčom, že to zvládli."

Jan Rutta, obranca Česka: "Na začiatku sa pár pukov šťastne odrazilo pre súpera. Skóre bolo pre nás až príliš kruté. Na konci zápasu sa zasa prejavila súperova únava zo včerajšieho zápasu, my sme mali ľahšie nohy."

Online prenos MS v hokeji 2017: Fínsko - Česko

Majstrovstvá sveta Skupina B 2016/2017
08.05.2017 o 20:15
Fínsko
3:4
(3:0, 0:0, 0:3, 0:0, 0:1)
66' minúta
Ukončený
Česko
Prehľad
Góly a asistencie: 1. Filppula (Aho, Rantanen), 3. Jaakola (Rantanen, Filppula), 14. V. Lajunen (Pihlström, J. Aaltonen) – 48. Horák (Pastrňák, Červenka), 58. Gudas (J. Krejčík), 59. Jan Kovář (Pastrňák), rozh. náj. R. Hanzl.
Najlepší hráči zápasu:
Fínsko –
VALTTERI FILPPULA
Česko – JAN KOVÁŘ
Česi v tretej tretine zmazali manko a k bodíku za remízu pridali aj druhý po výhre v nájazdoch. Ďakujeme za pozornosť.
Koniec zápasu.

goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Česko.
Autorom víťazného gólu je ROBIN HANZL.
Mikko Rantanen to skúšal stredom, ale Mrázek mal na mieste betóny a nepustil ani tretí fínsky nájazd za čiaru!
Tomáš Hyka to skúšal tiež do pravej strany, ale Korpisalo tentokrát už puk cez betón nepustil.
Sebastian Aho ani v samostatných nájazdoch nedokázal Mrázkovi dať gól!
Aj Robin Hanzl to dal na bekhend, ale dal!
Jesse Puljujärvi si vytiahol puk na bekhend a Mrázka už aj prekonal, ale trafil do žŕdky!
Samostatné nájazdy začínajú.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:55
Fíni si prihrávajú puk v pásme.
64:19
Osala si po vhadzovaní ťahal puk, chcel si ho prehodiť na vzdialenejšiu žrď, ale Mrázek jeho úmysel prečítal a vypichol mu puk.
64:12
importantAho šiel riskantne striedať, kým boli Fíni v obrannom pásme, ale už bol zavarený. Filppula sotva prestriedal dostal prihrávku a šiel dopredu, ale bránený radšej prihral na Puljujärviho, ktorému nevyšlo zakončenie, keď mu puk ušiel mimo bránu, a následne s pomocou Červenku vpálil do brány.
63:43
Jeřábek sa zbavil protihráča a prihral Plekancovi, ten sa asi snažil o prihrávku na Červenku, ale nevyšla mu.
62:56
importantChyba čechov, keď nevyšla kľučka a Aho mal prázdnu cestu k bráne! Viackrát sa obzrel za seba, aby sa uistil, že to bude naozaj nájazd, a napokon nedal! Mrázek sa stihol presunúť a nastavil mu proti puku betón.
62:27
Zohorna už v útočnej akcii, ale Čechom znova nevyšla strela.
62:05
Honka mal puk na hokejke, ale napádaný Zohornom sa stiahol strašne dozadu.
61:20
Rantanen dostal prihrávku, ale do pásma vcúval a pri tom sa pošmykol.
61:09
Česi šli do pásma, ale nedokázali nič vymyslieť.
60:50
Rantanen dostal prihrávku do pásma, ale brániaci hráči ho nepustili k strele.
60:22
Aaltonen sa natlačil na bránu z pravej strany, Mrázek mal pripravené betóny.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Aký mali skvelý vstup do prvej tretiny Fíni, tak skvele vyšiel záver Čechom. V tretej tretine sa im podarilo vyrovnať a zápas dotiahli do predĺženia.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:40
Na opačnú stranu zavelil Aaltonen.
59:20
Kovář dobieha nahodenie do pásma k zadnému mantinelu, rýchlejší bol Ohtamaa.
59:09
Pyörälä váhal s rozohrávkou, Kemppainen už bol na ceste do pásma, ofsajd.
58:46
Rantanen bol až príliš natlačený do bránkoviska, pískané postavenie útočiaceho hráča.
58:23
Řepík si to po vhadzovaní namieril dopredu, brániaci hráč mu puk vykopol.
58:09
importantFínsko si berie oddychový čas.
58:09

58:09
goalČesko dalo gól!
Pastrňák zachytil Jaakolovu rozohrávku, nevyšla mu ešte strela, keď puk ostal pri jeho nohách, ale ho teda rozohral a JAN KOVÁŘ prekonal Korpisala a vyrovnáva!
Asistencia: David Pastrňák.
57:46

57:46
Gudas prihral puk na Krejčíka, ktorý dvakrát naznačil strelu a potom vrátil puk na RADKA GUDASA, ktorý už z prvej prestrelil čo mu stálo v ceste!
Asistencia: Jakub Krejčík.
57:26
Piati hráči v modrých dresoch už čakajú na modrej, zatiaľčo sa Gudas točí v obrannom pásme s pukom.
57:04
Fíni teraz hodnú chvíľu nechceli pustiť Čechov s pukom za kruhy.
56:02
Fíni prežili toto oslabenie.
55:53
Česi si posúvajú puk, ale na strelu to stále nevidia. Zatiaľčo Řepík stál v ľavom kruhu s pukom a miešal, Kovář nacúval do bránkoviska, hra bude vysunutá za čiaru.
55:20
Po dvoch dobrých strelách Česi prišli o pásmo.
54:34
importantFíni ušli v oslabení dopredu, Kemppainen pripravil Osalovi krásnu prihrávku, ale Osala tečom tesne netrafil bránu!
54:02
Vylúčenie v tíme Fínsko (Topi Jaakola – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
53:30
Jeřábek narušil rozohrávku Fínov, s pukom prešiel do pásma a krížom presunul na Kovářa, na jeho strelu z prvej z kruhu sa Korpisalo presunul.
52:52
Českú rozorhávku v strednom pásme zachytil Kemppainen a snažil sa nahadzovať do rohu Pihlströmovi.
52:37
Korpisalo vyrazil Kempného strelu, ten to tak skúsil znova, ale to už k nemu neprešlo. Česi si puk ale rozohrali a z druhej strany zakončoval Šimek, to už Korpisalo má v lapačke.
51:42
Rutta od modrej ponúkal puk pred bránu na teč, ale ten neprišiel. Fíni tam dobre bránili.
51:28
Lehtonenovo nahodenie do pásma dobiehal Filppula, ale brániaci hráč mu nedovolil sa ho dotknúť, icing.
50:43
Hännikäinen dostal naťuknutie od Pihlströma, z prvej tesne minul bránu!
49:51
Česi dvakrát dostali puk len na icing.
49:10
Lehtonenova strela od modrej tečovaná Rantanenom, puk mieri tesne na zadný mantinel.
48:30
importantHanzl z uhla mieril na bránu, ale trafil do hornej žrde!
48:14
Po boji pri mantineli v útočnom ptíme Fínska sa teraz o puk bojuje v útočnom rohu Česka.
47:37

47:37
Pastrňák sa prezentoval peknou prihrávkou, zadovkou oklamal obranu a ROMAN HORÁK bol na mieste, aby z prvej prestrelil Korpisala. Ten síce puk štrajchol, ale chýbal mu kúsok, aby mu v lapačke ostal.
Asistencie: David Pastrňák a Roman Červenka.
47:06
importantObrovská šanca pre Kovářa! Najprv trafil do žrde, potom si puk ťahal na dorážku na odkrytú stranu brány, ale Korpisalo sa dobre presunul a zachytil ešte bekhendovú dorážku!
46:33
Vrána v dobrej pozícii, puk ho síce neposlúchol na strelu z prvej, ale sklepol si ho na repete. Korpisalo sa medzitým presunul a vyrazil puk.
45:56
Vylúčenie v tíme Fínsko (Valtteri Filppula – 2 min., hákovanie).
45:53
Pri kombinácii Čechov zasiahol Filppula. Najprv síce zabránil šanci, ale Červenka sa mu vzápätí zavesil na hokejku a rozhodcovia mu to zjedli aj s navijákom.
45:26
Menší tlak Fínska prerušuje Mrázek zákrokom lapačkou. Predtým Pyörälä hľadal Puljujärviho, ale tomu znova nebolo dopriate, ľahučkým tečom už druhý raz v zápase netrafil priestor brány.
43:55
Korpisalo musel zasahovať po veľkej šanci Česka, puk mu zadunel o betóny.
43:38
importantHietanen zakončoval kombináciu bombou od modrej, ktorá rozozvučala Mrázkovu bránu!
43:13
Dvakrát po sebe Česi nepustili Fínov dopredu.
42:49
Česi sa po fínskej šanci oslobodili, teraz je puk späť v ich obrannom pásme.
42:19
Honka dostal prihrávku na modrú, z prvej puk namieril na bránu. Mrázek vyrazil len pred seba, ale dorážka Puljujärvimu nevyšla.
41:40
Vylúčenie v tíme Česko (Lukáš Radil – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
41:10
Korpisalo vyrazil strelu do rohu, Řepík nestačil na puk.
40:31
Zblokovaná strela Fínov od modrej čiary.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Strely na bránu v druhej tretine 5:6, priebežne 17:16.
V druhej tretine sme nevideli nielen gól, ale ani pekné akcie, bol to dosť bojovný hokej. Obrovskú šancu zmaril v 33. minúte Pastrňák, keď v tutovke puk napálil len do nič netušiaceho brankára.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:40
Diváci už vrešťali, Mrázek nevedel, kde má puk, Puljujärviho strela mu spadla za betón. Zachránil ho Plekanec, ktorý odpálil puk a Pyörälä tak nemohol dorážať.
39:29
Krejčík od modrej, ale zároveň je Pastrňákovi pískané postavenie v bránkovisku.
39:15
Tímy v plnom počte.
38:43
Dobrá strela Ruttu od modrej čiary, Kovář sa uhol puku, ale Korpisalo ho zastavil.
38:15
Česi počas pobytu v útočnom pásme striedali a Osala sa dostal k puku.
37:15
Vylúčenie v tíme Fínsko (Joonas Järvinen – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Česko (David Pastrňák – 2 min., hrubosť).
37:15
Po ďalšej šanci Česka šarvátka a teraz sa už bude vylučovať.
37:05
Rutta v dobrej pozícii, puk sa naňho odrážal, ale Osala natiahol hokejku a puk vypichol do rohu.
35:58
Gudasovi vôbec nevyšla teraz hra s pukom, Rantanenovi stačilo stáť pred ním.
35:19
Pihlström prebral puk od Pyöräläho, ktorý šiel striedať, a znova hľadal Aaltonena, ale puk im odskočil.
34:53
Kempný sa musel vráti po puk, Fíni ho poslali preč po zblokovanej šanci.
33:36
Fíni mali chvíľu puk na hokejkách, ale nedarilo sa im ho dostať zo stredného pásma dopredu.
32:52
importantPastrňák v obrovskej šanci, Korpisalo nemal ani tušenia, že pred neho je naservírovaná krásna Červenkova prihrávka, ale David Pastrňák puk z prvej napálil len do brankára!
32:15
Kovářovi vôbec nevyšla prihrávka v strednom pásme a zrodila sa z toho šanca Fínska. Pihlström zašlapal a prihrával pred bránu Aaltonenovi, ale ten sa na puk nedostal.
31:42
Fínom sa podarilo Čechov vytesniť k mantinelu a neskôr vyhodili puk.
31:20
Česi s pukom v pásme, počas prihrávok stihli aj prestriedať. No zatiaľ bez strely.
30:42
Pyörälä získal po vhadzovaní v obrannom pásme puk a šiel dopredu, ale Rutta ho k strele nepustil.
30:00
Fíni dostali trošku priestoru a už robia problémy.
28:50
importantPastrňákovu strelu Korpisalo vyrazil a Plekancovej dorážke chýbalo máličko!
28:24
importantČesi sa dostali do pekného prečíslenia troch na dvoch! Radil prihral z kruhu na stred, ale Kovářova strela sa neujala.
28:03
Poskakujúce nahodenie Mrázek radšej pridržal. Puljujärvi si neodpustil snehovú sprchu brzdou, za čo dostáva od Mrázkových spoluhráčov okamžite masáž.
27:49
Opäť strela z diaľky zblokovaná pred bránou, Ohtamaa tu zastavil strelu Krejčíka. Spadol bránený a razom znova mela, ale puk je v bránkovisku pokrytý.
27:02
Gudas dostal prihrávku na modrú a skúsil to strelou, Korpisalo dvíhal ruky, ale puk bol zblokovaný mimo.
26:29
Už po návrate Hännikäinena na ľad sa dostali Česi do šance po ťahu Šimeka, Birner to skúšal po ľade a pred Korpisalom bola razom mela, pretože brankár nemal puk celkom pod kontrolou.
26:07
Opäť Rutta do pravej strany, ale teraz vôbec nevyšla prihrávka, Fíni ju zachytili a blokujú preč.
25:44
Rutta prihral do pravej strany, po strele z kruhu, ktorú Korpisalo vyrazil, znova Fíni odpaľujú.
24:58
Šimekova strela od modrej bola tečovaná, puk pomaličky mieril k bráne.
24:45
Sotva sa vrátili Česi do pásma, Fíni získali puk a vyhadzujú ho.
24:20
Vylúčenie v tíme Fínsko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Markus Hännikäinen.
23:32
Strela od modrej zadunela o Mrázkove betóny a Rantanen sa snažil ho doraziť, už aj našiel priestor cez brániaceho hráča, ako sa k puku dostať, ale mal dosť ťažkú pozíciu. Ešte z uhla dorážka Filppulu, Mrázek bol na mieste.
23:04
Aho neprešiel pomedzi dvoch, ale aspoň dostal na chvíľu puk do útočného pásma.
22:28
Korpisalo prerušuje hru po Gudasovej strele od modrej.
21:20
Järvinen dostal nabité na strelu od modrej, Mrázek ju vyrazil do druhej strany.
21:00
Oba tímy strávili chvíľku v pásme, zatiaľ je to ale bez strely.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Strely na bránu v prvej tretine 12:10.
Fíni mali ohromný nástup do tretiny, keď v 3. minúte viedli už 2:0 po góloch Filppulu a Jaakolu. V 14. minúte pridal bombu od modrej Ville Lajunen. Česi sa len ťažko dostávajú do šancí, ale zotrikrát mal Korpisalo čo robiť.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
importantČesi mali ešte vhadzovanie v pásme a pekne si to pripravili, po vyhratom buly dostal nabité Rutta voľný za ľavým kruhom, ale z prvej tesne minul bránu!
19:40
Hännikäinen sa snažil prihrať pred bránu na Janiho Lajunena, ale Česi tam boli hneď dvaja a puk zblokovali.
18:55
Filppula z pravého kruhu, puk stečovaný vyletel do vzduchu! Oblúčikom sa vybral len tesne mimo Mrázkovu bránu.
18:05
Dobrá krížna prihrávka a puk sa dostal na Lehtonena, ale tomu nevyšla strela.
17:30
Ville Lajunen zblokoval na kruhu strelu a vyviezol puk do stredného pásma.
16:56
Po vhadzovaní v obrannom pásme Fíni zavelili do protiútoku, konkrétne to skúšal z ľavej strany Aho, ale do jeho prihrávanej strely si ľahol Kempný.
16:46
Fínom sa nepodarilo pri mantineli udržať puk, keď tam spadol Ohtamaa a Česi okamžite preši dopredu. Prihrávku cez os dostal na strelu z prvej Červenka, Korpisalo sa stihol presunúť.
16:32
A znova Česko zastavil technický priestupok. Tentokrát hra so zdvihnutou hokejkou.
15:55
Pri ďalšom útoku zastavil Čechov ofsajd.
14:40
Česi majú puk v rohu, ale zatiaľ oň bojujú pri mantineli.
13:51

13:51
goalFínsko dalo gól!
Juhamattimu Aaltonenovi nevyšla strela z pravého kruhu, ale ešte získal puk, Pihlström potancoval na pravej strane a priťukol ho na modrú, odkiaľ VILLE LAJUNEN vyslal bombu, ktorá napla sieť za Mrázkovým chrbtom!
Asistencie: Antti Pihlström a Juhamatti Aaltonen.
13:16
Dobrá šanca pre Čechov, ale Korpisalovi pomohol Pyörälä.
13:00
Česi dobre vykrývali priestor a chvíľu Fínom trvalo, kým si pripravili ešte akciu. V záverečných sekundách presilovky prišla strela z ľavého kruhu, no nepresná.
12:21
Teraz už sú hráči v modrých dresoch v pásme, práve Honka zakončoval akciu strelou od modrej, ktorú Mrázek vyrazil len pred seba. Pri dorážkach mu ale pomohli spoluhráči a pokryl puk.
12:03
Honka sa snažil prejsť dopredu sám, ale v strednom pásme bol zastavený.
11:45
Česi po Lajunenovej strele puk vyhodili a nechcú pustiť Fínov späť do pásma.
11:12
Ville Lajunen vystrelil od modrej dobrú strelu, Mrázek zareagoval betónmi.
11:03
Vylúčenie v tíme Česko (Tomáš Plekanec – 2 min., sekanie).
10:45
Pyörälä opäť v šanci a následne ešte strela z kruhu a Česi vyhadzujú puk aspoň na zakázané uvoľnenie.
10:33
Voráčkovi nevyšla prihrávka a Fíni to okamžite využili na brejk. Pyörälä ťahal po ľavej strane, Mrázek jeho strelu vyrazil. Z druhej strany mohla prísť dorážka, ale našťastie sa tam stiahol brániaci hráč.
10:00
Pastrňák predviedol individuálnu akciu a snažil sa to švihom poslať k žrdi, ale minul bránu.
09:00
Puk sa dobre odrazil Birnerovi do jazdy, ale aj toto mal Korpisalo v merku.
08:27
importantTeraz už Česi zakombinovali, Voráčkovu dobrú strelu tečoval Horák pred Korpisalom, od ktorého sa puk odrazil do vzduchu a to už v páde chytá do lapačky.
07:24
Šimekova strela vyrazená, ale Horák nedokázal zareagovať na dorážku. Následne Fíni vyhadzujú.
07:03
Znova je puk až pri Mrázkovi.
06:55
Fínom sa podarilo puk krátko po vhadzovaní vyhodiť.
06:30
Vylúčenie v tíme Fínsko (Oskar Osala – 2 min., napadnutie zozadu + 10 min. osobný trest, napadnutie zozadu). Trest odpyká Juhamatti Aaltonen.
06:24
Po fínskom faule pokračujú Česi v šiestich.
05:54
Po Plekancovej strele sa na druhú stranu popri mantineli pustil Hännikäinen. Šimek ho pritlačil na mantinel.
04:34
Puljujärvi ťahal z pravej strany a skúsil to sám, ale Mrázek puk nepustil cez ruku. Jeho vôbec prvý zásah v zápase.
03:40
Pastrňák neprešiel dopredu cez Savinainena. Fíni ale iba odovzdali puk.
02:41

02:41
Česi teraz vzadu zaváhali, spoza brány Rantanen našiel medzi kruhmi TOPIHO JAAKOLU, ktorého strela aj vďaka teču mieri do brány – 2:0!
Asistencie: Mikko Rantanen a Valtteri Filppula.
02:20
Po snahe Pastrňáka bola brána Korpisala vysunutá zo svojej pozície a hra musí byť prerušená.
01:55
Česko sa snaží rýchlo zareagovať na otvárací gól Fínov. Zastavil ich ale ofsajd.
00:58

00:58
Rantanen potiahol puk po pravom krídle do pásma, prihral z rohu na Aha, ktorý to skúšal popri žŕdke, ale Mrázek puk vyrazil. Z druhej strany ale nadvakrát do odkrytého priestoru puk dorazil VALTTERI FILPPULA! Začiatok ako hrom pre Fínov.
Asistencie: Sebastian Aho a Mikko Rantanen.
00:34
Po fínskom nahodení sa dopredu snažia dostať Česi.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.

Aj takýto pohľad si naša redakcia v Paríži počas šampionátu vychnutnáva. ????

Príspevok, ktorý zdieľa @onlajny,

Príjemný večer pri sledovaní zápasu číslo dvadsať. Stretnú sa v ňom tímy, ktoré majú zatiaľ po dvoch odohratých zápasoch v tabuľke tri body.

Fínsko ich získalo tesnou výhrou nad Bieloruskom 3:2. Po dni voľna utŕžili prehru s domácim Francúzskom, a to dokonca pomerne vysokú 1:5. Trápia sa zatiaľ v koncovke a možno príde k zmenám v zostave, ktorú sa snažil tréner trochu pomeniť aj v tretej tretine zápasu s Francúzmi, keď konečne dostal priestor už aj Puljujärvi.

Česi naopak svoj úvodný zápas prehrali, keď nestačili na Kanadu výsledkom 1:4. Taktiež sa ale trápili v koncovke a zápas mohol vyzerať aj inak. Gólové chúťky si napravili následne na Bielorusku, ktoré zdolali 6:1. V nedeľu mali voľno a tak nastúpia proti Fínom oddýchnutí.

Naposledy sa Česi s Fínmi stretli v príprave na majstrovstvá na Českých hokejových hrách, kde ich porazili tesne 3:2. Na šampionáte to bolo naposledy pred dvoma rokmi, taktiež vyhrali Česi, 5:3.

Budú sa opäť radovať z výhry? Alebo sa Fíni poučia zo svojich chýb a zaberú? Či sa budú body deliť? Sledujte spolu s nami.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Prehrávali už 0:3. Česi predviedli dokonalý obrat a po nájazdoch zdolali Fínov