Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Maďarom sa rozplynul hokejový sen, na Slovensko prídu Briti

Maďarskí fanúšikovia vytvorili na turnaji A-skupiny I.divízie v Budapešti skvelú atmosféru. (Autor: LÁSZLÓ MUDRA (MJSZ))
Boris Vanya|Publikované 29. apr 2018 o 10:25

Bol to bláznivý turnaj s bizarným vyvrcholením.

BRATISLAVA. Atmosféra na domácich zápasoch pripomínala skôr futbalovú bundesligu ako hokejový turnaj. Vyše osemtisíc maďarských fanúšikov vytvorilo v aréne, ktorá nesie meno slávneho boxera Lászlóa Pappa, hlučnú kulisu.

Kotol za bránkou bol po celý čas na nohách. Ale zahanbiť sa nenechali na tribúnach ani Slovinci či Briti.

V Budapešti sa v uplynulých dňoch hral turnaj A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v hokeji. Bojovalo sa na ňom o dve postupové miesta na svetový šampionát elitnej kategórie v roku 2019 na Slovensku.

Okrem domácich Maďarov súperili ešte Slovinci, Kazaši, Taliani, Poliaci a Veľká Británia (nováčik).

Prekvapenia zamotali boj o miestenky

Turnaj priniesol viacero prekvapení, ktoré poriadne zamotali boj o dve miestenky medzi elitou. Slovinci, deviate mužstvo z tohtoročnej zimnej olympiády, začali veľmi zle.

(Autor: SME)

Nečakane prehrali s Veľkou Britániou a Poľskom, potom ich však vrátili do hry víťazstvá nad Maďarskom a Kazachstanom.

Maďari hnaní skvelým publikom nestačili na favoritov - Kazachstan ani Slovinsko (na MS ho ešte nikdy nezdolali), ale vďaka víťazstvám nad Talianskom a Poľskom ich nádej stále žila.

Pred posledným hracím dňom mohlo na postup pomýšľať ešte päť zo šiestich tímov, ale trom tiež reálne hrozilo vypadnutie.

Na čele bola s deviatimi bodmi senzácia turnaja Veľká Británia, za ňou štyria šesťbodoví - Kazaši, Slovinci, Taliani a Maďari a napokon Poľsko s troma bodmi. A potom sa na ľade diali veci.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Boris Vanya je šéfredaktorom Sportnet.sk. V rokoch 1995 až 2014 pôsobil v denníku Pravda, potom rok v denníku Šport a od roku 2015 v denníku SME. Olympijskú atmosféru zažil v Turíne, Pekingu, Londýne a Soči, ako reportér sa zúčastnil aj na MS v hokeji 2005, 2007 a 2011, na Svetovom pohári v hokeji 2004 a na niekoľkých MS v rýchlostnej kanoistike.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články