Majstrovský ťah. Juhoafričan riskoval a oslavuje nečakaný triumf

Juhoafričan Brad Binder.
Juhoafričan Brad Binder. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. aug 2021 o 15:10

O pódium bojoval aj Rossi.

SPIELBERG. Brad Binder sa stal víťazom Veľkej ceny Rakúska, jedenásteho podujatia seriálu majstrovstiev sveta motocyklov v kategórii MotoGP.

Juhoafričan na motocykle KTM predviedol štyri kolá pred koncom majstrovský ťah. Hoci v Rakúsku začalo slabšie pršať, Binder sa na rozdiel od hlavnej skupiny rozhodol, že preteky dokončí na pneumatikách do sucha.

V poslednom kole bol síce o takmer 15 sekúnd horší ako Francesco Bagnaia na pneumatikách do mokrých podmienok, ale napokon udržal prvé miesto.

Podobnú stratégiu zvolil aj Valentino Rossi a hoci bol chvíľu na treťom mieste, napokon sa 200. pódia nedočkal. Skončil až ôsmy.

V triede Moto2 vyhral Španiel Raúl Fernández. Takmer počas celých pretekov si držal tesný náskok pred druhým Japoncom Aiom Oguraom.

Fernández v závere vystupňoval tempo a dosiahol svoje štvrté víťazstvo v sezóne. Pretekár, ktorý sa v budúcej sezóne predstaví v MotoGP, získal 25 bodov a na lídra šampionátu Remyho Gardnera z Austrálie stráca už len 19 bodov.

Po druhom mieste na Veľkej cene Štajerska si na okruhu v Spielbergu napravil chuť Španiel Sergio García, ktorý sa radoval z víťazstva v kategórii Moto3.

Zaujímavosťou je, že kým pred siedmimi dňami stratil víťazstvo dve zákruty pred koncom, tentokrát v predposlednej zákrute predbehol Deniza Öncüa z Turecka. Rozdiel medzi nimi napokon činil len 27 tisícin sekundy.

Veľká cena Rakúska 2021

MotoGP: 1. Brad Binder (JAR/KTM) 40:46, 928 min, 2. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati) +9,991 s, 3. Jorge Martín (Šp./Ducati) +11,570 s

Moto2: 1. Raúl Fernández (Šp./Kalex) 37:19,890 min, 2. Ai Ogura (Jap./Kalex) +0,845 s, 3. Augusto Fernández (Šp./Kalex) +2,747 s

Moto3: 1. Sergio García (Šp./GasGas) 37:10,345 min, 2. Deniz Öncü (Tur./KTM) +0,027 s, 3. Dennis Foggia (Tal./Honda) + 0,346 s

Priebežné poradia (po 11 z 19 pretekov)

MotoGP: 1. Fabio Quartararo (Fr./Yamaha) 181 bodov, 2. Francesco Bagnaia (Tal./Ducati) 134 b, 3. Joan Mir (Šp./Suzuki) 134 b

Moto2: 1. Remy Gardner (Aust./Kalex) 206 bodov, 2. Raúl Fernández (Šp./Kalex) 187 b, 3. Marco Bezzecchi (Tal./Kalex) 159 b

Moto3: 1. Pedro Acosta (Šp./KTM) 196 bodov, 2. Sergio García (Šp./GasGas) 155 b, 3. Romano Fenati (Tal./Husqvarna) 107 b

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Majstrovský ťah. Juhoafričan riskoval a oslavuje nečakaný triumf